Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem volt reprivatizáció?

Miért nem volt reprivatizáció?

Figyelt kérdés
Miért nem annak adták vissza a vagyont, akié a rablás előtt volt? Mint Csehországban, ahol megcsinálták és működött. A kamu okokkal hagyjatok, tudom, hogy kivitelezhetetlennek mondták, aztán mások megcsinálták és durr be is jött.

2023. máj. 7. 11:31
1 2 3 4
 1/37 mindentudó99 ***** válasza:
57%
A földeket pl visszadták
2023. máj. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Nem, rosszul tudod, nem adták. Hanem az vihette el aki előbb oda ért, nem annak adták vissza akitől elvették, nagyon rosszul tudod. pl.
2023. máj. 7. 16:30
 3/37 mindentudó99 ***** válasza:
65%
#2 Marhaságokat ne beszélj. Megkapta mindenki a kárpótlási jegyét akinek régen elvették a földjét. Nagyszüleim is. Aztán szépen kiváltották vele földterüketet. Az más hogy sokan bagóért eladták a jegyüket vagy éppen padlöszőnyeget vettek belőle. Mert ilyen is volt. Tehát bárki felvásárolhatta a jegyeket. Így persze az is juthatott földhöz karpótlaskor akinek sose volt. De ugye nem volt muszáj eladni
2023. máj. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Te ne beszélj marhaságokat, nem kapta meg a kárpótlási jegyet hol éltél melyik orszégban? Mi és az ismerőseim se kaptak semmit. Másrészt meg nem kiváltani kell hanem konkrétan azt visszaadni amit elvettek. De mondom, nem volt ilyen mindenkinek járó jegyes hülyeség. Már rég más tulajdonában volt mire felkaptuk a fejünket. Marhaságokat ne beszélj, hallottál mát a rabló privatizációról? Marhaságokat ne beszélj, marhaságokat ne beszélj 😂😂
2023. máj. 13. 12:15
 5/37 mindentudó99 ***** válasza:
Olvasd el és okosodj. [link] Persze sok lúzer bagóért eladta a jegyét és elverte a pénzt meg elitta. Mi minden elvett földet visszakaptunk. Persze szüleim is elkótyavetyélhették volna a jegyeket de nem tették. Az összes rokonom megkapta a jegyeket meg ismerősök is. Így nektek is megkellett kapni. Gondolom valamelyik felmenőd elherdálta mint sokan mások. A menete az volt a dolognak hogy megszervezték a földárveréseket nyilvánosan. Apám bement a kárpótlási jegyekkel és azzal visszaváltotta a valamikori földeket ami a család tulajdonában volt. Azóta folyamatosan hozza a bevételt mert ki van adva bérbe. Kicsit olvass utána a témának mert látszólag nagyon hiányos a tudásod e téren. Az nagyon kevés hogy azt mondogatod hogy nem így volt.
2023. máj. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 mindentudó99 ***** válasza:
Az előző link nem működik olvasd ezt. [link]
2023. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Értem én a privatizációt, de én a reprivatizációról beszélek baszod, attól, hogy itt leírják mit hazudtak kárpótlásnak a komcsik, nekem sem és régi földbirtokos ismerőseimnek se adtak vissza semmit érted? Aki azt hiszi volt ilyen jegy, vagy akármi marhaság, az hazudik vagy téved. Nem volt, senkinek sem. Te meg ezt olvasd el: [link] Ne a helyet kritizáld, olvasd el a cikket, és mondd el, miért téved. Amúgy nem téved.
2023. máj. 13. 21:25
 8/37 mindentudó99 ***** válasza:
Mi visszakaptuk mint írtam a földeket kárpótlási jeggyel. Mint ahogy minden jogosult rokonom ismerősöm is megkapta a jegyét. Egyáltalán vetted a fáradságot hogy elolvasd amit belinkeltem? Nem hinném. Aztán az is kérdés hogy jön ide egy 2016-os cikk a ner-ről mikor a reprivatizáció a 90-es évek elején volt. Semmi köze egyiknek a másikhoz. Mi a 90 -venes évek elején visszakaptuk a földeket 10.5 hektár nem sok de mai áron ér min 30 miliót. És szépen hozza a bevételt a bérlet amit kapunk érte. Szüleimnek jó nyugdíj kiegészítésnek. Úgy hogy írogathatod mèg szàzszor is hogy nem volt ilyen attól még nem lesz igaz. Talán olvass utána bár kétlem hogy megteszed eddig se olvastál utána hiába mondtam.
2023. máj. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
1#-esnek üzenem: NEM
2023. máj. 20. 01:35
 10/37 mindentudó99 ***** válasza:
Talán nem 30 évvel a földvisszaosztás után kellene vergődni. Most ébredtél a kómából vagy mi van? Akkor kellett volna intézni.
2023. máj. 20. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!