Egyetértenél a befektetési ingatlanok szigorú szabályozásával?
Van három jelenség:
1) Az, hogy mai átlagos fizetésekből nem hogy ingatlant vásárolni lehetetlenség, de lakást bérelni is luxus. Erről papolt több ellenzéki párt, beszélt róla Magyar Péter is azt hiszem, és ahogy hallom, már Szentkirályi Alexandra is erről panaszkodik (mint ha nem ők kormányoznának teljhatalommal 14 éve, de ez most mellékes...).
2) Hiába dobálja a kormány a juttatásokat a nagycsaládosoknak, mégis demográfiai válság van, és csökken a születésszám. Ez összetett kérdés, de nyilvánvalóan része, hogy egy fiatal a lakótársa mellé vagy a szülei mellé nem akar gyereket szülni. És nem jön meg attól se a kedvük, az üknagyszülei bezzeg a döngölt padlóra szültek 8 gyereket, akiknek cipő se jutott. Sőt, ezek a "szemét" fiatalok még a tanyavilágba se akarnak kiköltözni, ahol bagóért kapnának házat nagy kerttel.
3) Az ingatlan magyaroknak és külföldieknek is egy befektetési cikk. Aki a covid előtt bármikor vásárolt ingatlanokat, annak nagyon jól megtérült a befektetése! Ezek a befektetési ingatlanok viszont vagy üresen állnak, működhetnek AirBnB-ként, esetleg havi legalább 200.000 forintért működhetnek albérletként. És itt visszaértünk az 1)-es problémához.
Szóval miért nem adóztatjuk szénné azt, akinek kettőnél több ingatlana van például? Kivéve persze, ha ő építtette, mert akkor nem mástól "veszi el" az ingatlant, hanem hozzájárult az ingatlanpiac bővüléséhez, ami jó.
De tényleg, melyik a fontosabb:
A) Hogy a lehető legszabadabb legyen a piac, és hogy a százmilliós, de inkább milliárdos vagyonnal rendelkező magyar és külföldi befektetőknek jó legyen.
B) Nemzeti sorskérdés, hogy Magyarország jövő nemzedékének legyen lakhatása, és jó szívvel vállalhassanak gyereket azok, akik erre hajlandóak lennének.
Szinte az összes jóléti nyugati országban szabályozva vannak ezek. Pl Dániában csak olyan adhat ki ingatlant, aki az országban is él. Hollandiában hallottam páran mondtak olyat nekem, hogy miután megvette a házát, X évig nem adhatja ki másnak stb.
Egyedül Magyarországon van ez a kaszinókapitalista elv, hogy jön a shanghaji üzletember delegáltja és felvásárol húsz belvárosi ingatlant, majd azt horror összegekért adja ki és a pénz az ő kínai bankszámlájára megy (miközben ő életében nem járt Magyarországon)
A tulajdon szabad, és arra használod amire akarod. Ezt az elvet MINDEN ORSZÁGBAN tiszteletben tartják.
magyarország semmilyen módon nem tartja tiszteletben a tulajdont, és ezért meg is jelentek olyan patkányok, akik fogékonyak a piackorlátozás ezen témájára.
Inkább sok olcsó lakást kéne építtetni állami támogatásból.
Ez lenyomná az ingatlanárakat.
#5 Jó ötlet, de mennyit mennyit tudna a magyar állam építeni? Pár százat, néhány ezret? Támogatom, de sajnos kevés.
Ha hasonló fejlesztések lennének, mint a komcsi időszakban a lakótelepek, ezáltal egész városrészek megépítése, na az már más!
#8
Miben is?
Angyalföldön konkrét ingatlankereskedő irodákat láttam kínai nyelven hirdetni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!