Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszes körökben azért olyan...

Fideszes körökben azért olyan nagy divat most a szerb-barátság, mert ez illeszkedik a Kreml világképéhez, ezzel lehet jó pontokat szeretni Putyinnál?

Figyelt kérdés

2023. máj. 30. 22:42
A kérdező szavazást indított:
Valami ilyesmi lehet az ok, igen
Nem hiszem, Orbán mindig is szerb-szimpatizáns volt
Nem hiszem, hogy szerb-barát lenne most a Fidesz
Egyéb ok
18 szavazat
1 2
 1/12 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
12%

Engem érdekel hogy most mi is van koszovoval meg a szerbekkel?


Több kérdést is láttam ma rola.

2023. máj. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1:


Nem olvastál arról, hogy szerb tüntetők vertek/lőttek magyar békefenntartókat Észak-Koszovóban? Vagy ennél frissebb hírekre gondolsz?

2023. máj. 30. 22:58
 3/12 Pszichológus atya ***** válasza:
26%

A magyar - szerb viszony alapvetően azért nagyon jó, mert Magyarország igyekszik beprotezsálni a szerbeket az EU-ba (s vica versa: a szerbek számítanak a magyar ajánlásra a csatlakozási kérelmük kapcsán).

Elég paranoiásnak kell lenni, hogy ebbe valaki belelássa a Putyin szálat - Szerbia nem egy csatlós állam, mint Fehéroroszország. Semlegesek a háború kapcsán a világ nagy részével egyetemben.

2023. máj. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3:


Azt mondod egy illiberális blokkoló-partnert lát Orbán Vucic-ban, és ebből a szempontból Oroszország szerb-barátsága nem oszt nem szoroz? Lehetséges.


Viszont az is tény, hogy a szerb közvélemény Magyarország után a legnagyobb oroszpárti Európában, sokan tegnap is Z-feliratokkal tüntettek, meg egyébként is sok Putyin-párti demonstráció szokott ott lenni.

2023. máj. 30. 23:05
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Szerbia egy szomszédos ország, próbálunk velük jóban lenni. Nem látom, hogy ennek mi köze lenne Putyinhoz. Orbán néha szkeptikus az amerikai külpolitikával, ukrajnai háborúval újabban (1999-ben még ő is háborúpárti volt és úgy támogatta, kiszolgálta Amerikát Szerbia ellen, mint most Belarusz Oroszországot), de Magyarország NATO tag, erős amerikai befolyással most is, ez is alapvetően meghatározó. Ezért ismerte el Magyarország sokpárti konszenzussal Koszovó elszakadását Szerbiától és szolgáljuk a KFOR-t, a magyar katonák NATO kötelékben állomásoznak Koszovóban alárendelt szerepben.
2023. máj. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
17%

2-es.


Ugy értem hogy mi a fene van a szerbekkel és velünk?


Mit csinálnak ott a magyat katonák? Miért csinálják? És miért zavarta ez annyira azokat a szerbeket hogy neki mentek a katonáknak?


Nagyon nem vagyok ebben képben.

2023. máj. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Pszichológus atya ***** válasza:
56%

#4: Az oroszoknak üzleti érdekeltségeik vannak Szerbiában, nevezetesen az újvidéki kőolajfinomító Gazprom tulajdon, s természetesen fegyvereket is szállítanak az országnak, de Putyint ezen kívül nem különösebben érdekli a régió. A legtöbb amit el tud érni Szerbiában az az, hogy az oligarchái oda menekíthetnek egy kis pénzt, de már rég letett arról, hogy Jugoszlávia romjain létrehozzon egy európai orosz hídfőállást. Ahogy az a hétköznapi hírekből is látszik a saját határaihoz közelebb is van elég problémája.


A legnagyobb orosz-párti Z-betűs demonstrációk pedig eleddig Berlinben voltak, amit ugye még csak azzal sem lehet magyarázni, hogy állami propaganda vagy orosz befolyás miatt mentek volna az utcára, hanem ugyanúgy, ahogy Erdogant is, saját meggyőződésükből támogatták az emberek. Such is life.

2023. máj. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

5:


“Nem látom, hogy ennek mi köze lenne Putyinhoz.”


Az azért eléggé feltűnő, hogy azóta szaporodott el a fideszes influenszerek körében a koszovói függetlenség elítélése és Szerbia NATO által meghurcolt áldozatként való szerepeltetése, mióta a Kreml propagandájában is felerősödött ugyanez, tavaly tavasszal.

2023. máj. 31. 00:12
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Igen, de ez nem Putyinhoz kötődik.


A keleti nagyhatalmak, Oroszország, Kína, India már 1999-ben is elítélték a NATO Szerbia elleni agresszióját és Koszovó elcsatolását és nem voltak hajlandók elismerni. Ekkor még Jelcin volt az elnök, de ez volt az első nagy törés a NATO-Oroszország kapcsolatokban.


Viszont ellentmondásos módon Oroszország rendszeresen hivatkozik rá precedensként, amit követni lehet. 2008-ban miután a nagyhatalmak elismerték a szerbiai Koszovót függetlennek, válaszlépésként Oroszország elismerte a grúziai Dél-Oszétiát és Abháziát függetlennek. 2014-ben a Krími Köztársaság egyoldalú elszakadása során is felhozták a koszovói precedenst. Manapság is felmerül olykor ez az analógia az ukrajnai orosz hadműveletek során vagy az ENSZ BT felhatalmazása nélküli amerikai-brit 2003-as Irak elleni inváziója is ilyen hivatkozási, visszavágási alap olykor.

2023. máj. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9:


Persze, jelen volt eddig is a Kreml-szótárban, de extrém módon Putyin alatt, majd azon belül is tavaly február óta erősödött fel.


[link]


És mit ad isten, Nógrádi, Stier, Vukics és társai is ezután kezdtek intenzíven kivatozni az esetre, szinte szó szerint a Kreml-brosúrával egyezően..

2023. máj. 31. 01:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!