A Fidesz csicskák miért keltik a hangulatot, hogy a mostantól a magyarok is állják az ukrán számlát?
Ez annak kapcsán merül fel, hogy Magyar Péterék nem vétózzák a 40 milliárdos hadikölcsönt ukrajnának. Na de két évvel ezelőtt Orbán is megszavazta az 50 milliárdos hadikölcsönt...
Szóval mi az, hogy "MOSTANTÓL" a magyarok is állják az ukrán számlát? Hát már két évvel ezelőtt is állták...




válasza:#1
De téves az infó, tesa.




válasza:



válasza:



válasza:



válasza:Amúgy meg a Fidesz nyilván hazudott ebben is, ahogy a dolgok 99,5%-ban, ez nem kétséges.
Korábban úgy támogatta Orbán Ukrajna támogatását, hogy nem kell befizetnie Magyarországnak. Ezt az EU tudomásul is vette, de Orbán később mégis megvétózta annak ellenére, hogy költségvetésileg minket nem is terhel a dolog. Magyar gyakorlatilag csak a vétót oldotta fel, vagyis nekünk ez nem kerül semmibe.
Amúgy meg Ukrajna támogatása nagyon is érdeke az EU-nak és Magyarországnak. Nem jó Oroszország szomszédjának lenni, ezt Románia is megmondhatja. Márpedig Putyin nem akar igazi békét, max. egy kis időt, ameddig újra erőre kap, fellendül a gazdasága, hogy legyen miből finanszírozni a háború folytatását. De már nyílt fenyegetéseket kaptott Moldova és más független országok is, hogy úgy járnak, mint Ukrajna, pedig semmilyen ellenséges lépést nem tettek, csak annyit, hogy inkább a nyugat felé fordulnak, ami nonszensz.




válasza:A gyakorlatban mindenképpen álljuk ezt a számlát, szóval azzal nem értek egyet, hogy ez nekünk nem kerül semmibe, de akkor is álltuk volna, ha a Fidesz marad és mondjuk feloldja a vétót, mert elindul ismét az olaj.
Ha belegondolsz, egyes EU tagországok, ha kölcsönt vesznek fel közösen, mi meg nem, azonban egy közösség vagyunk (és egy közösség vagyunk), akkor ezt a kölcsönt kvázi mi is álljuk, mert esetlegesen kevesebb pénz jut támogatásra, akkor az minket is érint, ha ez mondjuk lehúzza pl. a német gazdaságot, az azonnal minket is érint... Hogy kvázi miként fizetjük ezt, az már csak formalitás. Úgyhogy ha a Fidesz hazudott, akkor inkább ebben hazudott.
Kapcsolódó kérdések:
Ha annyi boldogsággal tölti el őket, hogy Magyar Péter lett a miniszterelnök és nincs már fidesz, akkor miért nem mutatják még a leghalvány jelét sem, hogy hazaköltöznének?
Elötte se volt nagyon korlátozva 2014 óta, csak elötte még az oroszvarát vezetés alatt Ráadásul ez a holnapi gusztustalan nacionalista célokat szolgálja. Balokdaliként ezt nem értem
Ha megnézzük az elmúlt három választást, 2018-ban a fidesz után a náci Jobbik, végzett, 2022-ben Márky Zay Péter személyében egy nyíltan jobboldali kihívója volt Orbánnak, most meg egy másodgenerációs fideszes fasiszta "váltotta le"Orbánt (akinek inkább lehetősége volt...
Állítólag ezt hozta ki a Medián felmérése és hogy jelentős különbség van a Tisza és a Fidesz szavazók közt ezen a téren. Én amúgy nem támogatom ezt a dolgot, szimbolikus jelentőségűnek gondolom, hogy a jelenlegi szabályozást ne változtassák meg.
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




