Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Orbán-hívőknek nem ciki,...

Az Orbán-hívőknek nem ciki, hogy az egész EU-ban csak Magyarországon van 15% fölött az infláció? Mivel magyarázzák?

Figyelt kérdés

Egyre durvább a különbség Magyarország és az EU többi tagállama között - ma már így néz ki az ábra: [link]


Magyarország: 24,5%

Litvánia: 15%

(a második legnagyobb)


Az EU-átlag: 8% - az orbáni Magyarország tehát az EU-átlag háromszorosát produkálja!


Mi a hivatalos direktíva? Hogy kell ezt most megmagyarázni a népnek Orbán országában?


A "szankciós" meg "háborús" elmélet ezen a ponton eléggé megbukott (a legalacsonyabb inflációt a legtöbb szankciót betartó és még fegyvert is küldő országok produkálják! Németország ÁTLAG ALATT van, mindössze 7,6%-os inflációval, de Franciaország még jobban áll: csak 6,9%).


És ahhoz mit szóltok, hogy a román infláció kevesebb mint fele a magyarnak: mindössze 10,4% - a 24,5%-hoz képest?


Éerdekel, mi most a hivatalos magyarázat erre a helyzetre - illetve milyen divatos önámítás forog közszájon?


(Nem élek Magyarországon, de tudom, hogy ilyenkor kreatív magyarázatokat szokott kieszelni az ottani rezsim, vagy eltereli a közbeszédet más ügyekre. Most mi történik éppen ezzel kapcsolatban?)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. máj. 21. 13:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
14%
Ha jövőre Klárira szavazunk, a béreket fogja emelni, nem az árakat! ❤️💛💙
2023. máj. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
De, ciki nekem, de nem vagyok Orbáb hivő!
2023. máj. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
23%
Mivel nálunk jobban nőttek a bérek is, (ami ugye költségtényező), ezért logikus, hogy nálunk jobban tudtak nőni az árak is. Amúgy a nagy energiaimport-kitettségünk meg az aszály is jobban betett nekünk. Ezzel együtt tavaly még a top3-ban sem volt a magyar infláció az EU-ban. De jövőre már csak 4% körüli infláció várható. A lényeg nem az infláció, hanem a reálbérek változása, és abban elég jól állunk EU-s összehasonlításban is, 2010 óta kb 75%-kal nőttek.
2023. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm! Ez tetszik! :-)))))


Szóval nálatok akkorák a reálbérek a franciákhoz, németekhez, hollandokhoz képest, hogy emiatt infláció generálódott az országban! Zseniális, imáááádom! :-))))


(A vicc, hogy közgazdaságilag létezik is ilyen: ha túl sok a pénz a lakosság kezében és már nincs mire elkölteni, mert mindenkinek mindene van, a piac nem tud már bővülni, az valóban inflációt okoz!

Szóval most akkor nálatok ez megy: hogy annyira gazdag ország vagytok az EU-ban, hogy inflálódni kezdett már minden, mert nem tudjátok elkölteni azt a rengeteg pénzeteket? :-)))) )


Na pont ilyeneket vártam! Méééééég! :-)))

2023. máj. 21. 13:28
 5/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom, 3-ast miért pontoztátok le? Én pont ilyen szórakoztató, kreatív válaszokra vagyok kíváncsi!


Mindenesetre én köszönöm a válaszod!

2023. máj. 21. 13:33
 6/22 anonim ***** válasza:
16%

5

Mindenkit lepontoztak nem vetted még észre pubi?

2023. máj. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%

[link]


Keresem azt a 75% ot de nagyon nem találom.... segítesz megmutatni hol van?

2023. máj. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Ráfogják a "háborús infláció"-ra meg "Brüsszeli szankciós politika"-ra. A birka meg elhiszi, itt mindenért más a hibás.
2023. máj. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
7: Az utolsó oszlop számait kell összeszoroznod 2010-zel kezdve, ez kb kiadja.
2023. máj. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
28%
4: Te buta, a reálbérek VÁLTOZÁSÁRÓL van szó.
2023. máj. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!