Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megteheti Orbán Viktor, hogy...

Megteheti Orbán Viktor, hogy a Tisza-kormány esküjéig átveszi a köztársasági elnöki pozíciót?

Figyelt kérdés

Ha nem nyer.

Ha április legelején már biztosra tudható, hogy nem fog nyerni.

Ha Sulyok Tamás fejet hajt és belemegy.


febr. 26. 00:15
 1/9 üdvözlet_Dublinból ***** válasza:
77%

😅😅

sok mindent kinézek belőle

de ne adj neki ötleteket

febr. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Nem. Miért tehetné meg és mi a fenét kezdene vele???

Egyrészt nem lesz semmiféle tisza kormány, de még ha nyerne is a tisza, akkor is egészen addig Orbán a miniszterelnök amíg az új kormány fel nem áll és le nem teszik az esküt.

Köztársasági elnök nem kinevezéssel kerül a posztjára hanem az országgyűlésben a képviselők szavazzák meg.

De még egyszer kérdezem, mi a fenének kellene Orbánnak a köztársasági elnöki pozíció?

Miért találsz ki hülyeségeket?

febr. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2: lesz Tisza kormány, elszakadtál a valóságtól. A szöveged többi része is eszerint értéktelen.
febr. 26. 00:21
 4/9 anonim ***** válasza:
9%
#3 Persze, közvetlen az MZP kormány meg a Dobrev kormány mellett fognak ülni az árnyékszéken ők is, ugye?
febr. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4: teljesen feleslegesen erőlködsz.

Amilyen morális szintén van (ill. nincs) simán kitelik tőle, hogy április 14-én lemond Sulyok, és megszavaztatja köztársasági elnöknek, mert ez a módszer passzol az eddigi tetteihez.

febr. 26. 00:28
 6/9 A kérdező kommentje:
*magát
febr. 26. 00:28
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
űDV DUBLINBÓL MIndenki minDENKINEK!
febr. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Ebben a rendszerben mindent lehetnes annak az ellenkezojet is
febr. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi értelme lenne? Ha kineveztetné magát legfőbb ügyésznek kilenc évre, na annak ...
febr. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Szerintetek kit akár majd a fidesz köztársasági elnökként a Tisza kormány nyakára ültetni?

Csütörtökön benyújtottak egy módosítót, amelyben jobban bebetonoznàk a saját emberüket a köztársasági elnöki székbe. Nem lehetne megkerülni a törvénykezésben, egy 2/3-os Tisza kormány esetén is akadályozná a törvénykezést. 15 évig nem érdekelte őket a közt elnök...

Jobb hely lenne ma Magyarország, ha 22-ben megalakul a Márki-Zay kormány és feles többséggel módosítják az alaptörvényt?

Szóval kb olyasmi történt volna, mint Lengyelországban Tusk kormányzása alatt, hogy a korábbi PiS kormány szerveit nem vették figyelembe, Tuskék nem tartották azokat legitimnek. Csak ugye ők mindig beleütköztek a köztársasági elnökbe, aki vétózta őket, míg itthon ilyet...

A kormány miért nevezte át a Magyar Köztársaságot Magyarországra?

Kormányváltás esetén lehet újra Magyar Köztársaság?




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!