Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető e vagy nem? Hogy...

Elképzelhető e vagy nem? Hogy nézhetne ki?

Figyelt kérdés
Szerintetek a XXI. században Európában létrejöhet e egy országban diktatúra ?
2010. nov. 30. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
2010. nov. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nem éppen diktatúra. Csak az amcsik akarják ezzel lejáratni.

Az tény, hogy nem élnék szívesen egy ilyen rendszerben, de ez csak egy szokatlanul magas elnöki jogkörrel felruházott vezető autoriter rendszere. Nem sokban különbözik pl. az USÁ-tól.

A kérdésre válaszolva pedig, mi az, hogy hogy nézne ki? Pont úgy, mint ötven éve.

2010. nov. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amúgy az EU-n kívüli országokban (Szerbia, Bosznia, Albánia, Koszovó, Macedónia, Ukrajna, Moldávia) szerintem elképzelhető, bár az EU tuti nem nézné jó szemmel.

Oroszországban is eléggé autoriter a rendszer, ez még tovább fokozódhat és szerintem az oroszok nem igazán tiltakoznának, ha visszatérne a szovjet jellegű diktatúra, csak épp kommunista ideológia nélkül. De szerintem az oroszok egy igen jelentős része még azt se bánná. És Fehéroroszország is könnyen átcsaphat valódi diktatúrába.


(Második voltam)

2010. nov. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az EU-n belül is kialakulhat. Pláne, ha nem ellenkezik a diktátor az EU-val, akkor az EU is jó néven fogja venni (de legalábbis kussolni fog róla). A diktatúrák pedig mindig és mindenhol ugyanúgy néznek ki, csak a kegyetlenség mértékében különböznek.
2010. nov. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
7%
Egy év múlva rájössz,hogy létrejöhet! Nem olyan,mint Észak-Koreában,de legalább olyan,mint a Kádár-rendszerben. Csak a Kádár-rendszerben meglevő létbiztonság nem lesz.
2010. nov. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem tudom
2010. nov. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!