Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A több nyelvet beszélő, az...

A több nyelvet beszélő, az informatikában és a modern világ vívmányaiban jártas fiatalság miért jelent veszélyt a Fideszre?

Figyelt kérdés
Nekem úgy tűnik, hogy ebben a rétegben látja a Fidesz az ellenséget.

2023. ápr. 7. 22:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
13%

Miből gondolod ezt?


A digitális nomádok (külföldre dolgozik vállalkozóként, de itt lakik), politikailag nem aktívak, nincs jelentőségük.

2023. ápr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Sulek Péter ***** válasza:
60%
Nyilván nehezebb hülyének nézni. Sőt még alternatíva is lehet, a Fidesz leváltására. Ha sok ilyen ember tömörül.
2023. ápr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%
Mert őket nem lehet megvenni CSOK-kal, krumplival, közmunkával és Erzsébet-utalvánnyal.
2023. ápr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
66%
Kevésbé lehet primitív kampánnyal hülyíteni őket, kevésbé megvásárolhatók.
2023. ápr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
23%
Ha valami hasznuk is lenne, már rég léptek volna, tehát nincs veszély.
2023. ápr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
26%

Egyszerűen nincs elég normális nyelvtanár aki hajlandó havi 250 ezerért melózni.

Az informatika oktatás drága és aki ért hozzá az is a versenyszférában dolgozik.

És az előbbiek minden más területre igazak csak ott nem ütközik ki olyan hamar

2023. ápr. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
22%
Szumma szummárom amíg a proli magyar nem hajlandó a jelenlegi fizetések 3szorosát adni addig a kormány sem lesz hajlandó, és a baloldal sem hiába nagy most Donáth Annuska pofája
2023. ápr. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező

Azt tudod, hogy a fidesz kormány növelte meg az informatika képzések egyetemi férőhelyeinek számát a többszörösére állami képzésen, hogy sokkal többen juthassanak informatikus diplomához? Hogy a fidesz kormány hozta létre a duális képzést az egyetemeken, hogy azoknak is legyen lehetősége tanulni akinek mellette dolgoznia is kellene a megélhetéséhez mert esetleg a szülei nem tudják úgy támogatni?

Azt tudod kérdező, hogy a fidesz kormány gazdasági döntéseinek következtében nőtt meg drasztikusan az olyan munkahelyek száma az országban ahol a magasan képzett magyar szakemberek el tudnak helyezkedni? Hogy 2010-ben a munkanélküliségi ráta éppen ezekben a korcsoportokban sokszorosa volt a mostaninak, vagyis most nem kell kényszerűségből a fiataloknak külföldön munkát keresniük? 2010-ben a munkanélküliség a 20-24 éveseknél 24,4% volt, tavaly meg már csak 8,9%, a 25-29 éveseknél 13,3% helyett már csak 4,5%.

Van egy mesétek, ezt írtad ki kérdésbe. A valóság pedig az, hogy ez a kormányzat jelentősen javította a fiatalok életlehetőségeit, a tanulástól a munkavállaláson és béreken át minden területen.

Ezt bizonyítja az is, hogy bármennyire szeretnétek másképp látni, a diplomás fiatalok között is a fidesz-kdnp a legtámogatottabb, mint minden más iskolázottsági és korcsoportban.

[link]

2023. ápr. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
62%
Nekem abszolút nem így tűnik, én is ebbe a táborba tartozom, és a Fideszre szavazok. Az egykulcsos adó elég jól jött nekünk.
2023. ápr. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
11%

Mert aki napi 4-6 óra munkával megkeres havi 2-3 millàt, azt nem lehet krumplival kedvezményes hitellel meg hazugsàgkampànnyal megvenni.


A fidesz bázisa a fizu előtt màr éhező napról napra élő réteg. Akiket pont a fidesz tart ebben a helyzetben.

2023. ápr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:

Fiatalok! Nincs még elegetek a fidesz agymosásából?

A fiatalokat szidó kérdés miatt írom ki ezt. A sok öreg/nyugdíjas, akiknek kimosta a fidesz az agyát, mert elhisznek mindent, amit a TV-ben látnak, szerintem gyomrforgató kijelentéseket tesznek a fiatalokra. Tökéletesen azt fújják vissza, amit a fidesz a szájukba ad....

1-2 évtizeden belül várható fordulópont, amikor a konzervatívok kisebbségbe kerülnek Magyarországon?

A generációs különbségek miatt, a fiatalok többsége ugyanis másképp gondolkodik.

Csodálkoznak, hogy 2010-óta közel 1.000.000 35 év alatti fiatal ment ki életvitel szerűen és hagyta itt az országot?

Ma, Magyarországon, a tanulmányaikat befejező fiataljaink 35 %-a, a tanulmányok befejezését követő 5 évben, nem kap egyetlen lehetőséget sem, hogy felvennék dolgozni. KSH adat. Emlékeztek még mikor a kormánypárt az 1 milló munkahelyet hozunk létre szlogennel...

Mi szóltok, hogy még Tibi Atya a fiatalok szócsöve is hazaáruló, Fidesz ellenes beszédet írt ki? Hova fajul így a fiatalság? Felesleges is hazaárulókat szülni?

"Úgy tűnik, a kormányinfon nem került szóba, de ez is megtörtént: 25% helyett 40% lesz az extraprofit adó. Vagyis nem csak a cégeknek kell spórolni a tankolással (illetve dehogy, szépen megemelni a szállítás árát, amit te fogsz fizetni), hanem úgy tűnik, nekünk is: az...

Fiatalok, első szavazók! Nektek nem számít a szeretet és embertársaitok egyenlősége? Miért szavaztatok a Fideszre?

Ez egy 2018-as kérdés és azóta csak rosszabb lett a helyzet. A fiatal generációk is a Fideszre szavaznak és el nem tudom képzelni miért. Miért? Jobb nekik a gyűlölködés, tolvajlás és uszítás? Vagy tényleg meg lehet venni őket kilóra a kamu SZJA kedvezménnyel? Ennyi...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!