Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A krim félszigetet Oroszország...

A krim félszigetet Oroszország jogtalanul tartja megszállás alatt?

Figyelt kérdés
2025. aug. 21. 18:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
Attól függ a válasz hogy kit kérdezel meg.
2025. aug. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
62%

Igen, az jogilag Ukrajna része.


Ez tehát a jogi rész, de én, mint javíthatatlanul idealista ember, erkölcsi szempontból alkotok véleményt. Eszerint álláspontom szerint a Krím-félszigethez semmi közük az oroszoknak, de az ukránoknak sem. Ez a krími tatárok földje, nekik kéne ott saját államot alakítaniuk, mely saját maga határozná meg külpolitikáját, hogy Európa vagy Oroszország felé orientálódna, esetleg Törökország felé vagy a kaukázusi, vele hasonló sorsot megélt kis népek felé. Persze ennek megvalósulására semmi esély.

2025. aug. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
32%
Nem. Mivel az az ő területe.
2025. aug. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Nyikita Hruscsov ukrán-szovjet vezető adományozta ukrajnának. Akkor ez nem számított, mert a Szovjetunió része maradt, és senki el sem képzelte akkor, hogy az egy nap majd felbomlik.
2025. aug. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
51%
Milyen jog? Az ukrán jog szerint jogtalan, az orosz szerint jogos. Nemzetközi jog szerint szintén nézőpont kérdése ki megszálló, ki nem. Marad az erősebb jogán történő birtoklás-elbirtoklás, amíg az oroszok erősebbek. Ha ez változik, akkor valószínű Krím státusza is változni fog, bár ez a 90% orosz arány miatt erősen kérdéses lesz.
2025. aug. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
33%
5-ös, nyilván a nemzetközi jog számít, amelynek alapján semmiféle "nézőpont kérdése" nincsen, hanem ez Ukrajnáé.
2025. aug. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%

#6

Koszovóval mi a helyzet, mert Krím totál analógja az ott történteknek. Ja, az a fenséges "nyugat" kreálmánya, és ezért az jogilag rendben. Vagy azzal el van intézve, hogy azt mondták, az egyedi, és megismételhetetlen eset volt? Nem mondom ki, de azt mondta, hogy ott ki engedték a palackból a szellemet, és igaza is lett.

2025. aug. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
41%

#7-es, a Budapesti Memorandumról hallottál már? Az ui. a Szovjetunió felbomlása UTÁN született meg, és abban Oroszország elismerte Ukrajna határait - cserébe Ukrajna átadta a nála maradt volt szovjet atomfegyvereket. Igaz, akkor még Jelcin volt az orosz elnök, akit minden hibája ellenére nagyjából korrektnek és demokratikusnak lehetett nevezni. Legalábbis mérföldekkel inkább, mint Putyint.

Koszovó egészen más helyzet volt. Az analógia pont akkor lenne helyes, ha a Szovjetunió szétesésekor a krími tatárok követeltek volna maguknak ott önálló államiságot - és persze ha ők is az igényelt államuk népességének 90%-át alkották volna, mint Koszovóban az albánok.

2025. aug. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
49%

Mivel a lakossága 90%-a orosz így oroszországhoz tartozik.


Ez olyan kábé mintha mi megszereznénk kárpátalját úgyhogy 90 százalék magyar lakná!


+ Az hogy hruscsov csak úgy oda dobta az ukránoknak az volt hülyeség tehát jogos a visszavétel.

2025. aug. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
53%

"nemzetközi jog"


Ilyen nincs. Csak egy jól hangzó maszlag.

2025. aug. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:

Most hogy, Oroszország megszálta a krim félszigetet Japán is vissza fogja venni a Kuril szigeteket?

Mind a kettő terület vitatott státuszú. Ha oroszország visszaveheti Ukrájnatól a Krimet akkor Japán miért ne vehetné vissza a Kuril szigeteket.

Erdélyben miért nincs népszavazás, hogy melyik országhoz akar csatlakozni?

A Krím félszigetetet is visszacsatolták Oroszországhoz.

1954-ben Ukrajna jogosnak találta, hogy megkapta a Krím félszigetet Oroszországtól ahol 75-90%-ban oroszok laknak?

Nem volt furcsa az ukránoknak, hogy olyan területet kaptak amihez éppen semmi közük nincs és nem az ő népük él ott.Nem kellett volna már réges-régen visszaadni?Háború nélkül.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!