Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért folytatja a...

A Fidesz miért folytatja a gátlástalan hazudozást még a kétharmados tanyálás után is most Sulyok kapcsán?

Figyelt kérdés

A petíció szövegéből pár idézet:


"Ha az elnök úr megfutamodik, a TISZA nem csupán mandátumokat nyer: ellenállás nélkül veszi be az alkotmányos fékek hivatalait."

"Csakhogy Magyarország államfője nem pecsételőgép, amelyet a hatalomátvétel ceremóniájára felhasználnak, majd félredobnak."

"A választási győzelem egyetlen pártnak sem ad felhatalmazást arra, hogy az alkotmányos garanciákat ellenőrzés nélkül eltörölje."


Tehát az országrabló, fékeket és ellensúlyokat nem ismerő Fidesz most a fékekért és ellensúlyokért aggódik. Meg a kétharmados alkotmányozás adta visszaélés lehetőségéért. Meg hogy a köztársasági elnök ne csak aláírógép legyen (amúgy épp ezért kell távoznia).


Mennyire lehet erős a plafon ott, ahol ez megírták?

[link]


ápr. 22. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Nyilván az ő szemszögükből ez látszik.
ápr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Ha asztalos lennél 16 évig, nap mint nap asztalosmunkából élnél, egy idő után kifejezetten profi lennél benne - viszont nem értenél máshoz, csakis ehhez.


A Fidesz pontosan így van a hazudozással. Ezt csinálták 16 éven át, hihetetlenül profin, hatalmas tapasztalatokat felhalmozva ezen a területen.


Ez nem úgy megy, hogy tegnap asztalos vagy, holnap reggel már pilótaként állsz munkába. A Fidesz sem tud egy perc alatt profilt váltani, még ha akar sem.


Most hatalmas pofont kaptak, ők is érzik, hogy változtatni kell. Még az olyan uszító, hazugsággyáros janicsárok is, mint Demeter Szilárd, olyanokat mondanak most, hogy vissza kell térni a valóságba (az alternatív valóságból, amit hazugságokból építettek, fikcióként). De közben ugyanabban az interjúban ő maga is folytatja a hantapanda-blabla szöveget.


Már kezdik kapisgálni, mit kellene tegyenek, de nem értenek hozzá, nem tudnak átállni ilyen hirtelen.

ápr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Védik a védhetetlent. Meg egyez a tábor.
ápr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A fidesz nem létezhet hazudozás nélkül. Csak ehhez értenek, akkor is, ha már totál értelmetlen.
ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lételemük a hazudozás
ápr. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Ha a TISZA lebontja majd a fékeket, ellensúlyokat a kétharmados felhatalmazással, mint a Fidesz, az nem jelent majd veszélyt a demokráciára?

Magyar Péter már bejelentette, hogy élni fog a választók nagy felhatalmazásával és a korábbi kormánypártok által kinevezett főbb tisztségviselőknek, a köztársasági elnöknek, a legfőbb ügyésznek, az alkotmánybíróság tagjainak, a médiahatóság és közmédia vezetőinek...

A kétharmados felhatalmazás demokratikus?

A kétharmados felhatalmazás az olyan mint az egy párti rendszer? Mert a többi párt gyakorlatilag csak dísznek van a parlamentben mert a törvényekbe nem tudnak beleszólni. Miért nem szűntetik meg a kétharmados felhatalmazást? Ezzel bármit megtehet a kormányon...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!