Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen politikai beállítottság...

Milyen politikai beállítottságú a HVG és a 168 óra?

Figyelt kérdés
2009. jan. 24. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

168 óra = mszp, szdsz imádó, Izrael-barát, ezért sokan 168 tórának hívják


hvg = viszonylag tárgyilagos lap, balra (mszp) húz, de fellelhetőek benne értékes írások, sokkal színvonalasabb 168 óránál - viszont írtak már sületlenséget (óriási tárgyi tévedéssel)

2009. jan. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Esetleg van a HVG-n kívül másik viszonylag semleges hetilap?
2009. jan. 24. 17:01
 3/5 anonim ***** válasza:

van a Tallózó című hetilap

sok-sok napi és hetilapból (írott és elektr. sajtóból) válogat, tallóz - többféle nézőpont látszik így


teljesen semleges hetilap sajnos nincs


heti válasz, demokrata = fideszes cukormáz

magyar narancs = szdsz, ultra liberális lap

hetek = szdsz, a hit gyülekezetének hetilapja

2009. jan. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Függetlenség? Egy történlész haverom egyszer azt mondta, Magyar Fórumot és Népszavát kell olvasni, "akkor mindenről tudok". Szerintem illúzió a függetlenség, mindengiyk valamiylen világképbe ágyazódik bele, a HVG semmilyen nemzetközi eseményről nem mond véleményt, amíg a Financial Times nem nyilatkozott róla. Ez függetlenség vajon? S nem is csak ez. A Finanicial Times -gondolom, nem ismerem- a (neoliberális) közgazdaságtan főáramú paradigmája szerint értékeli a világ dolgait, holott a közgazdaságtan jelenleg uralmon lévő paradigmája vér ciki, a fél világot kihagyja a számításaiból, (negatív externáliák), ezért károsul oly mértékben a társadalom és a természet a gazdasági haszon javára.

Egy tanítóm szerint a maximális objektivitás az lehet, ha egy lap meg tudja határozni, hogy milyen értékrend, vagy pártpreferencia szerint értelmezi a híreket, s ezt nyilvánvalóvá teszi az olvasói számára. Én egy zöld lap vagyok, én egy egyházi lap vagyok, stb. ... ezek az értékek fontoska számomra.

2009. jan. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindkettő balos.
2020. jún. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!