Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig fogja bírni a magyar...

Meddig fogja bírni a magyar gazdaság ezt a sok szja mentes munkavállalót? Egyszer ezeket el kell törölni? Miért tűnik úgy, hogy a magyar kormány életképtelen, populista döntéseket hoz?

Figyelt kérdés
2025. dec. 4. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Ezek kivételesen teljesen jó döntések, a baj igen a finanszírozás azt meg kell oldani.

Kár hogy egyébként meg sok rossz döntése van a fidesznek pld Putyin kotta stb.

2025. dec. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A költségvetést egyre inkább az ÁFA ill. a fogyasztási jellegű adókra fogják alapozni.

Ez önmagában nem rossz, mert pl. megtakarításra ösztönöz, nem arra, hogy mindenképpen elköltsd a fizetésedet. De csak akkor működik, ha alacsony az infláció. Mert magas inflációnál mindenki fel akarja élni a fizetését, mondván a félretett pénze úgyis elértéktelenedne.

2025. dec. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
A végtelenbe és tovább!
2025. dec. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jó döntések? Ez gazdaságilag csődbe viheti az országot. Teljesen elmebeteg dolog gondolat szinten is, nem hogy megvalósítani. Persze jól hangzik, de nincs miből. Magyarország gazdasága sosem fog talpra állni. Az ilyen döntéseket nem lehet a költségvetésből finanszírozni, csakis a hitelekből, amiket most bőségesen fel is vettünk. Mi lesz, ha az is elfogy? Nem vehetünk fel örökke hiteleket sem.
2025. dec. 4. 12:42
 5/12 A kérdező kommentje:
#2 hallottam olyet is, hogyha megszüntetik az árrés stoppot, akkor 25-30 százalékos infláció lesz. Nem lesz olyan ember Magyarországon a politikusokon kívül, akinek megmarad a reálbére.
2025. dec. 4. 12:45
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az alap koncepció szerintem az lett volna, ha alacsony vagy teljesen szja mentes valaki akkor több pénze marad amit elkölthet. Ha azt a több pénzt elkölti abból lesz jó sok áfa bevétel ami kompenzálja, hogy ő alacsony szja-t fizet vagy épp semennyit.

De sokak már átjárnak a szomszédos országokba vásárolni mert vannak termékek amiket olcsóbban vagy jobb minőségben tud beszerzni mint itt. Tehát végülis nem itt fogja gazdagítani az államot az áfa bevétellel.

2025. dec. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan gyengék az adatok, hogy 20 évre bebiztosította a kormány, hogy ne tudjon fejlődni érdemben Magyarország.
2025. dec. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért tűnik úgy, hogy a magyar kormány életképtelen populista döntéseket hoz, mert olyanokat hoz.


Amúgy meg az a sok szja mentes munkavállaló nem is olyan sok mint sokan gondolnák.

2025. dec. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Nyugi, majd a Tisza eltöröl minden ilyesmit, és örülhettek.
2025. dec. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 nyugi, ezeket az intézkedéseket a következő kormánynak így is úgy is el kell törölnie. Csődbe megy az ország
2025. dec. 4. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Magyar Péter populista?

A beszédei olyanok.

Most megy az óellenzéki populista hiszti, hogy a Tisza kinyírta a Szigetet?

Kommenteket nézzétek! Baranyi Krisztina ezzel bakot lőtt. Ha MP csak annyit ér el, hogy ez a teszetosza, egymásra mutogató óellenzék eltűnik, már nyert ügye van. Nyilván elsődleges a Fidesz leváltása.A Fideszt amúgy miért nem okolja Baranyi? Miért nem okolja a...

Magyar Peter egy populista politikus aki mindent iger a semmibol?

Nem vagyok Fideszes troll, Erdelyi magyar vagyok, igazabol nincs bajom M-vel vagy a Tisza parttal, de ugy erzem hogy Magyar Peter es a Tisza part jelenlegi eleg keves tagjai mindent igernek de a kerdesem az hogy honnan es mibol? Nem mondom, hogy hazudnak vagy nem...

2030-ban a Tisza hogyan lesz leváltható egy értelmes, nem populista pártra?

Akik nem vértiszások, hanem csak a "rendszerváltás" miatt szavaznak le erre, azoknak milyen elképzeléseik vagy terveik vannak a jövőre nézve? Főleg azok érdekelnek, akik nem szimpatizálnak a jobboldallal.

Deutsch Tompika miért olyan büszke rá, ha populistának és nacionalistának nevezik?

A Patrióták európai parlamenti pártcsalád első egy évéről és jövőjéről beszélgettek Tusványoson, ahol nevezett kijelentette: „én büszke vagyok arra, ha populista és nacionalista politikusnak minősítenek. Milyen legyen egy politikus, ha nem a népet akarja...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!