A több nyelvet beszélő, az informatikában és a modern világ vívmányaiban jártas fiatalság miért jelent veszélyt a Fideszre?




válasza:Miből gondolod ezt?
A digitális nomádok (külföldre dolgozik vállalkozóként, de itt lakik), politikailag nem aktívak, nincs jelentőségük.




válasza:



válasza:



válasza:



válasza:



válasza:Egyszerűen nincs elég normális nyelvtanár aki hajlandó havi 250 ezerért melózni.
Az informatika oktatás drága és aki ért hozzá az is a versenyszférában dolgozik.
És az előbbiek minden más területre igazak csak ott nem ütközik ki olyan hamar




válasza:



válasza:Kérdező
Azt tudod, hogy a fidesz kormány növelte meg az informatika képzések egyetemi férőhelyeinek számát a többszörösére állami képzésen, hogy sokkal többen juthassanak informatikus diplomához? Hogy a fidesz kormány hozta létre a duális képzést az egyetemeken, hogy azoknak is legyen lehetősége tanulni akinek mellette dolgoznia is kellene a megélhetéséhez mert esetleg a szülei nem tudják úgy támogatni?
Azt tudod kérdező, hogy a fidesz kormány gazdasági döntéseinek következtében nőtt meg drasztikusan az olyan munkahelyek száma az országban ahol a magasan képzett magyar szakemberek el tudnak helyezkedni? Hogy 2010-ben a munkanélküliségi ráta éppen ezekben a korcsoportokban sokszorosa volt a mostaninak, vagyis most nem kell kényszerűségből a fiataloknak külföldön munkát keresniük? 2010-ben a munkanélküliség a 20-24 éveseknél 24,4% volt, tavaly meg már csak 8,9%, a 25-29 éveseknél 13,3% helyett már csak 4,5%.
Van egy mesétek, ezt írtad ki kérdésbe. A valóság pedig az, hogy ez a kormányzat jelentősen javította a fiatalok életlehetőségeit, a tanulástól a munkavállaláson és béreken át minden területen.
Ezt bizonyítja az is, hogy bármennyire szeretnétek másképp látni, a diplomás fiatalok között is a fidesz-kdnp a legtámogatottabb, mint minden más iskolázottsági és korcsoportban.




válasza:



válasza:Mert aki napi 4-6 óra munkával megkeres havi 2-3 millàt, azt nem lehet krumplival kedvezményes hitellel meg hazugsàgkampànnyal megvenni.
A fidesz bázisa a fizu előtt màr éhező napról napra élő réteg. Akiket pont a fidesz tart ebben a helyzetben.
Kapcsolódó kérdések:
A fiatalokat szidó kérdés miatt írom ki ezt. A sok öreg/nyugdíjas, akiknek kimosta a fidesz az agyát, mert elhisznek mindent, amit a TV-ben látnak, szerintem gyomrforgató kijelentéseket tesznek a fiatalokra. Tökéletesen azt fújják vissza, amit a fidesz a szájukba ad....
A generációs különbségek miatt, a fiatalok többsége ugyanis másképp gondolkodik.
Ma, Magyarországon, a tanulmányaikat befejező fiataljaink 35 %-a, a tanulmányok befejezését követő 5 évben, nem kap egyetlen lehetőséget sem, hogy felvennék dolgozni. KSH adat. Emlékeztek még mikor a kormánypárt az 1 milló munkahelyet hozunk létre szlogennel...
"Úgy tűnik, a kormányinfon nem került szóba, de ez is megtörtént: 25% helyett 40% lesz az extraprofit adó. Vagyis nem csak a cégeknek kell spórolni a tankolással (illetve dehogy, szépen megemelni a szállítás árát, amit te fogsz fizetni), hanem úgy tűnik, nekünk is: az...
Ez egy 2018-as kérdés és azóta csak rosszabb lett a helyzet. A fiatal generációk is a Fideszre szavaznak és el nem tudom képzelni miért. Miért? Jobb nekik a gyűlölködés, tolvajlás és uszítás? Vagy tényleg meg lehet venni őket kilóra a kamu SZJA kedvezménnyel? Ennyi...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




