Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed arról az...

Mi a véleményed arról az állításról, hogy a kormány populista intézkedései akkora terhet rónak az azt áttételesen megfizető vállalkozásokra, hogy emiatt nem nő a gazdaság és emiatt nem élünk mi sem jobban?

Figyelt kérdés
A pénz nem terem a semmiből. A populista intézkedések árát valakinek meg kell fizetni, ezek pedig a vállalkozások. A lakossági rezsicsökkentésért fejében a vállalkozások sokkal magasabb energiadíjat fizetnek, az szja csökkentések árát különadókkal kompenzálják, stb. Emiatt a vállalkozások rettentően túl vannak adóztatva, így nem tudnak fejlődni és emiatt a gazdaság sem nő megfelelően. Pedig ha nem vennék ezt el, akkor a gdp növekedésével együtt a fizetések is emelkednének, így lehet, hogy több lenne az emberek költsége, de a jövedelmük is magasabb lenne, tehát ugyanott tartanánk, ráadásul az infláció sem lenne ekkora.

2025. márc. 26. 12:54
A kérdező szavazást indított:
Nem, ez nem így van, nincsenek hatással a gazdaság növekedésére az exta adóterhelések és drága céges közüzemi díjak.
Ez pont fordítva van, pont azért élünk jól, mert kormány megvédte az embereket a vállalkozásoktól, akik megérdemlik a magas díjakat.
Nagyjából így van, ahogy meg lett fogalmazva.
Teljesen igaz ami le van írva, annyi kiegészítéssel, hogy a korrupció által elherdált közpénzek nem megfelelő hasznosulása is visszahúzza a fejlődést.
10 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Nagy segítség ez a magyar családok számára.
2025. márc. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Teljes mértékben így van. Minden rogyásig van adóztatva csak hogy az állam szórni tudja a pénzt választások előtt.
2025. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Egyértelmű, az egybites szavazók tapsolhatnak, ellenség is van, pénzt se kell kiadni, a kormány meg már megint megmentett mindenkit és elfenekelte a gonosz Döbrögit.
2025. márc. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%

Egy csomó/ legtöbb vállakozó és vállalkozás évről évre egyre nagyobb nyereséget ért el!!!

Keress csak térkövest, villanyszerelőt, burkolót, stb. 1-2 hónap múlva talán ráérnek!

2025. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4: Csakhogy mennyiért? Ők is rettenetesen megemelték az áraikat, mert ki kell gazdálkodniuk a magasabb rezsit és a plusz adókat.
2025. márc. 26. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

#4 "Egy csomó/ legtöbb vállakozó és vállalkozás évről évre egyre nagyobb nyereséget ért el!!!"

Vagy akár meg is duplázza ha M-el keződik a vezetékneve és Lőrinc a keresztneve.

Ja igen a kormányunk bőszen hangoztatja hogy a cégek árbevétele egyre nagyobb évről évre, csak hogy még abból is sokat lefölöz a kormány azt nem teszik hozzá.

2025. márc. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Valóban igan furcsa, hogy a piaci alapon működő cégek éppenhogy csak stagnálnak, míg a NER-es, pályázati pénzeken eltartott cégek messze a normális ráta felett növekednek.
2025. márc. 26. 13:54
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Szinte minden hatással van a gazdaságra és annak szereplőire.

Nem kell ehhez tudósnak lenni.

2025. márc. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom. Nem vagyok gazdasági szakember, mint ahogyan az ország nagy része sem az, csak úgy tesznek, mintha. Hogy javul vagy romlik-e a helyzet, az érződni fog majd a pénztárcánkon. Egyelőre elég rossz a helyzet, pláne ilyen alacsony bérekkel.
2025. márc. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Van jó populizmus?

Egy olyan populizmus ami nem csak ígérgetés és utána meg ha olyan pozícióba kerülnek akkor Nem vagy csak részben tartanak be? Amit megszokhattunk! Vagy tényleg létezik az a populista aki amit ígér azt be is tart rendíthetetlenül? Van példa erre?

Magyarországon miért nincsennek ilyen pártok viszonylag nagy támogatottsággal ami hasonlít ezekre?

Szlovák Smer-SD, Francia PS, Görög Syriza, Német BSW, Osztrák KPÖ, Dán Szocdem kormány párt, Cseh CSSD Ami olyan lenne mint ezek, mert egy ilyen párt tudna igazi jó irányú változást hozni csak az országba. Lehetne emlegetni egyet aminek a támogatottsága is sokáig...

Ha a fidesz csalásra készül 2026-ra arra nem csalással kell válaszolni, és utána egy új rendszerváltást létrehozni, és beszüntetni a populista oroszbarát pártokat?

Már az is csalás, hogy átszabták saját szájízükre a médiát, főként a közmédiát, a megyei lap a kezükben van, erre szerintem egy ellen csalást kéne létrehozni, hogy aztán 2030-ra megnyíljon a politikai küzdőtér új pártokkal. Viszont nem szabad engedni, hogy új...

Magyar Péter miért nem baloldali szociálliberális vagy bal populista politikai ideológiát folytat?

Az oké, hogy lekell váltani a Fideszt de miért van az, hogy az összes messiás aki eddig volt Jakab, Vona, Torockai, MP, MZP. Mindegyikük csak béna jobboldali konzervatív illiberális vagy a Jobbik, MH esetében inkább már fasiszta ideológiával próbálkozik mindenki? Tudom...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!