Valaki magyarázza el nekem mit konkrétan jelennek az e hétvégi politikai eredmények Magyarországnak?




válasza:Nem volt még eddig az európai unióban egy olyan kormány amely 16 évig uralkodott, maffiakormányt épített, a közpénzt a családtagoknak adta, hagyta lerohadni a közintézményeket és féligazságokra épített göbbelsi gyűlöletpropagandát tolt az emberek arcába éjjel nappal.
Kihasználták az emberek dühét, tájékozatlanságát és hiszékenységét, de hálistennek ennek a népnek is van némi esze, sokáig tartott, de felébredtünk.




válasza:Egy új, európaibb kormányt jelent, méghozzá alkotmányozó kétharmados felhatalmazással. Ebben az értelemben rendszerváltást is jelent, mivel a Fidesz magát nem kormányként, hanem RENDSZERKÉNT tételezte (úgy hívta magát, hogy Nemzeti Együttműködés RENDSZERE - röviden ezt emlegetik úgy, hogy: "NER").
Ez egy végtelenül korrupt, hazug és elnyomó, zsarnok rendszer volt, amely teljesen elnyomta az ellenzékét és Európában példátlan módon egypárti alkotmányozást folytatott, az ellenzékkel való konzultáció és a nép megkérdezése nélkül, ellehetetlenítette a népszavazás intézményét és szembefordult az EU- és NATO-csatlakozásról szóló érvényes és eredményes népszavazás szellemével, Európa ellen kezdett el politizálni, Oroszország érdekeit képviselve.
2024-ben a rezsimváltást akaró magyarok egyetlen táborba szerveződtek, Magyar Péter mögött felsorakozva (előbb Talpra Magyarok Mozgalom néven, később a Tisza Pártot átvéve, azt újraprofilálva, már bejegyzett politikai tömörülésként), a régi ellenzék többsége visszalépett a javukra, az emberek nagyrésze pedig megértette, hogy csak összefogással lehet 0rbán illiberális rezsimjét megbuktatni - ez történt meg most vasárnap.
Ez a NER végét jelenti, mivel a Tiszában egyesült rendszerellenzék kétharmados felhatalmazást kapott arra, hogy akár minden alkotmánymódosításukat és sarkalatos törvényüket (beleértve a választási törvényt is!) eltöröljék, ezáltal lebontsák, megsemmisítsék a NER-t.
Kapcsolódó kérdések:
A partiumi politológus, jogász, publicista a Patrióta YouTube-csatornának nyilatkozta ezt. Borbély Zsolt Attila úgy vélekedett, „Ugyanaz az ideológiamentes nemzetszolgálat jellemzi az Orbán-kormányt, nem azt mondom, hogy nem lehetne bizonyos dolgokat jobban csinálni,...
Konkrétan tudnátok valamit amit a tévében sem mondtak érvet felhozni hogy ha nem is rosszabbul, de nem halunk éhen?
A kormánypárti influenszer a FB-oldalán írta ezt.
Nekem nem úgy tűnt, hogy nagyon szembe fordult volna vele. A mai napig is kicsit színjátéknak gondolom, ha esetleg beszól valamit ezzel kapcsolatban....
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




