Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyakran hallom a következő...

Gyakran hallom a következő szót, jelzőt, főnevet, hogy büdös vagy hasonló negatív jelzővel ellátott, kommunista! Szeretném konkrétan tisztában lenni a szó mult és mostani jelentőségével, megmagyaráznátok nekem?

Figyelt kérdés

Ha viszatekintek az elmúlt 50 évre,akkor végigvonulnak előttem azok a volt és mostani politikusok,akik a multban,a rendszerválás-gengszterváltás-előtt ugyancsak dicsekedhettek ezzel a jelzővel,a köztársasági elnök a Hungarhotesnek-országos szállodalánc-vot a párttitkára-ugye ezt csak politikailag tökéletesen megbízható személyek nyerték el,akik az akkori rendszert kiszolgálták, dicsőitették?!Orbán Viktor kisztitkár volt,Kövér csaladja a közponi bizottsagban tevékenykedett,ez már a felsőfok,nemde?


Azt viszont senki ne mondja,hogy azért tették,mert különben nem érvényesülhettek volna-persze volt ilyen is.


Többet nem említek,nem érdemes.Akkor ezek az emberek,sok mással egyetemben hogy tudják a mostani ideológiát magukévá tenni?Letagadni a korábbit,melynek rabszolgái voltak!Ezek figyelembe vételével,kérlek benneteket válszoljatok,köszönöm.


2010. okt. 31. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Talán mert ha a Zorbán kisztitkárság helyett azt mondja anno h "FORRADALOM!!! 2/3!!! NEMZETI EGYÜTTMŰKÖDÉS POWA!!!" Akkor vérkomcsik seggbeb@sszák.

De nem vagyok Zorbanista, se komcsi nyugdíjas.

2010. okt. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegen voltak akkoriban is, akik nem voltak párttagok és mégis tudtak érvényesülni a maguk területén, ugyanis a jó szakemberekre akkor is szükség volt. A hazafias népfront vezetőjének (Kövér) vagy KISZ-titkárnak lenni nem volt sem kötelező, sem dicséretes tevékenység és az országot sem vitték előbbre ezek a figurák. A válasz egyszerű: az általad említett személyeknek nincsen igazi politikai meggyőződése. Számukra az egyetlen cél a mindenáron érvényesülni, gazdagodni akarás, és mindent csupán ennek rendelnek alá. Nézd meg, hogy a Fidesz mára hányadik arcát mutatja az elmúlt 20 év során. Mindig gyorsan és akár homlokegyenest képes volt köpönyeget váltani, ha az érdekei úgy kívánták. És ami első pillantásra meglepő: minél többször fordultak ki önmagukból, annál népszerűbbek lettek. Ez csupán egy borzasztó igénytelen és megvezethető vevőközönséggel magyarázható.
2010. okt. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én sem vagyk sem komcsi,sem nyugdíjas,az előbbi főleg nem voltam,mivel külföldön tanultam,majd dolkgoztam!
2010. okt. 31. 13:46
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Orbán volt a legnagyobb komcsi. Csoda, hogy csak KISZ titkárságig vitte.
2010. okt. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

"Ez csupán egy borzasztó igénytelen és megvezethető vevőközönséggel magyarázható."


Ezzel teljesen egyetértek. A Fidesz szavazó a nép alja, salakja. Épp ezért van ennyi belőlük.

2010. okt. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
A penzert mindent elszavalnak.
2010. okt. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Sok naív ember hiszi még azt, hogy ma létezik Mo-on egy sok tagból álló kommunista eszmélyű politikai réteg.1-2 vén politikusnak lehetnek még ilyen beidegződései, de ma már nem lehet ilyen eszmékkel tömegeket mozgatni, ezért nagy ívben xarnak a kommunizmusra.És igen ahogy a kérdező is mondja sokan csak azért álltak be a sorba, mert így sikereket érhettek el,de ezek az embereket hidegen hagyta az eszme.Az eszme csak egy eszköz, és ezt sokan nem veszik észre.
2010. okt. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Én párttag voltam - hittem a szocializmus utópista eszméiben. Akkor is, most is beosztottként dolgoztam, soha semmilyen hasznom nem származott a párttagságomból.

Épp ezért tudok sugárba hányni a csintalanoktól, a pozsgaiktól - őket lehet, sőt kell is bírálni. De az ilyen senkiket,mint én, mi jogon bánt bárki is? Hittünk egy mesében, aztán kijózanodtunk.

2010. nov. 1. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!