Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbánék miért nem tettek...

Orbánék miért nem tettek drasztikusabb lépéseket az elmúlt 2 évben?

Figyelt kérdés

Simán meg lehetett volna állítani a Tiszát, akár azzal hogy korábban leszedik MP-t, a kegyelmi botrányban valós felelősöket mutatnak be, megváltoztatják akár last minute a választási rendszert, és még sorolhatnám.


Az oroszoktól is sokkal drasztikusabb lépésekre számítottunk, végül semmi nem történt.


Szerintetek mi ennek az oka? Annyit viszont elértek, hogy mozgósítsák az egész tiszás tábort, mert senki nem gondolta biztosra a győzelmet.


ápr. 19. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés kiváló, és jómagam is sokat gondolkoztam ezen. Ezt a három elméletet (konteót) sikerült összeraknom:


1. a kontraszelekció odáig jutott, hogy ők megpróbálták, de egyszerűen elbénáztak mindent.

2. a színfalak mögött a fideszen belül volt egy harc, mert nem mindenki akarta a nyílt oroszosodást, nem mindenki akart egy határt átlépni, és végül ők nyertek.

3. az egész egy színjáték és a TISZA tényleg csak a fideszesek hatalmának átmentése :))


Hogy valami volt, az biztos. Belengetik, hogy bizonyíték van róla, hogy Ruszin-Szendi ukrán kém, de végül nem mutatnak semmit? Belengetik a szabad sajtó kivégzését, aztán visszatáncolnak? Hamis-zászlós merényletet pletykálnak, amiből egy vajdasági mező közepén talált hátizsák lesz? Belengetik a radnaimark.hu-t, aztán semmit nem raknak ki rá? Ennyi véletlen nincs.


Én személy szerint a 2. pontban hiszek a leginkább.

ápr. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

#1 3.pont: Ezt már eljátszották a Jobbikkal és csúfos kudarcot vallottak.


Szerintem is, az emberek nagyrésze már kezdte érezni, hogy itt állj és ne tovább. Mindenkinél máskor és másnak a hatására jött el ez a pont. Attól, hogy valaki a Fidesz párt tagja, attól még nála is előjöhet, hogy b*szdki, ehhez már nem adom az arcom.

ápr. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
En a valasztasi musorokon csodalkoztam. Ne tudta volna a szerkesztoseg, hogy jo esellyel a Tisza nyer? Vagy egyszeruen csak ki volt adva, hogy kuzdeni kell a vegsokig? Passz, de ez felettebb erdekes…Nem hiszem, hogy ne tudtak volna Orbanek h buko lesz
ápr. 20. 00:20
 4/7 anonim ***** válasza:
19%

Orbán megprobálta behivni az orosz hadsereget, de azok olyan szarul álltak a fronton, hogy nem tudtak ideküldeni mondjuk 100 ezer katonát meg 10 ezer tankot.

Ezért követelte Orbán, évek óta eszelősen az Ukránoktól, hogy adják meg magukat, ne harcoljanak, mert akkor tudtak volna jönni az oroszok.

Szóval Orbán csak ezért akart békét, mert szerinte máshol kellett volna bevetni az orosz hadsereget.

ápr. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert már elhitték a saját hazugságaikat. A kamu felméréseiket, leválthatatlanság mítoszát, elegendő csak az ellenfél lejáratásával foglalkozni, szárnyaló gazdaságról, békemenet kisebb területén többen vannak, hogy erősek a falvakban ezért nem kell a városokkal foglalkozni...
ápr. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Fidesz szavazóként, nem gondoltam fontosnak, hogy örökké Fidesz kormány legyen, 16 év még így is nagyon nagyon hosszú idő volt. Lehet jobban jártak volna, ha ezt a 4 évet nem ők töltik kormányon. Sztem ha tudták volna milyen nehéz 4 év lesz, akkor inkább vesztenek 2022-ben.


Bennem is #1 3-as pontja merült fel. De valszeg lehetetlen lenne egy ilyen trükköt titokban megcsinálni, amikor mindenkit le tudnak hallgatni, mint az közismert.

Én inkább arra hajlok, hogy az egész csak egy cirkusz a népnek, akit megnyugtat, hogy ők döntenek, de a háttérben túl nagy változások nem lesznek.

ápr. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A zemberek ezt akarták.
ápr. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Mi az oka, hogy az elmúlt tizenöt-húsz évben ilyen drasztikusan csökkent egyes nagy klasszikus filmek értékelése imdb.comon?

Kb. ennyi ideje használom az oldalt, néhány példa, hogy mire gondolok: - Casablanca 8.8 -> 8.5 - A máltai sólyom 8.4 -> 7.9 - Férfiszenvedély 8.2 -> 7.9 - Életünk legszebb évei 8.4 -> 8.1 - Holtan érkezett 7.6 -> 7.2 És még lehetne egy rakás példát...

Mi az oka annak, hogy az elmúlt 10-15 évben drasztikusan lecsökkent a kémia szakra felvettek száma?

Kémia szakra 2013-ban még 375 embert vettek fel az országban, ezzel népszerűbb volt, mint pl. a matematika, vagy a fizika szak. Viszont minden évben egyre kevesebb embert vesznek fel kémia szakra, idén már csak 147 embert vettek fel. De pl. a fizika, vagy...

Hogy lehetséges, hogy a forint árfolyama nem követte le az inflációt, azaz a forint vásárlóértékének drasztikus romlását az elmúlt években?

Olyan bő két évvel ezelőtt volt az amikor összeszarta magát a forint vásárlóértéke. Akkor 370 forint volt egy euro, most 390. Igaz volt már 430 felett is, de visszaerősödött és viszonylag stabil, miközben a vásárló értéke még tovább romlott azóta. Havi szinten járok...

Az elmúlt tíz év során drasztikusan csökkentek a nyugdíjak?

2012-ben ezt szorgalmazták: A KSH szerint így is lett, a GDP 11%-áról 8%-ára csökkent a nyugdíjkiadás, az átlagnyugdíj pedig az átlagbérhez képest 67%-ról 49%-ra csökkent.

Az elmúlt tíz év során miért nem lettek Európába lázongások a munkanélküliség és a szocrendszer leépítése miatt, a bérek drasztikus csökkenése miatt,...

2012-ben látszott előre, hogy nagy bajok lesznek, recesszióba fog zuhanni Európa északi fele is. Sőt a magas szocrendszer miatt ott lesz csak kemény a a helyzet. Ezt a válságot senki nem ússza meg Európában, sajnos: Mégsem ez történt.

Az ellenzék támogatottsága drasztikusan csökkent az elmúlt hetekben, nem veszik észre, hogy ebben a helyzetben ha továbbra is így viselkednek akkor...

Béke időkben még bejöhet ez a taktika, hogy mindent leszavazunk és mindenért szídjuk a Fideszt de most ebben a speciális esetben a járvány miatt sok ellenzékinek se szimpatikus az, hogy csak azért is nemmel szavazunk mindenre és csak azért is csak viszályt keltünk mind...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!