Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki magyarázza el nekem...

Franciasrac kérdése:

Valaki magyarázza el nekem mit konkrétan jelennek az e hétvégi politikai eredmények Magyarországnak?

Figyelt kérdés
Franciaországban rengeteget hallani, de főleg azt, hogy Orbán = rossz, tehát nem Orbán = jó. Feltételezem ennél valóban picit bonyolultabb, de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre erről a témáról.

ápr. 14. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
7%
Egy másodi Trianont.
ápr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

Nem volt még eddig az európai unióban egy olyan kormány amely 16 évig uralkodott, maffiakormányt épített, a közpénzt a családtagoknak adta, hagyta lerohadni a közintézményeket és féligazságokra épített göbbelsi gyűlöletpropagandát tolt az emberek arcába éjjel nappal.

Kihasználták az emberek dühét, tájékozatlanságát és hiszékenységét, de hálistennek ennek a népnek is van némi esze, sokáig tartott, de felébredtünk.

ápr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy új, európaibb kormányt jelent, méghozzá alkotmányozó kétharmados felhatalmazással. Ebben az értelemben rendszerváltást is jelent, mivel a Fidesz magát nem kormányként, hanem RENDSZERKÉNT tételezte (úgy hívta magát, hogy Nemzeti Együttműködés RENDSZERE - röviden ezt emlegetik úgy, hogy: "NER").


Ez egy végtelenül korrupt, hazug és elnyomó, zsarnok rendszer volt, amely teljesen elnyomta az ellenzékét és Európában példátlan módon egypárti alkotmányozást folytatott, az ellenzékkel való konzultáció és a nép megkérdezése nélkül, ellehetetlenítette a népszavazás intézményét és szembefordult az EU- és NATO-csatlakozásról szóló érvényes és eredményes népszavazás szellemével, Európa ellen kezdett el politizálni, Oroszország érdekeit képviselve.


2024-ben a rezsimváltást akaró magyarok egyetlen táborba szerveződtek, Magyar Péter mögött felsorakozva (előbb Talpra Magyarok Mozgalom néven, később a Tisza Pártot átvéve, azt újraprofilálva, már bejegyzett politikai tömörülésként), a régi ellenzék többsége visszalépett a javukra, az emberek nagyrésze pedig megértette, hogy csak összefogással lehet 0rbán illiberális rezsimjét megbuktatni - ez történt meg most vasárnap.


Ez a NER végét jelenti, mivel a Tiszában egyesült rendszerellenzék kétharmados felhatalmazást kapott arra, hogy akár minden alkotmánymódosításukat és sarkalatos törvényüket (beleértve a választási törvényt is!) eltöröljék, ezáltal lebontsák, megsemmisítsék a NER-t.

ápr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Borbély Zsolt mire gondolt konkrétan, amikor azt mondja, hogy két nemzeti párt létezik ma Magyarországon, a Mi Hazánk és a Fidesz?

A partiumi politológus, jogász, publicista a Patrióta YouTube-csatornának nyilatkozta ezt. Borbély Zsolt Attila úgy vélekedett, „Ugyanaz az ideológiamentes nemzetszolgálat jellemzi az Orbán-kormányt, nem azt mondom, hogy nem lehetne bizonyos dolgokat jobban csinálni,...

Magyar Péterék hogy tudnák a szegény,nehéz sorsú emberek életét jobbra fordítani?

Konkrétan tudnátok valamit amit a tévében sem mondtak érvet felhozni hogy ha nem is rosszabbul, de nem halunk éhen?

Miért hiszi el valaki Magyar Péternek, hogy szembefordult Orbánnal? Mikor az első Partizán interjúban konkrétan totál elismerően beszélt OViktorról?

Nekem nem úgy tűnt, hogy nagyon szembe fordult volna vele. A mai napig is kicsit színjátéknak gondolom, ha esetleg beszól valamit ezzel kapcsolatban....




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!