Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fizikai bántalmazást mért...

A fizikai bántalmazást mért nem büntetik jobban?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy egy gyilkosságért, vagy bántalmazásért, nem sok évet lehet kapni. Nem tudom mennyit lehet, nem néztem utána, de a véleményem, hogy más bűncselekményekért, jelentősen sokat lehet kapni, az igazán rossz bűncselekményekhez képest.


Pl. egy gyilkosság, vagy bántalmazás, szerintem nagyobb "bűn", mint a drogozás. Nyilván, aki tudja, hogy megbolondul alkohol hatására, és előkerül a kés, és mégis iszik, az részben bűnös, de nyilván nem az alkohol miatt, hanem mert tudja, hogy ő milyen alkohol hatása alatt, mégis iszik.


A törvények nem a bűn bűnségét büntetik, hanem bizonyos lényegtelen dolgokra vetítik (tárgyakra, szerekre, amik tényleg veszélyesek, de veszélyes az olló is, meg a benzin is, mégsincs tiltva). Az ember saját dolga, hogy mit használ, és a saját hibája, hogyha tudja, hogy milyen lesz tőle, mégis használja.


Szerintem a gyilkosságot, és a bántalmazást sokkal jobban kéne büntetni. Valahogy minden téren, tehát nem csak az elit ellen vonatkozóan, hanem minden embernél.


És más dolgok, amik túlságosan büntetve vannak, azokat csökkenteni kéne.


Ezzel párhuzamosan, nincs értelme a katonaságnak, és a rendőrségnek, mert ezek hatalmi szervek, és ők is erőszakot használnak. Amúgy is, háború idején úgyse megy sokra senki 20 ezer katonával, és a lakosságból kéne toborozni. És mivel nincs az országban háború, szerintem le lehetne építeni a katonaságot. A szándékos bántalmazást meg sokkal jobban büntetni.


2023. máj. 27. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
ha a gatyánk is rámegy, akkor is erőt kell mutatni.
2023. máj. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
"Azt hallottam, hogy egy gyilkosságért ... nem sok évet lehet kapni." Ne beszélj többet olyan hülyével, aki ezt mondja.
2023. máj. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 qkker1 ***** válasza:

"Azt hallottam, hogy egy gyilkosságért, vagy bántalmazásért, nem sok évet lehet kapni."



Életfogytiglan az szerinted kevés?

2023. máj. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy életfogyt 25 év amit harmadolnak aztán jó magaviselet miatt amnesztiát kapsz egy év után. :D
2023. máj. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mi számít jó magaviseletnek.
2023. máj. 27. 23:16
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem kevés, de más dolgokért is sokat lehet kapni. Bár nem ismerem a törvényt, csak hallottam. Hogy mennyire van úgy, azt nem tudom. De sok olyan dolgot büntetnek amit viszont nem kéne. A bántalmazást, pedig mint valami régebbről maradt alap dolgot meghagyták. Aki hagyományörző, úgy látszik ezt is megőrzi. Hogy rohadna meg.
2023. máj. 27. 23:20
 7/8 A kérdező kommentje:
#3-nak ment az előző hozzászólás.
2023. máj. 27. 23:20
 8/8 qkker1 ***** válasza:

"Bár nem ismerem a törvényt, csak hallottam."


Olvasd el a BTK-t, ne "hallottam"-ra hagyatkozz!

2023. máj. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!