Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldali-liberálisok...

A baloldali-liberálisok szándékosan választanak olyan rendszert, aki szembe megy a nemzeti hagyományokkal, vagy tudatlanságból?

Figyelt kérdés

Ismét megszűnnek a vármegyék:


[link]


A magyar történelem során eddig két ember volt, akinek az irányítása alarr a Szent István által bevezetett vármegye elnevezést eltörlése kerül.


Rákosi Mátyás és Magyar Péter.


Mondjuk korábban is tudni lehetett, mire készül a Tisza:

[link]


Komolyan mondom, hogy most már eszembe, jut, hogy a kifejezetten nemzetellenes húzások nem tudatlanságból, hanem szándékosan mennek.

máj. 19. 07:47
A kérdező szavazást indított:
Szándékosan csinálják.
Tudatlanok.
10 szavazat
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
19%
Én balliberális vagyok és, ha én választottam volna rendszert, nem ilyen lagymatag se bűze, se hanva rendszer lenne, hanem olyan, ami szivárványosra fest minnden padot az összes 2Rule szobor körül. Persze, a 2Rule szobrokat érintetlenül, műemlékké emelném, na de az oda vezető utat..., csak, hogy érezzétek a szivárvány erejét!
máj. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
A tiszások vajon büszkék arra, hogy a pártjuknak történelmi párhuzama van a Rákosi-rendszerrel?
máj. 19. 07:50
 3/35 anonim ***** válasza:
58%

A Tisza jobb-centrum, jobbra van az áljobber Fidesztöl.

A vármegye, ispán kifejezés szerintem is nagyon idejétmúltnak hat.

máj. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

#3


A vármegyét a Tisza párt előtt NEM a jobboldal, hanem a kommunista diktatúra törölte el, annak idején.

Ez nem vicc, hanem sziklaszilárd, történelmi tény.

A Tisza párt tehát egy kommunista hagyományt eleventített fel.


De egyébként igen, egy "progresszív, balliberális értelmiségi" szavazó valószínűleg így gondolkodik, mint te, hogy a vármegye már idejétmúlt.

Nyilvánvaló, hogy a hagyományainkat így akarjátok leépíteni, hogy ez-az, idejét múlt, hozzunk helyette mást.


Nektek az égvilágon semmi közötök nincs a jobboldalhoz. De legalább felvállanátok, kik vagytok ti valójában, és mit akartok.

máj. 19. 08:02
 5/35 A kérdező kommentje:

Pontosabban:

*egy kommunista döntést elevenített fel.

máj. 19. 08:04
 6/35 anonim ***** válasza:
65%

ILYEN párhuzamot csak te (meg pár hozzád haszonló ostoba lény) tud levonni.


A vármegye nem véletlen ment ki a divatból annak idején, ennek a megnevezésnek addig volt értelme, amíg voltak várak is a megyékben, utána nem.

Emellett legalább 50 évig senkit nem zavart a megye megnevezés, mindenkinek tökéletesen megfelelt, amíg egy pojáca ki nem találta, hogy minden "nemzeti" meg "magyarosch" kell lenni, ilyen ostobaság a vármegye elnevezés visszahozása is, ennek nem sok köze van a nemzeti hagyományokhoz.

Ha már hözöngeni akarsz, legalább valami értelmes okot keress, ne ilyen lényegtelen témát.

máj. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
64%

"A vármegyét a Tisza párt előtt NEM a jobboldal, hanem a kommunista diktatúra törölte el, annak idején.


Ez nem vicc, hanem sziklaszilárd, történelmi tény.


A Tisza párt tehát egy kommunista hagyományt eleventített fel."


[link]

máj. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, ha a Fidesz nem csak a főispánt, hanem a nemesi címeket is visszaállította volna, akkor annak megszüntetése ellen is tiltakoznál? Azt is Rákosi szüntette meg.

Vagy meddig menjünk vissza a múltba konzervativizmusból? A nemesi bandériumokat nem kéne visszahozni?

máj. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

#6


Először is, a vármegyét Szent István király vezette be. Azt állítani tehát, hogy nem sok köze van a nemzeti hagyományokhoz, nagyon gyenge lábakon álló érv.

De nálatok ott lóg ki a lóláb, hogy a logikáddal lényegében mindent el lehet törölni, azon az alapon, hogy ti szabjátok meg, hogy minek van köze a nemzeti hagyományokhoz, és minek nem. Nálatok a keresztény családmodell is idejét múlt már, és támogatjátok a "szivárvány családokat", meg a homoszexualitás népszerűsítését, annak ellenére, hogy Szent István egy keresztény Magyarországot képzelte el, és hozott létre.


De nézzük az érvedet részletesebben:


"Emellett legalább 50 évig senkit nem zavart"


Tekintve, hogy az 1940-es évektől egészen 1989-ig kommunista diktatúrában élt a magyar nép, egyáltalán nem csoda, hogy elfelejtkezett róla. Az, hogy visszahozták a vármegyét, a történelmi folytonosság visszaállítása volt.


---------------------


Még ha nem is fogadod el a fenti érveket, tény:

Amikor a jövőben a vármegye rendszert tanulják majd a diákok, akkor az lesz benne a tananyagban, hogy 2 emberhez kapcsolódik az eltörlése:


Rákosi Mátyáshoz és Magyar Péterhez.

máj. 19. 08:18
 10/35 A kérdező kommentje:

#7


Szóval, ha jól értem azért citáltad ide azt az érvelési hibát, mert arra akarsz rámutatni, hogy MP "véletlenül" idézett fel egy rákosista döntést? 😃

máj. 19. 08:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:

Mi értelme a nemzeti konzervativizmusnak? Miért kell megóvni a nemzeti szuverenitást, a hagyományokat, a múlt értékeit? Baj, ha szerintem nincs értelme?

Radikális változást akarok, le akarom rombolni a minden esetben elnyomó nemi szerepeket és nemi jellemzőket, hagyományokat, hagyományos családmodellt/párkapcsolatokat, kulturális ragaszkodást, berögződést, "múlt értékeit", el akarom dobni a hazafiasságot, nemzeti...

Tiszások, baloldaliak milyen jogon akartok ti annyira progresszív magyarországot, amikor az én fiatal koromban is a hagyományok szerint működött...

Már annyira elegem van ebből a sok pénzéhes, lecsúszott, gyenge fiatalból, hogy az hihetetlen. Mégis, hogy képzelitek ezt az életmódot, hogy nektek semmi nem elég. Mindenért csak hisztiztek. És nem vagytok képesek elfogadni egy konzervatív Magyarországot. Magyar Péter...

Világrendszerváltás? Tusványoson Orbán Viktor megtagadta a keresztény kultúrkört, a hagyományokat és Európát? Ázsia rendszereit bálványozta: a tőkét,...

Újpogány hit nélküli materializmus. Mindaz, ami miatt a rendszerváltoztatásra szükség volt, azt most vakszívvel vonzza magához Orbán. És a legszörnyűbb, hogy úgy adja elő, mintha ez ellen semmit nem lehetne tenni, el kell fogadjuk magyaroknak, európaiaknak,...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!