Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a vörös iszapot jó célokra...

Ha a vörös iszapot jó célokra is alkalmazatjuk, miért nem hallgatja meg senki, azt aki tud megoldást? (Magyar szakértő tud megoldást)

Figyelt kérdés
Puskás Ferencre gondolok...aki már évekkel ezelőtt is felajánlotta szolgálatait a "főnököknek" hogy a vörösiszapot semlegesítsék és téglát csináljanak belőle...és még e katasztrőfa után sem hllja meg senki? Miért? Miért nem ettől zengenek a tévék???
2010. okt. 17. 20:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2010. okt. 17. 20:11
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem szívesen laknék nehézfémet tartalmazó téglaházban...
2010. okt. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Már volt sok hasonló próbálkozás, mind rosszul sült el.

A vörösiszaphoz hasonló kohósalakból is próbáltak építőanyagot csinálni.

Keress rá a "salakbeton" vagy "gázbeton" szavakra a gugliban.

2010. okt. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A vörösiszapból miért lehetne téglát csinálni, nem agyag hanem vasoxid. Még véletlenül se lehet téglát csinálni belőle ezt középiskolai szinten már tudni kellene. Vasat lehetne olvasztani belőle de ahhoz szét kellene választani a többi oxidtól.Az pedig nem olyan egyszerű, a világon sehol nem dolgozzák fel nagymértékben.
2010. okt. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Én nem szívesen laknék nehézfémet tartalmazó téglaházban"


Minden ház tartalmaz nehézfémet, jó ha tudod.

2010. okt. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Én nem szívesen laknék nehézfémet tartalmazó téglaházban..."


Jövőre a Paksi atomkatasztrófa után még könyörögni is fogsz és milliókat fizetsz majd érte, hogy a házad ólommal kibéleljék.

2010. okt. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 sliman válasza:

A válasz nagyon egyszerű: a magyar tudományos közélet szaktekintélyeinek többsége kommunista csökevény, akik nem képesek figyelembe venni azokat az embereket, kik nem az ő kis körükből kerülnek ki. 20 évvel a ruszkik kivonulása után is vannak még olyan közigazgatási, gazdasági vezetők, akik az egypártrendszer talpnyalóiként kerültek pozícióba, és ott is maradtak. Ezeket az embereket hívja a szakirodalom a "kis hatalmasoknak". Lásd pl. Budapest - Városi Közlekedési Bizottság, Szabadalmi Hivatal, Magyar Tudományos Akadémia, rengeteg professzor - pl. Karsai László, a Szegedi Tudományos Egyetem történelemprofesszora, a független (????) magyar bíróság, az Építész Kamara, Gyógyszerész Kamara, Ügyvédi Kamara, Magyar Újságírószövetség, stb., stb. tisztségviselői. Nem beszélve a Magyar Rendőrségről, Honvédségről. MUTYIKIRÁLYOK!!

khmm. bocsánat. khm.

2010. okt. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"a magyar tudományos közélet szaktekintélyeinek többsége kommunista csökevény, akik nem képesek figyelembe venni azokat az embereket, kik nem az ő kis körükből kerülnek ki."


Beszélsz bele a nagy levegőbe alapvető kémiai ismeretek nélkül! Az aki olyan látszatot kelt hogy a vörösiszapból építő téglát lehet csinélni az hülye de nagyon! Nekem ez a szakmám tudod mi az hogy szilikát? Egy vegyész nem pártot tanult az egyetemen hanem vegyész szakmát! Egy másodikas gimnazistának betéve kell tudni az összetételből hogy mi a vörösziszap és mit lehet vele csinálni feltételesen.

2010. okt. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 sliman válasza:
valóban? akkor miért nem a megoldáson jár az agyad? :)
2010. okt. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az osszes veszelyes anyagot ki kellene loni az urbe egyenesen a napnak iranyitva akkor nem jelentene gondot! Es ez nem vicc (tudom, hogy lehetetlen de ez jelentene az egyetlen most jonak tuno lehetoseget) hiszen most lehet, hogy tudnak 1-1 dolgot ujrahasznositani meg szakszeruen? tarolni stb aztan lehet 10 20 ev mulva kiderul, hogy valamilyen uton-modon megis szennyezi a kornyezetet. Es akkor ott van, hogy mennyi mindent jobb ha elhallgatnak...
2010. okt. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!