Melyik vármegye/megye adta eddig a legtöbb magyar miniszterelnököt?




válasza:Ha Budapestet nem számítjuk ide (mert amúgy Budapest a befutó), akkor Pest
Károlyi Mihály — Fót
Peidl Gyula — Ráckeve
Garbai Sándor — Kiskunhalas (akkor Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.)
Dinnyés Lajos — Dunaegyháza (akkor Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.)
Lázár György — Isaszeg




válasza:3 miniszterelnököt adó megyék
Pozsony vármegye
Batthyány Lajos — Pozsony
Bittó István — Sárosfa
Friedrich István — Malacka
Abaúj / Abaúj-Torna vármegye
Andrássy Gyula — Kassa
Simonyi-Semadam Sándor — Kassa
Szálasi Ferenc — Kassa
Fejér vármegye
Wekerle Sándor — Mór
Münnich Ferenc — Seregélyes
Orbán Viktor — Székesfehérvár




válasza:Pesten születettek
(a városegyesítés előtti Pest városában)
Wenckheim Béla
Szapáry Gyula
Tisza István
Fejérváry Géza
Teleki Pál
Budapesten születettek
(1873 utáni Budapest)
Lukács László
Darányi Kálmán
Imrédy Béla
Lakatos Géza
Miklós Béla
Fock Jenő
Antall József
Horn Gyula
Medgyessy Péter
Magyar Péter




válasza:miniszterelnököt adó megyék
Bihar vármegye
Tisza Kálmán — Geszt (ma egyébként Békés megye)
Kállai Gyula — Berettyóújfalu
Bács-Bodrog vármegye
Szlávy József — Zombor
Rákosi Mátyás — Ada
Vas vármegye
Széll Kálmán — Gasztony
Bárdossy László — Szombathely
Komárom vármegye
Esterházy Móric — Majk
Dobi István — Szőny
Zemplén vármegye
Hadik János — Pálóc
Németh Miklós — Monok
Szabolcs vármegye
Károlyi Gyula — Nyírbakta
Kállay Miklós — Nyíregyháza
Borsod vármegye
Szemere Bertalan — Vatta
Grósz Károly — Miskolc




válasza:#4
Nem néztem utána teljesen, de mindjárt kapásból kimaradt Károlyi Mihály, Orbán Viktor.




válasza:



válasza:



válasza:#6
Anonimen honnan kéne kiszopkodnom, hogy mindhárom válaszoló te vagy, és hogy három válaszból kell összelegózni az információt.




válasza:Kapcsolódó kérdések:
Doktor Orbán Viktor Mihály miniszterelnök úr egy tanárt nevezett ki Csongrád Csanád vármegye főipánává. Mi a véleményetek arról hogy így meg vannak becsülve a tanárok?
Doktor Nyerges André pártelnök úr szerint a Holló rend párton kívül a Mi hazánk az egyetlen olyan párt amely képes lehet legyőzni a Fideszt,a balos ellenzék megszünt létezni. Egyetértetek Nyerges André úrral?
Lázár János szerint sérti a komcsik és prolik érzékeny kis lelkét a vármegye és ispán szó,ezért nem fogja megszavazni. Mi a véleményetek,jákob Peti után újabb vezetője lett a proliknak?
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




