Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a TISZA lebontja majd a...

Ha a TISZA lebontja majd a fékeket, ellensúlyokat a kétharmados felhatalmazással, mint a Fidesz, az nem jelent majd veszélyt a demokráciára?

Figyelt kérdés

Magyar Péter már bejelentette, hogy élni fog a választók nagy felhatalmazásával és a korábbi kormánypártok által kinevezett főbb tisztségviselőknek, a köztársasági elnöknek, a legfőbb ügyésznek, az alkotmánybíróság tagjainak, a médiahatóság és közmédia vezetőinek távozni kell és új, megbízhatóbb embereket helyez majd az új kormány a helyükre.


Viszont így fennáll az a veszély, hogy nem lesz megfelelő ellensúly, ellenőrzés a kormánnyal, túlkapásaival szemben.


ápr. 12. 23:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
5%
vége.
ápr. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
"Megbízhatóbb emberek" odaültetése az nem a mostani rendszer leváltása, csak átszínezése az új párt számára.
ápr. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
37%
De, borzalmas, amikor egy pszichopata ekkora felhatalmazást kap.
ápr. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
52%

#3


Ezt érdemli a magyar nép.

ápr. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is. Nem azért, de ha fékek és ellensúlyok renszerlt akrja, akkor ha a legfőbb ügyész vagy a köztrásaásgi elnök az ellenzékhez áll közel, az nem azt biztosítja?
ápr. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
32%

#3


Orbán Viktor 2/3-nak örültél volna, mi?

ápr. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
72%
Azért az érdekes, hogy még a Fidesz se állt neki 2010-ben ilyen tempóval az első 2/3 után olyan rdenlkezéseknek amik 2/3 igényelnek, a Fidesz is ezeket 2012ben szavazta meg Magyar Péter meg mindjárt keresztül akarja ezeket vinni
ápr. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
41%
Lol, pont az jelentene veszélyt a demokráciára, ha a kormányon kívül minden vezető tisztséget a Fidesz bukása után továbbra is az általuk odaültetett, hozzájuk hű emberek tartanák a kezükben...
ápr. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
de igen
ápr. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 igazadvan ***** válasza:
30%
Milyen ellensúly volt eddig? És miért lenne kevesebb, mire alapozod ezt?
ápr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:

A Szeretetország arra játszik, hátha a NER-es figurák elpárolognak az országból és akkor nem kell őket felelőségre vonni?

Hogy lehet, hogy egyetlen 0rbán kormány tagot sem sikerült, mégcsak előzetesbe se rakni, de óellenzéik, azt bezzeg igen?

Magyarországon 2010 előtt is sok fiatal élt tipikus középosztálybeli, amerikai életet, vagy csak az utóbbi 16 évben javult fel az életszínvonal?

A Z generáció tipikus középosztálybeli amerikai életet él. Még a magyar YouTuber-ek is az amerikai fiatalokat másolják, ez sem véletlen. De nézzünk meg egy teljesen hétköznapi kb. 20 évest: Koncertre, étterembe járás, drága márkás cuccok, több százezer forintos...

A történelem ismétli önmagát? Orbán polgárháborút akar kirobbantani ismét, mint akart 2006-ban?

Azért küldi utcára a megtévesztett tömeget és a csőcseléket? Aztán ha egymásnak esnek , ő most is elmenekül a páncélozott autójával, mint 2006-ban, az ÁLLÍTÓLAGOS szemkilövetéskor?




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!