Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Origo címlapján már megint...

Az Origo címlapján már megint ki fog törni a harmadik világháború. Erre kormányzati portálra nem vonatkozik a rémhírkeltés tilalmának jogszabálya?

Figyelt kérdés

Btk. 337. § Rémhírterjesztés: "Aki közveszély színhelyén nagy nyilvánosság előtt olyan valótlan tényt vagy való tényt oly módon elferdítve állít vagy híresztel, amely a közveszély színhelyén alkalmas az emberek nagyobb csoportjában zavar vagy nyugtalanság keltésére, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Rájuk ez miért nem vonatkozik? Miért csak a maszkozás fölöslegességét vitató mondvacsinált "rémhírkeltésre"?


2023. máj. 23. 13:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Meseoldalakra nem vonatkozik.
2023. máj. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
5%

Az a rémhír keltés amit te csinálsz.

Mi lenne ha megmutatnád mi is az ami szerepel az origó címlapján és ami szerinted rémhír keltése?

Vagy ilyen már szerinted nem is szükséges? Te közlöd, hogy ez történt mi meg higgyük el és szidjuk a zorbánt?

2023. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%

"amely a közveszély színhelyén alkalmas az emberek nagyobb csoportjában zavar vagy nyugtalanság keltésére"


Kérdés, hogy itt mi a közveszély helyszíne.


Eléggé gumi-módon megfogalmazott Btk tényállás ez - nyilván nem véletlenül, a NER arra húzza rá, akire akarja, és azt ment fel, akit akar.

2023. máj. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

2# igazi pártkatona vagy, semmi önállóság, csak az amit megmondanak Neked.


Origo címlap első hír.

2023. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

#4 Persze belinkelni neked sem sikerült.

Aztán meg jön a szöveg, hogy a fideszesek csak a kormánymédiát olvassák - pedig láthatólag te bújod azt nagy lelkesen, nem én.

2023. máj. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Feltételes módban írja "törhet ki a harmadik világháború"


Ez ugyanolyan mint 2021 decemberében azt mondani, hogy 21-én világvége van

2023. máj. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#14:07

Keresd ki az origo címlapját :D Mit kell ezen linkelni? Gondolom ugyan ennyire vagy képest akkor is amikor elhiszed, hogy sorosgyurcsánybrüsszel háborúsinfláció...


#13:47

Amikor valaki youtubra járványhiszti-szkeptikus tartalmat töltött fel (nem vírus tagadó) akkor egyből házhoz ment a rendőrség rémhírkeltés miatt.

És akkor miért is mondjuk, hogy itt független média van, meg szólás szabadság? Mert nem sikerült még az összes nem kormányzati híroldalt lekapcsolni? Ennyi erővel Oroszországban is teljesen objektív, független média van.

2023. máj. 23. 14:32
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Tudom, higy egy átlagfideszes képességét meghaladja, hogy beuti az origot, de azert csak probalkozz...
2023. máj. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

#7 "Keresd ki az origo címlapját :D Mit kell ezen linkelni?"

Nem keresem. Te írtad ki a kérdést valamiről, tedd ide azt a valamit, különben azt kell hinnem hogy csak hazudtál valamit!

"Gondolom ugyan ennyire vagy képest akkor is amikor elhiszed, hogy sorosgyurcsánybrüsszel háborúsinfláció..."

Veled ellentétben nekem nem elég ha leír valamit egy portál, utána szoktam nézni az információnak.

Ahogy most is tettem. TE nem adtál meg semmi adatot, tényt, csak állítottál valamit és elvárod másoktól, hogy elhiggyék, csak mert te ezt állítottad. És ki vagy akadva azon, hogy én meg nem hiszem el, hanem szeretném leellenőrizni. Nevetséges, hogy te vársz el információ nélkül hitet és engem nevezel ilyennek pont amiatt mert elvárom, hogy alá is támaszd az állításodat.

2023. máj. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem csak állítottam. Ott van az origo címlapján. Érdekes, rajtad kívül mindenki kitudta keresni :D
2023. máj. 23. 15:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!