Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennek az új rendszernek, hogy...

Ennek az új rendszernek, hogy a gyerekek után kevesebb szja-t kell fizetni, így kevesebb adót kell befizetni. De akkor kevesebbet is lehet visszaigényelni nem?

Figyelt kérdés

Tehát kevesebb az szja. És mivel van az a 2.7 milliós határ amin belül a teljes adót vissza lehet igényelni. Akkor ha kevesebbet fizetek de azt igényelem vissza. Akkor ugyanott vagyok mintha az ember nem kapna a gyerek után kedvezményt és az alap szja-t kell visszaigényelni. Amíg az egészet vissza lehet kapni addig nincs változás. De ha valaki alapból túllépi a 2.7 M az nem az egészet. De annak aki túllépné kevesebb adót kell fizetni és 100%-osan ki tudja használni ezt az új rendszert.

Míg ha valakinek alapból kevesebb az adója mint amit kapna, így azok nem. Ergo megint az jár jobban aki többet keres.

REMÉLEM ÉRTITEK.


2010. okt. 17. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem.
2010. okt. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

találtam egy ide vágó mondatot a gyk-ról:

" Lesz gyermekek utáni adókedvezmény: aki 100.000.- bruttót keres havonta,igénybeveheti félgyerek után,aki már 500.000.-et,az akár 3 gyerekre is. "

2010. okt. 17. 15:41
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

És mi ezzel a gondod? Miféle kedvezményt akarsz, főleg miből, ha eddig SEM fizettél SZJA-t? Nem igazán értem...

Egyébként a hócipőm tele van a szöveggel, hogy "megint az jár jobban, aki többet keres". Miért, basszus, mikor járt jobban? Eddig 2-szeres fizetésből 3-szoros elvonás volt! Ez igazságos? Tényleg? És miért? Ki vagy te nekem, hogy finanszírozzam az életedet?

2010. okt. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Hujjujjujjjujjjjujjjjjj!

-Nem vagy egyszerű ember!

Nem tudom, mit kombinálsz, de biztos jó neked.

Abban azért igaza van abban az előttem válaszolónak, hogy mi köze van a gyerekek szülein kívül ahhoz másnak, hogy hányszor sikerült "lefénymásolnod magad".

Kellett a gyerek? Neveld, - a saját jövedelmeidből.

Nem kellett, - tanulj meg uralkodni az ösztöneiden és add állami gondozásba azt a gyereket, amelyikre nincs szükséged. Ennyi!

Azért is problémás ez az ország, mert ha észrevesz egy kedvezményt, egy pozitív lehetőséget valamilyen réteg, akkor egyből mennek "az ajtófélfát rugdosni"...

Bármilyen szintről elfogadják a "kinyújtott kisujjat", - csak DERÉKBÓL.

2010. okt. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszoló vagyok, négy gyerekem van. Igénybe tudom venni a mostantól járó gyerekek utáni adókedvezményt, teljes egészében. De ez csak azért van, mert eddig is - és ezután is - igen derekasan pakolok a közösbe, tehát keresek is annyit, hogy a négy gyereket eltartsam. Úgyhogy én nem igazán értem, miért is nyíg a minimálbéres, akit eddig is én tartottam el családostul a négy gyerekem mellett... Hát mostantól majd kevesebb minimálbérest meg segélyest finanszírozok, inkább a gyerekeimre költöm ezt az összeget (IS)
2010. okt. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Amit fent írsz, azt ember nem érti meg :-)

De elolvastam a tervezett szja-ról pár cikket. Amit én leszűrtem, az az, hogy végre egyszer az életben azok járnak jól, akik rendesen fizetnek mindent. A párom is és én is a teljes fizetésünk után adózunk, fizetünk minden járulékot. Vagyunk abban a szerencsés helyzetben, hogy így maximálisan igénybe tudjuk majd venni az adókedvezmény ránk vonatkozó mértékét.

Hadd ne érezzem már ezért rosszul magam.

2010. okt. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez az adórendszer nagyon helyesen azt a gyerekvállalást részesíti elányben, ahol EL IS TUDJÁK TARTANI a gyereket. Egyébként értem ami a kérdező ír, csak hülyeséget ír.

Előszöris nem a teljes adót lehet visszaigényelni 2.7MFt-ig, hanem az adójóváírás 12x12100Ft-ját, azaz 145200Ft-ot. Már ha ezt eleve nem kapod. Ha kapod év közben, akkor ezt sem. Ezenkívül mindig akkora adókedvezményre vagy jogosult, amennyit adózol. Többet sose igényelhetsz vissza, mint amennyi adót egyáltalán befizettél. Tehát pl aki minimálbéren volt, az eddig 12x136Ft éves adókedvezményre volt jogosult (pl biztosítás, támogatott lakáshitel, tandíj, stb). Most, hogy a minimálbér sem 136Ft adót hordoz, aki jogosult lenne kedvezményre, az többet vehet majd igénybe.

Pénzben mindigis az fog jobban járni, aki többet keres. Ezzel hiába is akarnak sokan ellenkezni. Aki milliót keres, azt hiába adóztatnád meg annyira, hogy alig kapjon többet a minimálbérnél. Elhúzna innen és az jogos is lenne. Arányaiban legalább ugyanannyit fizet be mint te, Forintban pedig a többszörösét.

2010. okt. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Mi az, hogy "alap szja-t" visszaigényelni? Tudod, hogy ezt EDDIG kizárólag az alacsony jövedelmet bevallók tehették meg? Azt írod, csak annyi visszaigénylést vehetsz igénybe, amennyi adót fizetsz. Áruld már el nekem, mégis mit és miből akarnál még VISSZAigényelni, ha be sem fizeted?

Te nem visszaigénylést akarsz ilyenformán, hanem BÓNUSZTÁMOGATÁST azoktól, akik többet keresnek nálad. (Ne fogadjanak rögtön örökbe esetleg?)

Ezek az emberek EDDIG biztosították ezt neked. Vedd úgy, hogy ajándékba kaptad azoktól, akik az elmúlt évtizedek rendszerében ROSSZABBUL jártak. Egyébként ha te eddig nem fizettél adót, szerinted pl. a gyereked óvodáját, iskoláját vajon ki fizette? Ja, az, aki ezután is fogja, akire fújsz, hogy milyen jól járt....


"Míg ha valakinek alapból kevesebb az adója mint amit kapna"


Neked lövésed nincs, miről beszélsz. Kapna... kitől kapna? Miből kapna? MIÉRT is kapna?

Jár neked vagy mi? Honnan? Mert a saját befizetett adódból biztos nem finanszírozható, az "állam pénze" pedig a befizetett adókból áll, értelemszerűen másokéból, nem a tiedből. Tehát arra akarsz kilukadni, hogy a mások által befizetett adót adják neked.

Gratulálok.

2010. okt. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!