Miért támogatják sokan a progreszív adó rendszert mikor valójába a gazdagok áranytalanul többet fizetnek?




válasza:



válasza:#41
Nem csak éhezők és milliárdosok vannak az országban.
Fát az éhezők kapnak, a több kulcsos adórendszer érintené azokat is akik 700 ezret keresnek.
Végletekben gondolkodsz.




válasza:#42
van elég pénzük, nem mindegy, hogy 100-200 ezerrel többet vonnak tőlük?




válasza:43.
Mert, aki 700 E-t keres, az gazdag? Írtam, hogy akkor nem tartom igazságosnak, ahol a fizetés már több mint a minimálbér 10x-ese. Vagyis kb 3,5M felett igenis legyen magasabb a kulcs, 10M felett meg még magasabb.
Kapcsolódó kérdések:
Mondják ezt az őskomcsi boomerek, akik ugyanúgy gondolták meg a szavazatukat mint a fiatalok, szóval semmivel sem jobban, sem rosszabbul
Bár a kormány még egy tájékoztató füzetet is kiadott a szavazoinak, sokan így is helytelenűl írták. Például ugy hogy: Magyar Péter egy haza áruló. Magyar Péter egy haza áru ló. Ezért sokan nem értették, nem tudták, hogy Magyar Péter egy hazaáruló, és rászavaztak.
Pár ezer eurós megtakarításnál nem sokat számít, de aki már régebb óta kint dolgozott, ahol euróban kapta a fizut, ott már több tízezer eurónál milliós különbségek lettek így, hogy 385ről 365 alá esett. Vagy nem érdemes volt váltani, mert pár hónap múlva visszamehet...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




