Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek van hasonlóság a...

Szerintetek van hasonlóság a 2002-es, és a 2026-os Orbán vereség között?

Figyelt kérdés

ápr. 15. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Annyi hogy a narancs bukott. Más hasonlóság nincs.
ápr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor inkább úgy kerdezem, mi a különbség?
ápr. 15. 19:07
 3/6 A kérdező kommentje:
Miben más az akkori Orbán, mint a mostani? 2002-ben hogyan reagált a bukásra?
ápr. 15. 19:08
 4/6 anonim ***** válasza:

egy: ami tortént rendszerszintü átrendeződést jelent, nem egyszerű kormányváltást


kettő: a 2002-es helyzettlel szemben itt nem egy hagyományos váltógazdaság történik hanem egy domináns politikai erő leváltáas egy másik dominns erőre, ami teljesen más dinamikát hoz létre


háromOrbán V esetében egy ilyen vereség nemcsak választási, hanem hatalmi struktúra szintü változást is jelent, hiszen a kétharmad alkotmányos mozgásteret ad az új kormánynak


négy: a kérdés nem az, hogy van-e hasonlóság 2002-vel, hanem az, hogy egy ilyen eredmény után milyen gyorsan és milyen mélységben alakul át az allam müködése


öt: történelmleg az ilyen mértékü vereségek után a politikai tér újrarendeződik, új elitek jelennek meg, régiek háttérbe szorulnak, és ez mindig konfliktusokkal jár


hat: tehát röviden:l-- nem, ez nem 2002 ujrajátszásza hanem egy tejesen uj politikai korszak kezdete, más szabályokkal, más erő viszonyokkal

ápr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Semmi különbség.

Az 1998-2002 Orbán kormány egy jó kormányzás volt. Nem nagyon voltak még korrupciós, és balhés ügyek. Azért buktak, mert gyenge volt a kampány. Orbán még ekkor hitt abban, hogy a jó kormányzás elég megnyerni a választást. Nem így lett, az MSZP nyert, de nem nagy különbséggel.

Szerintem ebből tanulva döntött úgy, hogy a propagandát csúcsra járatja, és gátlástalanul hazudozni, karaktergyilkolni fog.

A 2002-es "bukás" nem igazán volt bukás, inkább csak veszített.

A mostani teljes megsemmisülés, ebből nem fog felállni.

ápr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

5.

Én szavaztam akkor is. Nem a fideszre. Már akkor is pökhendiek és hazudozók voltak. Meg van a "2 milliós" Kossuth téri rendezvény? Hogy az ellenzéki szavazóknak titkolnia kellett, hogy kire fognak szavazni, mert Orbán már akkor hergelte a saját szavazóit és azok zaklatták őket? Ezüsthajó kft? Kisajátították március 15-öt és a kokárdát, megosztották az országot, akkor keletkeztek az árkok. Építette a személyi kultuszát, már akkor is úgy viselkedett Orbán, mint egy kis ducse.

ápr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

A Fidesz és a Mi Hazánk között mi az azonosság, hasonlóság és eltérés?

Programokban, célokban, kül- és belpolitikában, szakpolitikákban?




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!