Melyik koalíció a legreálisabb 2026-ban?
A január végi, februári közvélemény kutatások átlaga és a mandátumbecslő alapján a pártok így állnak:
Tisza 41% - 97 képviselő
Fidesz 37% - 86 képviselő
Mi Hazánk 6-7% - 8 képviselő
DK 6-7% - 8 képviselő
Ez alapján egyik nagy pártnak se lenne meg egyedül a többsége, a Mi Hazánk vagy a DK lenne a királycsináló.
Tisztában vagyok, hogy 1 év és 1 hónap van a választásokig és ez csak egy pillanat kép, de tegyük fel, ha ez lenne az eredmény jövő áprilisban, akkor szerintetek melyik koalíció lehet a legvalószínűbb?










"Nem lesznek választások" :D
Ezt azért megnézem...
Amúgy meg tényleg lehetetlen előre tudni, nyilván most mindenki szidja a többit mint annak a rendje, aztán meglátjuk mi lesz a végén.





Hol van a Fidesz-Tisza opció?
A végén még lehet kibékülnek a fiatalabb NER-esek az "öregekkel" és akkor bumm.










Ez egy igazi patthelyzet lenne.
A fidesz a mi hazánkkal sem lenne többen mint a tisza.
A tisza egyikkel sem fog össze. viszont nincs meg az egyszerű többsége.
A torz választási rendszer miatt kevés esély van egy ilyen helyzetre. Aki nyer az mindent visz jó eséllyel parlamenti kétharmaddal.
Ha a fidesz megváltoztatja majd a választási törvényt nehogy a tisza túlnyerje magát akkor tényleg nagy bajt éreznek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!