Toroțkai Ladislau miért nem indul a román kisebbségi önkormányzat listáján?
Tekintve, hogy a felesége és a gyermekei románok (félrománok), a Torockai néven ismert ember pedig egy közismert politikus, nem lenne jó ötlet a személyes ismertségét arra használni, hogy az általa szeretett családtagjainak az anyanemzetét elfogadtassa a magyarokkal?
Ti el tudnátok képzelni Ladislaut egy román nemzetiségi mozgalom élén? Szerintem jól állna neki!




válasza:



válasza:5. Hát egyrészt származásilag sem az, tudtommal, hanem szláv és örmény felmenőkkel rendelkezik, másrészt szellemiségében sem nagyon fontos neki a magyarsága a munkaidőn kívül, a magánéletben (úgy tudom, román nőt vett el, félvér gyerekei vannak).
Szóval egészében eléggé keverék a csávó származásilag is meg a választott családját tekintve is, amennyire én tudom. Nyelvileg persze asszimilálódott, de tudatában elég zavarosnak tűnik.




válasza:#7 "Nem ti papoltok mindig arról, hogy nem a származáson múlik a magyarság?"
Akkor min múlik a ti világfelfogásotokban (ha beszélhetünk egyáltalán "felfogásról" esetetekben)?
Csak hogy értsem, mi van a fejetekben. Mert romák vagy zsidók esetében nem szoktatok ilyen kegyesen elnézőek lenni a származással meg a keveredéssel.
Miért alkalmaztok ebben (is) kettős mércét?
Vagy akkor nem is ez a mérce, hanem - mi is? A butaság, műveletlenség, képzetlenség? Vagy mi? Butaságok összehordása, közpénzen fizetett ingyenélés? Kíváncsi vagyok!
Kapcsolódó kérdések:
Magyarország 13 elismert nemzetisége között ott vannak az ukránok. Van ukrán kisebbségi önkormányzat is A kormány kampányát Ukrajnával szemben nem kell taglalni. De ez mennyire hat ki az önkormányzat vagy a magyarországi ukrán emberek életére?
(mint pl. Budapest főváros)
Néztem régebbi kisebbségi választási eredményt és 5 képviselő volt feltüntetve, de mindegyik képviselő is lett, valamint honnan tudják, ki kisebbségi, amennyiben a népszámlálás alapján nincs is akkora arányuk?
Cserébe kapnak néha lóvét hogy segélycsomagot osszanak a gettósoknak. De ha jól tudom a választásra sem tudtak állítani jelöltet, mert nem tudtak megegyezni róla, hogy kivel képviseltessék magukat, és valami őrjöngő verekedősbe fulladt az ülés. Illetve lassan minden...
Mit jelent az, hogy a megválasztott cigány képviselő a Roma Polgárjogi Mozgalom ... Megyei Szervezete által delegált nemzetiségi képviselőjelöltje? Itt a ...-tal jelölt megye az ország másik felében van. Ez két kérdés :)
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




