Most akkor hány "nemzeti" párt lesz a Parlamentben?




válasza:



válasza:



válasza:Csak az képes nemzeti párt lenni, amely az egész nemzetet közösségként értelmezi, nem pusztán állampolgárok összességeként és "mi vs. ők" logika alapján.
A fidesz nem nevezhető nemzetinek az egész retorikájuk miatt.
A mihazánk retorikája túl radikális ahhoz, hogy a nemzeti kategóriába illeszkedjen. Erősen polarizálnak, társadalmi csoportokat állítanak szembe. Egyszerre oroszbarát és szuverenista. A párt retorikája gyakran "nemzeti" jelzőt használ olyan ügyekre is, amelyek valójában pártpolitikaiak.
A Tisza az egyetlen nemzeti párt a politika palettán, mert a korrupcióellenességet tekintik a nemzeti érdek alapjának. A nemzetet közösségként, nem pártként értelmezi. A határon túli magyarok ügyét pártpolitikán kívül kezeli. A nemzeti érdek és a szakpolitika összehangolását ígéri.
Kapcsolódó kérdések:
A kérdés ugyan elméleti, de hát sosem tudni. Nos, adott egy személy, aki jelen esetben jobboldali nézeteket vall (bár lehetne akármilyen nézet, ez most nem lényeges). Ez a személy úgy gondolja, hogy jelenleg egy párt sem vállalja fel konkrétan - vagy azért mert nincs...
Mindegyik eltérő fogalom, és nem jár feltétlenül rasszizmussal semelyik. A hungarista és a fasiszta egyáltalán nem rasszista. A nemzetiszocializmus bizonyos részben az, és sokan voltak köztük, de nem mindenki. A nemzetiszocializmus nacionalizmust és szocializmust takar.
Rengeteg ilyen párt vagy mozglom létezik de egyik sem annyira népszerű, bezzeg a neolibsi kapitalista pártoké miért nő?
Ez a három párt csak a helyet foglalja a parlamentben, és legalább nem lenne 500 ellenzéki párt.
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




