Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy állsz hozzá ehhez az...

D-Mano kérdése:

Hogy állsz hozzá ehhez az állításhoz: "Aki nem Fideszes, az nem magyar / vagy nem IGAZI magyar!" ?

Figyelt kérdés

Én a politika-ellenesség és a Mi Hazánk párt támogatása közt egyensúlyozok. (Most ne az legyen a téma, hogy ez miért és hogyan...)

Erősen nemzeti érzelmű, hazaszerető és ideológiában a kereszténység, a konzervatizmus és a tradícionalizmus áll a legközelebb hozzám. (Tehát leegyszerűsítve "jobboldali" vagyok.)

DE:

Mindezek ellenére sok Fideszestől megkaptam már azokat a jelzőket, hogy baloldali, liberális, "libsi", Gyurcsányista, hazaáruló és stb. hasonló vagyok, csak mert nem vagyok Fideszes, vagy, mert kritizálni merészeltem a Fideszt. És SOK más jobboldali (de nem-Fideszes) embert láttam már így megbélyegződni Fideszesek által, szóval ez egy viszonylag gyakori jelenség.


Miért van ez? A Fideszesek többsége így látja a világot? Vagy ez csak egy hangos Fideszes kisebbség?

Csatoltam szavazást a kérdéshez, de kifejtős kommentekre is nagyon kíváncsi lennék! És azokból is inkább az árnyaltabb kultúráltabbakra. Tehát NE nettó Fidesz-magasztalás vagy épp ellenkezőleg Fidesz-szídás, Fideszes-gúnyolás vagy stb. legyen, hanem inkább érvelés vagy nyugodtabb hangvételű, racionális írásban/kommentben gondolkodás.



2023. máj. 14. 11:13
A kérdező szavazást indított:
Aki nem Fideszes, az nem (igazi) magyar.
Aki (igazi) magyar, az Fideszes.
Én nem érzékeltem, hogy így lenne: kérdező, ez nem általános jelenség.
Aki Fideszes, az agymosott.
Csak az az igazi magyar, aki kritizálja a Fideszt.
A Mi Hazánk-ot Gyurcsány/Soros/Brüsszel/ a baloldal irányítja.
A Mi Hazánk egy ál-jobboldali párt, csak a Fidesz az igazi jobboldal.
Igaz, valós jelenség, amit a kérdező ír.
Fidesz-ellenes vagyok, de nem tapasztaltam olyat, amit a kérdező írt.
28 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Olyan válaszlehetőség miért nincs, hogy pártállástól független, hogy valaki igazi magyar-e, vagy sem?
2023. máj. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező, mire jó ez a hergelés? A fideszesek is ugyanannyit megkapják, hogy hazaárulók. Az ÖF szavazói is rendszeresen fideszesnek bélyegzik azokat, akik nem az ÖF-ra szavaznak.
2023. máj. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
63%
Nem tartom magam magyarnak. Európai vagyok. 🇪🇺
2023. máj. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 meszike91 ***** válasza:
96%
Magyarok léteztek a fidesz előtt is és létezni fognak a fidesz után is.
2023. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

1-es)

Minden Gyakori Kérdésekes szavazásnál kimaradnak releváns lehetőségek. Itt is kimaradt valószínűleg nem is egy ilyen.


De köszönöm a kommentedet, mert az releváns és hasznos válasz.

2023. máj. 14. 11:21
 6/25 A kérdező kommentje:

2-es)


Most erről szól a kérdés, nem arról, hogy a Fideszesek mit kapnak.

2023. máj. 14. 11:25
 7/25 A kérdező kommentje:

3-as)

Ez nagyon szomorú. De hasznosnak pontoztam a válaszodat, habár csak érintőlegesen releváns.

2023. máj. 14. 11:26
 8/25 anonim ***** válasza:
86%
Bár én tényleg balliberális vagyok, mégis magyarnak tartom magam és a Mi Hazánk szimpatizánsait is. Ironikus hogy azok hazaárulózzák a baloldaliakat meg a mihazánkosokat, akik egy olyan kormányt éltetnek amely teljesen ellentétes tevékenységet folytat a haza érdekével. Nem érdemes velük foglalkozni, egybites emberek.
2023. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egy fideszes is lehet igazi magyar - csak épp nem tudja, mit cselekszik, benyalja a propagandát.


Mindenesetre én örülök, hogy nem tartozom közéjük, és így egy örször nagyobb, 15 milliós nemzet része lehetek!


A fideszesek 3 milliós nemzete egy törpe népecske Európában, ha csak ők volnának magyarok, akkor kevesebben volnának mint a szlovákok akár...


Szerencsére nem vert azzal az Isten, hogy a fideszhez vonzódjak.

2023. máj. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
87%
Jelenleg nem vagyok büszke magyar, mert Magyarországot a Fidesszel azonosítják máshol. Én európai vagyok 🇪🇺 Koppenhága, Berlin, Malmö, Stuttgart, ezek az én mentalitásomnak megfelelő helyek
2023. máj. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!