Meddig fogja bírni a magyar gazdaság ezt a sok szja mentes munkavállalót? Egyszer ezeket el kell törölni? Miért tűnik úgy, hogy a magyar kormány életképtelen, populista döntéseket hoz?




válasza:Ezek kivételesen teljesen jó döntések, a baj igen a finanszírozás azt meg kell oldani.
Kár hogy egyébként meg sok rossz döntése van a fidesznek pld Putyin kotta stb.




válasza:A költségvetést egyre inkább az ÁFA ill. a fogyasztási jellegű adókra fogják alapozni.
Ez önmagában nem rossz, mert pl. megtakarításra ösztönöz, nem arra, hogy mindenképpen elköltsd a fizetésedet. De csak akkor működik, ha alacsony az infláció. Mert magas inflációnál mindenki fel akarja élni a fizetését, mondván a félretett pénze úgyis elértéktelenedne.




válasza:Az alap koncepció szerintem az lett volna, ha alacsony vagy teljesen szja mentes valaki akkor több pénze marad amit elkölthet. Ha azt a több pénzt elkölti abból lesz jó sok áfa bevétel ami kompenzálja, hogy ő alacsony szja-t fizet vagy épp semennyit.
De sokak már átjárnak a szomszédos országokba vásárolni mert vannak termékek amiket olcsóbban vagy jobb minőségben tud beszerzni mint itt. Tehát végülis nem itt fogja gazdagítani az államot az áfa bevétellel.




válasza:



válasza:Azért tűnik úgy, hogy a magyar kormány életképtelen populista döntéseket hoz, mert olyanokat hoz.
Amúgy meg az a sok szja mentes munkavállaló nem is olyan sok mint sokan gondolnák.




válasza:Kapcsolódó kérdések:
A beszédei olyanok.
Kommenteket nézzétek! Baranyi Krisztina ezzel bakot lőtt. Ha MP csak annyit ér el, hogy ez a teszetosza, egymásra mutogató óellenzék eltűnik, már nyert ügye van. Nyilván elsődleges a Fidesz leváltása.A Fideszt amúgy miért nem okolja Baranyi? Miért nem okolja a...
Nem vagyok Fideszes troll, Erdelyi magyar vagyok, igazabol nincs bajom M-vel vagy a Tisza parttal, de ugy erzem hogy Magyar Peter es a Tisza part jelenlegi eleg keves tagjai mindent igernek de a kerdesem az hogy honnan es mibol? Nem mondom, hogy hazudnak vagy nem...
Akik nem vértiszások, hanem csak a "rendszerváltás" miatt szavaznak le erre, azoknak milyen elképzeléseik vagy terveik vannak a jövőre nézve? Főleg azok érdekelnek, akik nem szimpatizálnak a jobboldallal.
A Patrióták európai parlamenti pártcsalád első egy évéről és jövőjéről beszélgettek Tusványoson, ahol nevezett kijelentette: „én büszke vagyok arra, ha populista és nacionalista politikusnak minősítenek. Milyen legyen egy politikus, ha nem a népet akarja...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!





