Megteheti Orbán Viktor, hogy a Tisza-kormány esküjéig átveszi a köztársasági elnöki pozíciót?
Ha nem nyer.
Ha április legelején már biztosra tudható, hogy nem fog nyerni.
Ha Sulyok Tamás fejet hajt és belemegy.




válasza:😅😅
sok mindent kinézek belőle
de ne adj neki ötleteket




válasza:Nem. Miért tehetné meg és mi a fenét kezdene vele???
Egyrészt nem lesz semmiféle tisza kormány, de még ha nyerne is a tisza, akkor is egészen addig Orbán a miniszterelnök amíg az új kormány fel nem áll és le nem teszik az esküt.
Köztársasági elnök nem kinevezéssel kerül a posztjára hanem az országgyűlésben a képviselők szavazzák meg.
De még egyszer kérdezem, mi a fenének kellene Orbánnak a köztársasági elnöki pozíció?
Miért találsz ki hülyeségeket?




válasza:4: teljesen feleslegesen erőlködsz.
Amilyen morális szintén van (ill. nincs) simán kitelik tőle, hogy április 14-én lemond Sulyok, és megszavaztatja köztársasági elnöknek, mert ez a módszer passzol az eddigi tetteihez.




válasza:



válasza:Kapcsolódó kérdések:
Csütörtökön benyújtottak egy módosítót, amelyben jobban bebetonoznàk a saját emberüket a köztársasági elnöki székbe. Nem lehetne megkerülni a törvénykezésben, egy 2/3-os Tisza kormány esetén is akadályozná a törvénykezést. 15 évig nem érdekelte őket a közt elnök...
Szóval kb olyasmi történt volna, mint Lengyelországban Tusk kormányzása alatt, hogy a korábbi PiS kormány szerveit nem vették figyelembe, Tuskék nem tartották azokat legitimnek. Csak ugye ők mindig beleütköztek a köztársasági elnökbe, aki vétózta őket, míg itthon ilyet...
Kormányváltás esetén lehet újra Magyar Köztársaság?
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




