A 44 év szovjet megszállás, vagy a 16 év fidesz kétharmad vetette jobban vissza a magyar életszínvonalat, Magyarország gazdasági versenyképességét?
Figyelt kérdés
Melyik ártott többet?2025. szept. 26. 22:44
A kérdező szavazást indított:
A szovjet megszállás 1945-89 között többet ártott annó
A fidesz ártott többet
Kb egyforma mértékben tették tönkre az országot
28 szavazat
1/6 anonim 



válasza:




válasza:A fidesz pusztitása az kb a első és második világháboruval, plusz Trianonnal és 40 évnyi kommunizmussal egyenértékű.
2/6 anonim 



válasza:




válasza:Egy újabb orosznyalogató majom.
3/6 anonim 



válasza:




válasza:A fidesznél nincs rosszabb pusztító hatalom. Már nem is az ország váltotta le a rendszert, hanem a rendszer váltotta le az országot. Szánalmas, semmi több.
4/6 anonim 



válasza:




válasza:Mindkettő alatt nőtt az életszínvonal...
5/6 anonim 



válasza:




válasza:Azért érdekes, hogy felmerülhet ez a kérdés egy megszálló hatalom és egy állítólag nemzeti érdektől vezérelt patrióta hatalom között.
6/6 anonim 



válasza:




válasza:Két elvesztett világháború, 45 év vörösterror és 35 évnyi szabadrablás a vadkapitalizmusban. Ez a mérlegünk 100 évre visszamenőleg, nincs benne jobb vagy rosszabb, az egész úgy ahogy van, el lett cseszve. Persze a helyzet sosem menthetetlen, csak sok idő kellene hozzá (nem 1-2 parlamenti ciklus), ha megvan rá a szándék (politikai és lakossági oldalon is - példának ott vannak a kelet-ázsiai országok).
Kapcsolódó kérdések:
Ugye nem rontaná érdemben Magyarország vonzerejét a külföldi beruházók (magyarországi leányvállalatot alapítani szándékozók) szemében, ha a kormány...
Mert még a 12% is kifejezetten alacsonynak számítana.
A gyors, nagy béremelések miatt Magyarország is el fog szegényedni és Görögország, Spanyolország, Portugália sorsára jutunk?
Az gazdasági szereplők erre figyelmeztetnek:
Az alacsony bért miért gondolják versenyképességi tényezőnek Magyarországon?
Nyugat Európában sokkal versenyképesebb vállalatok vannak, pedig ott a bérezés többszöröse a magyarnak. De a sokszoros bérezés ellenére mégis versenyképesek és produktívak a vállalatok. Mi az oka hogy az "ami olcsóbb az versenyképesebb" gondolkodás ilyen erősen meggyökerezett Magyarországon?
Nem lehetne azt megcsinálni, hogy mindenkit besorozunk a Honvédségbe, aztán az állam rendeli ki dolgozni az embereket a különféle cégekhez?
Még fizetést sem kellene adni, bőven elég lenne, ha tudnának hol aludni, kapnának ruhát, reggelit, ebédet. Vacsora nem kell, attól csak elhízik az ember. Ha belegondolunk, ez így jóval hatásosabb, mintha mindenki oda menne, ahova akar. Abból csak fejetlenség lesz és...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




