Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amikor Szerbiában "egészséges...

Amikor Szerbiában "egészséges 34 éves heteroszexuális férfi likvidálta barátnőjét és saját magát" a jelenlegi házassodás tiltása még meddig áll még fenn a hazai LMBTQ közösség tagjaira vonatkozóan ?

Figyelt kérdés
2023. máj. 12. 06:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Gondolom ez a példakép, már a jelenlegi kormány számára, ilyenek történnek itthon is.. Azért irtam ki, hogy tájékozódjak, még vagy 120 évig kell élnem, hogy itthon is érvényes házasságot köthessek.
2023. máj. 12. 06:11
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Most sincs tiltva a házasságkötés. Tévesen vagytok informálva.
2023. máj. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
De, a házasság kötés tiltva van. Bejegyzett élettársi kapcsolatot létesíthet két egynemű, ami nem egyenlő a házassággal.
2023. máj. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Én abszolút nem ellenzem a melegházasságot, de ez az érvelés pont ugyanaz, mint amikor előveszik bite zsoltot, és azon fröcsögnek, hogy "na tessék, az elembétéqúsok meg ilyennek akarnak gyereket örökbeadni".
2023. máj. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

4es, Az általad megnevezett illető egy politikai termék. Senki sem tudta igazolni, hogy valódi lenne az, amit mond és a történet másik szereplője sem ismert.

Ez viszont valódi. Nagyon sok embert érint a társadalmi megitélés és él olyan életet, amit nem akar. Millió ilyen eset történt, a társadalmi nyomások végett, ami értelmetlen frusztrációt és bűncselekményeket eredményez.

2023. máj. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az általad megnevezett illető egy politikai termék."


A mondandóm szempontjából teljesen mindegy, ugyanis én az érvelési hibákra akartam rámutatni - merthogy több is fellelhető.


Elsődlegesen a mazsolázgatásra utaltam: kiemel egy őt igazoló példát a halmazból, de a többit nem veszi figyelembe. Mintha kivennék egy rohadt almát a ládából és azt mondanám, hogy ez is bizonyítja, hogy az alma rossz.


Erre hoztam fel bitét párhuzamnak, mert amikor rá hivatkozva akarják bizonyítani, hogy a melegek örökbefogadása rossz ötlet, miközben a tökéletesen egészséges értékrendű melegeket ignorálják, ugyanilyen hiba. Ebből a szempontból mindegy, hogy Bite létezik, vagy sem - más szempontból természetesen nem mindegy.


De ha már érvelési hiba: a hamis konklúzió és szalmabáb-érvelés is megtalálható, mert annak, hogy a melegházasságot ellenzik, semmi köze ahhoz, hogy vannak-e agresszív emberek. A szerb lövöldözőt felhozni akkor lenne releváns érv, ha az lenne a kormány állítása, hogy a házasságon belüli erőszak miatt nem engedélyezik a melegházasságot.


Illetve burkoltan a csúszós lejtő is fellelhető: a kormány ellenzi a melegházasságot, de a heteroszexuálist támogatja --> a szerb lövöldöző heteroszexuális volt --> a kormány inkább támogatja a szerb lövöldözőt, mint a melegházasságot.


Mint mondtam: én támogatom a melegek házasságát, de az ilyen narratívákat nem.

2023. máj. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Így van! Az LMBTQk így csak a bejegyzett élettársukat rudják likvidálni! Ezt nem szabad hagyni, nekik is jogot kell biztosítani a házastársuk megölésére!


Komolyan, mi ez a kérdés? Ezt te komolyan gondoltad? Azért kell törvénybe iktatni az LMBTQ házasságot, mert egy tök más országban egy fazon megolte a feleségét?

2023. máj. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A 4-es meg a 7-es miért is van lepontozva? A kerdező valóban rossz érveléssel "kampányol" a meleg házasság mellett. Ennél lehet sokkal jobb érveket felhozni, pl. hogy a melegek is ugyanannyit érnek mint a heterók.
2023. máj. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7-es Nem azért kell a melegházasság, hogy minél több gyilkolászás legyen, hanem egy példa ez csak, lám ahol házasodharnak a párok, ott is mi lesz belőle, élhetetlen felek esetén. De itthon is akinek van joguk, azok sem tudnak élni vele.
2023. máj. 22. 03:51
 10/10 anonim ***** válasza:
#9, hallod, én próbáltam kibogozni, hogy mit akartál mondani ezzel a hozzászólással, de háromszori olvasásra sem jött össze...
2023. máj. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!