A magyarok miért pszichopatát választanak miniszterelnöknek?




válasza:



válasza:#1
Azért öltögeti a nyelvét másodpercenként, mint egy hüllő.




válasza:



válasza:"Azért öltögeti a nyelvét másodpercenként, mint egy hüllő."
Meg zsebhokizik mellette :D




válasza:Kérdező, ha értenéd a pszichopátia lényegét, akkor nem csodálkoznál ezen.
A legtöbb vezető pozícióban lévő ember pszichopátiás vonásokkal rendelkezik - egyszerűen azért, mert ők jobban bírják a strapát és a támadásokat.
De a pszichopátia nem nyilvánvaló, és nem feltétlenül észrevehető. A pszichopaták túlnyomó többsége nem bűnöző, és teljesen beilleszkedik a társadalomba.
Egy orvos kutatni kezdte, mi a különbség a pszichopaták agyműködése a normálisnak tekintett agyműködés között. Végül talált egy olyan MRI-felvételt, ami tökéletesen összefoglalta azokat a különbségeket, amiket talált. Kiderült, hogy ez a saját agyáról készült felvétel volt, amit a kontrollok közé tett be...




válasza:“ A legtöbb vezető pozícióban lévő ember pszichopátiás vonásokkal rendelkezik - egyszerűen azért, mert ők jobban bírják a strapát és a támadásokat”
Elsősorban nem ezért hanem mert sikeresebbek az üzleti életben illetve az élet számos területén mivel nem “hátráltatják” őket morális aggályok, mindenféle gond nélkül gázolnak át bárkin ha ez kell a céljuk eléréséhez.
A magyaroknak ez imponál, a győztes és tehetséges vezető, fetisizáljuk ezt az archetípust. Hogy ez pontosan miért van vagy mennyiben tér el más népek szokásaitól azt nem tudom, minden esetre az bizonyos hogy egy erős vezető mellett se értenie nem kell semmihez se felelősséget vállalnia nem kell semmiért a kisembernek mert ezt mind szállítja Mr.TheMan és ez roppant kényelmes a többség számára




válasza:#7
"sikeresebbek az üzleti életben illetve az élet számos területén mivel nem “hátráltatják” őket morális aggályok"
Ez IS igaz rájuk, de nem kizárólagosan.
"mindenféle gond nélkül gázolnak át bárkin ha ez kell a céljuk eléréséhez."
Ez egy skála, nem jelenti automatikusan azt, hogy az illető teljesen gátlástalan. Az empátia internalizált értelmezésével van problémája, inkább tanulja az empátiát, mint átéli. És itt válik el az, hogy ebbe melyikük mekkora energiát fektet bele.
"A magyaroknak ez imponál, a győztes és tehetséges vezető, fetisizáljuk ezt az archetípust."
Sajnos igen, ugyanis ahogy írod, vonzó átadni a felelősséget másoknak. Nálunk nem alakulhatott ki a polgári önrendelkezés; jellemzően csak rossz és rosszabb vezetők közül választhattunk eddig.




válasza:Kapcsolódó kérdések:
Joga van a magyaroknak a két lehetséges vezető vitáját megnézni és ez alapján döntés hozni?
Magyar Péter és a Tisza párt politikája mennyire támogatná a Roma Cigány Származású magyarokat vagyis minket cigányokat? Van már valamilyen program a Tisza pártnak hogy hogyan fogja támogatni a romákat ad-e munkát és oktatást. Ad-e lehetőséget arra hogy a romák...
Orbán Viktor Robert Fico magyargyűlölő miniszterelnökkel barátkozik, Magyar Péter pedig kiáll a leszlovákozott magyarokért, és megvédi Felvidék nevét a szlovák elnökkel folytatott vitájában.
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




