Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar nem akarja lebontani a...

SzocdemOliver kérdése:

Magyar nem akarja lebontani a diktatúrát, a fékeket és az ellensúlyokat utálja, s esze ágában sincs azokat visszaépíteni. Egyetértesz azzal, hogy Magyar Péter diktatúrája sokkal durvább lenne, mint Orbáné?

Figyelt kérdés

Magyar szerint „hiba lenne”, ha „a Tisza” tüntetéssel tiltakozna a Pride-ot betiltó törvény, az emberi jogokat és a gyülekezési jogot korlátozó törvény ellen, és szerinte „hiba lenne” az is, ha „a Tisza” tüntetéssel tiltakozna a sajtószabadságot és a civil szervezeteket támadó orosz típusú törvény ellen. Indoklása pedig a következő.


„Ha tartasz egy óriási tüntetést, és ott betörik egy kirakat, (…) meg odaküldik a focihuligánokat, akkor utána azon elúszik a választás” – magyarázta Magyar, miért nem tiltakoznak a Pride betiltása és a sajtószabadság eltiprása ellen. Magyar eddig nem félt a kirakatok betörésétől, amikor nem az emberi jogok voltak a középpontban, hanem ő.


Hadházy Ákos most már hónapok óta szervezi a tiltakozó tüntetéseket, egyetlen esetben sem tört be kirakat. A Telex tudomásul vette ezt a bullshit magyarázatot. Magyar azzal biztatta azokat, akiknek a jogait sértik, hogy most már „fél lábon” is bírják ki a választási győzelemig, mert arról úgy beszél, mintha máris megnyerte volna a választást.


[link]


2025. máj. 31. 09:25
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
14 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
23%

Számomra az érthetetlen ebben a jelenségben, hogy miközben, a saját bőrünkön látjuk, hogy hová vezetett egy fékevesztett egypártrendszer, az emberek, ugyanekkora felhatalmazást akarnak most örömmel adni egy újabb egypártrendszernek. Legalább, ha koalició lenne, akkor azt mondom, hogy rendben, de igy...

Én nem értem ezt az országot, hogy lehet, igy elfelejteni a saját hibáinkat.

2025. máj. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

"miközben, a saját bőrünkön látjuk, hogy hová vezetett egy fékevesztett egypártrendszer, az emberek, ugyanekkora felhatalmazást akarnak most örömmel adni egy újabb egypártrendszernek."


Ritkán olvasok ezen az oldalon ennyire bölcs gondolatokat. Száz százalékban hasznos a válaszod.

2025. máj. 31. 09:44
 3/26 anonim ***** válasza:
0%

Itt az ideje, hogy DK határozottan kiálljon, és utcára szólítsa a híveit.

Itt már nem elég másra mutogatni.

2025. máj. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
72%
Nem ez a DK diktatúra lenne. Szerencséra a kis 4%ukkal nem valószínű hogy rombolhatnának
2025. máj. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
60%
Fantáziálgatásra nem lehet építeni egy ember (politikus) megítélését.
2025. máj. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%
A DK (Dobrev Klára) egyértelművé tette, hogy célja a fidesz 2/3 fenntartása.
2025. máj. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
78%

@1

"Legalább, ha koalició lenne, akkor azt mondom, hogy rendben, de igy..."


Mert mennyivel jobb most az ország számára az, hogy a Fidesz a KDNP-vel koalícióban nyomja, mintha a Fidesz egyedül lenne?

2025. máj. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%

7, na ezaz, az meg sem fordul senkiben, hogy mondjuk a Momentummal, vagy a Kutyákkal, nem fúj, ők büdösek... pedig, ez garantálná, hogy ne guruljon el mégegyszer ennyire a gyógyszer.

De sebaj, ugyan mi baj lehet, ha megint 2/3-ot kap valaki az autokrácia mintaországában?

2025. máj. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%

"7, na ezaz, az meg sem fordul senkiben, hogy mondjuk a Momentummal, vagy a Kutyákkal, nem fúj, ők büdösek... pedig, ez garantálná, hogy ne guruljon el mégegyszer ennyire a gyógyszer."


Miért, a KDNP garantálta, hogy ne guruljon el a gyógyszer a fidesznél?

2025. máj. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

9, nem, de ők kb nem is létező párt.

A Momentum és a Kutyák, viszont igen és ők sosem voltak a NER része.

2025. máj. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:

Már lassan csak 10 hónap és választás! Szerinted ki fog nyerni?

Őszintén válaszolj, és arra szavazz aki szerinted jövőre nyerni fog!

Valamikor Orbán Vigtor is nagy politikai messiás volt, vajon Magyar Péter is idővel erre a sorsra jut?

Mindenki emlékszik a tüzes fital Orbánra, aki hazaküdte a ruszkikat.

A Fidesz másból is kiváltja azt, hogy elveszti a tiszteletét a nyugdíjasok iránt?

Tudom, hogy alapból tisztelni kellene őket, de mindig képes vagyok lesokkolni, amikor az amúgy kedvesnek kinéző öreg nénik (főleg nénik) anyázzák a legalpáribb stílusban Magyar Pétert meg a tiszásokat. Személyesen is ismerek ilyet. Normálisan köszön meg mosolyog és...

Reálisan mennyivel van kevesebb szavazója a fidesznek, mint 2022-ben?

Akkor ugye közel 3,1 millióan adták le a voksukat a fideszre. Lehet, hogy ez most talán kevesebb lesz jövőre, de mi lehet a jelenlegi adat? Hány ember maradt a fidesz mellett?

A Tisza párt tervezi megfigyelők küldését az összes választókörzetbe?

2022-ben valami 90% feletti választókörzetben volt ellenzéki megfigyelő, összesen kb. 20 ezer ember, 2026-ban is lehet ilyesmire számolni a Tisza részéről? Akárhogy is nézzük eléggé durva különbségek vannak egyes kutatók mérései és aközött ami historikusan történni...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!