Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor hány "nemzeti"...

Most akkor hány "nemzeti" párt lesz a Parlamentben?

Figyelt kérdés
ápr. 23. 19:40
A kérdező szavazást indított:
Egy sem
Egy
Kettő
Három
19 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Egy. TISZA.
ápr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
10%
Az egész országban egy van, a Mi Hazánk. A fidesz csak mondta magát nemzetinek, de masszívan nemzetellenes volt.
ápr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
17%
Lesz egy néppárt, egy álnemzeti meg egy turbónemzeti párt. Lényegében totál ugyanolyan mindhárom, de tök jó eljátszani, hogy mennyivel különb a három közül valamelyik, mint a másik kettő...
ápr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
40%

Csak az képes nemzeti párt lenni, amely az egész nemzetet közösségként értelmezi, nem pusztán állampolgárok összességeként és "mi vs. ők" logika alapján.


A fidesz nem nevezhető nemzetinek az egész retorikájuk miatt.


A mihazánk retorikája túl radikális ahhoz, hogy a nemzeti kategóriába illeszkedjen. Erősen polarizálnak, társadalmi csoportokat állítanak szembe. Egyszerre oroszbarát és szuverenista. A párt retorikája gyakran "nemzeti" jelzőt használ olyan ügyekre is, amelyek valójában pártpolitikaiak.


A Tisza az egyetlen nemzeti párt a politika palettán, mert a korrupcióellenességet tekintik a nemzeti érdek alapjának. A nemzetet közösségként, nem pártként értelmezi. A határon túli magyarok ügyét pártpolitikán kívül kezeli. A nemzeti érdek és a szakpolitika összehangolását ígéri.

ápr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Hogyan lehet valaki független (tehát pártnak nem tagjaként) képviselő?

A kérdés ugyan elméleti, de hát sosem tudni. Nos, adott egy személy, aki jelen esetben jobboldali nézeteket vall (bár lehetne akármilyen nézet, ez most nem lényeges). Ez a személy úgy gondolja, hogy jelenleg egy párt sem vállalja fel konkrétan - vagy azért mert nincs...

Miért használják a "náci" azaz nemzetiszocialista, fasiszta, vagy hungarista szavakat a rasszizmus és a sovinizmus helyett?

Mindegyik eltérő fogalom, és nem jár feltétlenül rasszizmussal semelyik. A hungarista és a fasiszta egyáltalán nem rasszista. A nemzetiszocializmus bizonyos részben az, és sokan voltak köztük, de nem mindenki. A nemzetiszocializmus nacionalizmust és szocializmust takar.

Miért csökken az olyan pártok népszerűsége akik vagy harmadikutasok, vagy (szélső) radikális baloldaliak, vagy (szélső) jobboldaliak, és a...

Rengeteg ilyen párt vagy mozglom létezik de egyik sem annyira népszerű, bezzeg a neolibsi kapitalista pártoké miért nő?

A Nemzeti Választási Irodába beadhatok egy olyan népszavazási javaslatot, hogy oszlassák fel az MSZP-t, JOBBIKOT, LMP-t?

Ez a három párt csak a helyet foglalja a parlamentben, és legalább nem lenne 500 ellenzéki párt.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!