Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon mikor jut el odáig a...

Vajon mikor jut el odáig a magyar társadalom, hogy átlát a propagandán?

Figyelt kérdés

Amikor majd a gyurcsány show és az lmbtq maszlag helyett a valódi problémákról követel információt? Amikor elkezd a magyar átlag ember az oktatással, az egészségüggyel, a népnyúzással foglalkozni? Amikor nem trianon miatt lázongunk és az oroszok mellé állunk, hanem fejlődni akarunk és ismét a szövetségeseinkkel dolgozunk majd együtt?


Mikor jut el végre odáig a magyar nép, hogy a vak gyűlölködés helyett átgondolja a helyzetét és elkezd fejlődni, változtatni a hozzáállásán?


Vagy mi mindig egy meghunyászkodó, szenvedő, áldozat szerepben pózoló nép leszünk ahogy a himnuszunk is mondja?


2023. máj. 23. 15:50
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
69%
Ez a nép soha. Csak egyre inkább benyeli amit elé tolnak.
2023. máj. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
23%
Átlát. 13 éve a kutya se kíváncsi a propagandátokra és gyűlölködésetekre.
2023. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
16%
Az ÁLLÍTÓLAGOS propagandán...🤔
2023. máj. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
28%
A baloldali propagandán már 2010 óta egészen jól átlát a nép.
2023. máj. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező,

amiket írkálsz az nem propaganda szöveg?

2023. máj. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem a demokratikus rendszerek egyik leggyengébb eleme mindig is az emberek általános műveltségi szintje. Mármint ezt nem úgy értem, hogy Magyarországon sok a hülye, aki a Fideszre szavaz. Úgy értem, hogy az emberek egyszerűen nem tanulnak eleget társadalomtudományról, történelemről, politikáról, pszichológiáról, és ezért nem képesek átlátni a komplex folyamatokat, és ez teszi őket kiszolgáltatottá a mindeféle politikai narratíváknak.


Mondok egy példát. Megpróbáltam elmagyarázni az anyósomnak, hogy egy háborúban sosem arról van szó, hogy ki a hibás, ki kezdte, hanem arról, hogy amikor a nagyhatalmi érdekek nem összeegyeztethetőek, akkor van egy olyan kényszerpálya, ahol a katonai konfliktus nehezen kikerülhető. Meséltem neki mindenféle hosszú távú összefüggésekről, alternatív forgatókönyvekről. Hümmögve, bólogatva végighalltagott, majd amikor kimentem a mosdóba, akkor megkérdezte a feleségemet, hogy nem érti, akkor végső soron szerintünk akkor Ukrajna, vagy Oroszország a hibás?


Egyszerűen semmit nem fogott fel abból, amit mondtam, zéró, nulla. Őt csak olyan üzenetekkel lehet elérni, amiket képes felfogni. A "fegyverek nem a békét szolgálják", és a "Magyarország érdeke kimaradni a konfliktusból" olyan hívószavak, amiket ő is meg tud érteni.

2023. máj. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
44%
Ez nagyon aranyos és rávilágit kérdésed lényegére: "Őt csak olyan üzenetekkel lehet elérni, amiket képes felfogni." Tudod, ez mindenkire igaz!!!! A baj ott van, hogy te, aki ismered, tudod a korlátait, nem tudtad neki számára érthetöen elmagyarázni a mondandodat. Na, ki a hülye???? (Bocsi, tudom, hogy ez erös, de gondolkozz el!)
2023. máj. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
74%

Valamikor a 2020-as évek legelején létezett egy tökös gyerek, úgy hívták hogy Petike. A legendák szerint kötött egy nagyon előnyös gázszerződést az országnak egészen 2035-ig. Rá egy évre sikerült az EU legdrágább rezsijét produkálni, majd az előnyös szerződés ellenére másik két országgal kötni új szerződést.

De hát kérem, hol van itt oropaganda? Igaz inkább magyar népmese.😅

2023. máj. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:

@7 Azért nem tudta neki elmagyarázni, mert anyósának rengeteg, a megértéshez szükséges információja, tudása hiányzik a témában. Próbáld elmagyarázni neki a Napban energiát termelő protonciklus folyamatát, azt sem fogja megérteni, bármilyen jól is magyarázod neki, hiszen azt sem tudja, mik azok az atomok, elemek. Kivéve, ha 6 évet ülsz mellette, és közben minden előtanulmányt is megmagyarázol neki, ami szükséges a mondandód befogadásához.

És ezzel vissza is tértünk a kiindulóponthoz, az oktatás szükségességéhez. A jó minőségű és naprakész oktatás lenne a kulcs ahhoz, hogy minél több ember át tudja látni a politikai történéseket, és ne lehessen olyan könnyen palira venni őket. De ez nem célja a hatalomnak, hiszen akkor nem tudna nagy tömegeket olyan könnyen palira venni.

2023. máj. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:

Kérdező az a baj hogy nekünk nincs szövetségesünk. Soha nem is volt.

A politikusok mindig is kiárulták az országot. Hol az oroszoknak, hol a franciáknak (Medgyesi úr) hol a németeknek. Ki honnan kapott valamit érte. Monjuk becsületrendet a franciáktól (Medgyesi úr).


Ki volt az utolsó magyar vezető aki sikeresen képviselte a magyar érdekeket ? Mátyás király óta nem nagyon emlékszem ilyenre. Ő volt az utolsó akinek volt szava és beszartak tőle egy kicsit külföldön.

2023. máj. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!