Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az új kormány vajon képes...

Az új kormány vajon képes lesz, vagy egyáltalán szándékukban lehet megszüntetni a megosztó populista intézkedések jórészét?

Figyelt kérdés

A korábbi megosztó, egyértelműen diszkriminatív adó és nyugdíj szabályok kivezetését remélem, viszont még csupán ígéret sincsen erről. Bár a kormányváltás mindenképpen szükséges volt, de sok jóra nem számíthatunk amíg az új kormány nem mer szakítani elődje populista és káros intézkedéseivel.

Vajon véget vet pl. a férfiak megalázó diszkriminációjának a kizárólag nőket érintő adó és nyugdíjkedvezmények megszüntetésével?

Vajon megszüntetik a rendkívűl káros CSOK-ot, esetleg a családi adókedvezményeket?

Na és vajon az EU elvárná hogy az említett nemi diszkriminatív intézkedéseket megszüntessék?

Vagy azok csak akkor problémásak ha a nőket sújtják?

Esetleg pénzügyi kényszer is lesz ezek beszántása?

Mi lesz a reakció?


ápr. 22. 02:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
A nyugdíjakkal nem lenne gond, még a svájci indexálással se, amivel bőven magasabb lett volna a nyugdíj, mert a GDP-ből nagyon kevés megy nyugdíjra így is. A CSOK b*szott szét mindent, mert a lakásár emelkedés mindenre tesz inflációt és az állam inflációból termeli vissza a kiesést. Cserébe nem is lett több gyerek. Nagy hűhó a nagy semmiért.
ápr. 22. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem, mert pl.: a szinglikre-, a gyerekes egyedülállókra továbbra is f*sni fognak, a csp.-t sem fogja emelni, holott már szinte mindenki úton van a munkába...
ápr. 22. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"A nyugdíjakkal nem lenne gond"

Már hogy ne lenne gond, már eleve ott kezdődött hogy ellopták a magánnyugdíj kasszát. Aztán hazudtak a személyes vezetett nyugdíjszámla kapcsán is amivel a kárpótlást ígérték. És közben bevezették ezt a nők40-et, amivel ugye csak annyi a baj hogy kizárólag nőkre vonatkozik, azaz súlyosan diszkriminatív, és megalázó a férfiakra nézve, a megosztó populista intézkedések között az egyik első volt.

Most pedig gyanítom a tisza kormány sem tervez ehhez sem nyúlni. Legalábbis nem tudunk még róla.

"A CSOK b*szott szét mindent"

A CSOK csak az egyik. A támogatott hitelt még támogatnám én is, de az ingyenpénzt az elejétől elleneztem, meg is látszott ennek a populista átverésnek az eredménye: felnyomta a lakásárakat a fenébe

Ez viszont már olyan káros lett hogy ennek eltörlését talán még el is fogadnák az emberek, talán a többség támogatná.

De a többinél szerintem nagy felháborodás lenne, már csak azért is mert akkor ugye nyilvánvalóvá válna hogy hazudtak. Ha meg megtartják ezeket a szarokat, akkor meg sosem lesz eurónk. De lehet euró nélkük is kénytelenek lennének eltörölni ezeket a szarokat, mert különben csődbe jutnak.

Ha esetleg nem hajlandóak szakítani a populizmussal, akkor meg is érdemlik

ápr. 22. 04:07
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elején lehet, hogy nem érdemes ezekhez hozzányúlni, mert sajnálatosan népszerűségvesztéssel járhat. A magyarok többsége kb úgy van vele, hogy amit egyszer megkapott, az jár, hiába kapnának helyette mást, csak azt látnák, hogy emezt elvették. Hosszabb távon, ha jobban megy a gazdaság, meg lesznek ezek is szüntetve szerintem, de lehet, hogy nem az első 4 évben.
ápr. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Az elején lehet, hogy nem érdemes ezekhez hozzányúlni"

Én pont fordítva látom

Pont a legelején érdemes csak hozzányúlni és nem majd akkor amikor már közelednek a választasok és úgysem mernek majd

A költségvetést is most kell majd rendberakniuk és nem évek múlva, mert láthatjuk hogy a fidesz ámokfutása miatt a hiány nagyon csúnyán elszállt.

Később ha eredményesen kormányoznak, akkor simán visszaépíthetik a népszerűségüket

Ha viszont most nem mernek hozzányúlni ahhoz amihez hozzá kell, akkor később már nem lesz erre lehetőségük, és sokkal nehezebb helyzetben is lesznek már eleve.

Sajnos viszont egyenlőre a szándékot sem látom hogy bármit is eltöröljenek, s mivel az eurónk is ezen múlik ezért ez igencsak aggasztó

ápr. 22. 06:34
 6/13 anonim ***** válasza:
Az gondolom elkerulte a figyelmed hogy evekkel ezelott megszunt a CSOK. Falusi CSOK maradt, az meg bajosan "nyomja fel" az arakat.
ápr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 A te figyelmedet meg a CSOK+ kerülte el. Nagy hiba.
ápr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7 A CSOK+ nem ingyenpenz, marpedig a kerdezo az ingyenpenzt kifogasolja. Nyugodtan olvass vissza, ha rovid az eszed.
ápr. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 Már hogyne lenne? 20 milla ingyen 3 gyerek után.
ápr. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9 Tenyleg, elnezest.
ápr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Magyar Péter populista?

A beszédei olyanok.

Most megy az óellenzéki populista hiszti, hogy a Tisza kinyírta a Szigetet?

Kommenteket nézzétek! Baranyi Krisztina ezzel bakot lőtt. Ha MP csak annyit ér el, hogy ez a teszetosza, egymásra mutogató óellenzék eltűnik, már nyert ügye van. Nyilván elsődleges a Fidesz leváltása.A Fideszt amúgy miért nem okolja Baranyi? Miért nem okolja a...

Meddig fogja bírni a magyar gazdaság ezt a sok szja mentes munkavállalót?

Egyszer ezeket el kell törölni? Miért tűnik úgy, hogy a magyar kormány életképtelen, populista döntéseket hoz?

Magyar Peter egy populista politikus aki mindent iger a semmibol?

Nem vagyok Fideszes troll, Erdelyi magyar vagyok, igazabol nincs bajom M-vel vagy a Tisza parttal, de ugy erzem hogy Magyar Peter es a Tisza part jelenlegi eleg keves tagjai mindent igernek de a kerdesem az hogy honnan es mibol? Nem mondom, hogy hazudnak vagy nem...

Deutsch Tompika miért olyan büszke rá, ha populistának és nacionalistának nevezik?

A Patrióták európai parlamenti pártcsalád első egy évéről és jövőjéről beszélgettek Tusványoson, ahol nevezett kijelentette: „én büszke vagyok arra, ha populista és nacionalista politikusnak minősítenek. Milyen legyen egy politikus, ha nem a népet akarja...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!