Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mindig kell...

Magyarországon mindig kell valami borzalmas szerencsétlenségnek, katasztrófának történnie ahhoz, hogy az illetékesek intézkedjenek?

Figyelt kérdés

Egy év alatt történt két olyan halálos szerencsétlenség,melyet meg lehetett volna előzni,de senki nem figyelt oda,csak a pénz,a bevétel fontos,az emberélet nem!


Most leírok egy olyan esetet,melyből csak azért nem lett az,mert véletlenül észrevettük,de még lehet!


A Pb gázpalackokat időszakonként a vonatkozó kormányrendelet értelmében ellenőrizni kellene,de nem csinálják,mert a cseretelepeknek kell fizetni a vizsgálatot.


Egyik alkalommal észrevettem,hogy anyámnál érezhető nagyon a gáz szaga,megnéztem a palackot,alul el volt repedve.Kijöttek,kicserélték,jegyzőkönyvezték,stb.Közben elmondták,hogy nincs semilyen biztonsági ellenőrzésre vonatkozó előírásuk,tehát nem is csinálják!


Fehívtam a Fogyasztásvédelmi Felüggyelőséget /Tatabánya/,közöltem velük mi történt,a válaszuk erre:"Nincs megfeleő szakemberük" aki ezteket a problémákat kivizsgálná!!!


Arra nem gondol senki,hogy egy cseretelepen ilyen vagy hasonló,számtalan hiányosságból milyen iszonyú robbanás történhetne!Ezt azért merem így leírni,mert a másoddiplomám hegesztő szakmérnök.


Tehát megismétlem,jó lenne megelőzni a halálos baleseteket,úgy,hogy a kritikus helyeken megfelelő szakemberek is lennének.


2011. jan. 22. 10:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Mivel addig nincs rá tarsadalmi igény, igen. De za a világon bárhol így van. Pl szmogriadó esetén nyilván sok légzőszervi beteg, aszmás fuldoklik. De az emberek nem hajlandóak letenni az autót, hiszen ez hatalmas gazdasági károkat okoz, a társadalom inkább feláldozza pár tagját. Valójában a biztonsági intézkedések szintjét is az határozza meg, hogy a társadalom hány tagját hajlandó feláldozni a haszonért. Ez az egyén szempontjából kellemetlen, de mivel mind így viselkedünk, végül is nincs jogunk panaszkodni ellene.
2011. jan. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Mért nem vállalod el az ellenőrzést?
2011. jan. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Annál is inkább igazad van a konkrét ügyben, mert nálunk ismerősi körben is volt egy nő, akinek felrobbant a gázpalackja, és meghalt.


Általánosságban is igazad van, a magyar karakterből is következik ez. Senki nem veszi komolyan a munkáját, meg nem is a munka alapján ítélik meg az embereket, különösen a közszférában, hanem a s'ggnyalásuk alapján, úgy hogy ez az eredmény. Csoda, hogy még ilyen jól megússzuk, de szerintem ahogy a morális züllés fokozódik minden téren, lesznek még bőven bajok.

2011. jan. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

"a magyar karakterből is következik ez"


Ez marhaság hogy ilyen csak magyarországon van!Tavaly németországban egy rendezvényen 26 halott volt és rengeteg sebesült! Miért kell ezt elfelejteni figyelembe se venni? Az elmúlt években rengeteg diszkóban történt külföldön szerencsétlenség, mi ez hogy magyar?

2011. jan. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
kell
2011. jan. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"szmogriadó esetén nyilván sok légzőszervi beteg, aszmás fuldoklik."


Mért kéne letenni bárkinek is? Nem környezetszennyező autókat kell gyártani. Kuwait meg mehet a p..ba.

2011. jan. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Nem környezetszennyező autókat kell gyártani"


Nagyon okos vagy csak nem értesz semmihez. Mióta lehet gumi nélküli autókat gyártani ami nem kopik és a pora nem száll a levegőbe?

2011. jan. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Miért nem vállalod az ellenőrzést"


Erre meg vannak a hivatalos szervek,akik bélyegzővel a palackra ráütik a szükséges adatokat,továbbá Tatabányán a Fogyasztóvédelmet?!figyelmeztettem,de ők sem törödnek vele,az említett okok miatt!

2011. jan. 22. 11:44
 9/15 anonim ***** válasza:
ez nem Magyarország egyedi problémája, naponta több tucat ember hal meg balesetben. Nézz körül egy kicsit a nemzetközi híreknél, tuti, hogy csak ma találsz párat. Vagy nézz utána mi van Mexikóban. Amerika közbiztonságáról ne is beszéljünk. London meg. Juj:D
2011. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon egyszerű a dolog, nincs rá pénz és ennyi. A fogyasztóvédelemnél van max. 2-3 ember, akik terepen vannak, de nekik kell ellenőrizni mindent. Alapesetben közük nincs a gázszereléshez (miért is lenne?), és idejük sincs, hogy egy telepen darabonként nézzék át a gázpalackokat.

Természetesen felvehetnének két külön szakembert, akik a gázra ügyelnek. De egyszerűen nincs rá keretük. Így is inkább elbocsátások vannak a közszférában.


Egyébként én személy szerint nem értek egyet ezzel az agyonszabályozottságal. Társasházban lakom, kiköttették velem az amúgy tökéletesen működő gáztűzhelyem, mert nem felel meg a biztonági előírásoknak. Azaz nem zárja el a gázt, ha elalszik a láng.

Már bocsánat, de én sem vagyok teljesen hülye. Tudtam, hogy fennáll ez a veszély, ezért soha nem hagytam magára a tűzhelyt működés közben.

De ez nem hatotta meg azt az okost, aki a szabályt kitalálta, egyszer csak megjelentek a gázszerelők, kikötötték a gázt egy felújítás keretében, aztán közölték, hogy nem köthetik vissza.

Súlyos tízezreimbe került ez a játék és egy csomó kényelmetlenségbe. És miért is? Mert valaki hozott valami idióta szabályt? :O


Szerintem így is túl van szabályozva ez az ország. Az emberek meg önállótlanná válnak.

A legkézenfekvőbb megoldás, ha a gáztelepen dolgozók MAGUKTÓL minden palackot ellenőriznek. Ez a fenntartónak is érdeke (nem repül a levegőbe a telepe), a munkásoknak is érdeke (életben maradnak). Ez meg milyen hozzáállás már?? "nincs semilyen biztonsági ellenőrzésre vonatkozó előírásuk,tehát nem is csinálják!" Itt konkrétan a saját életüket teszik kockára, azért, mert nincsenek kötelezve, hogy megcsinálják. Taigetoszpozitív emberek.


Egyszerűen a dolgozók vizsgálják meg a beérkező palackokat, a vásárló is vizsgálja meg, hogy amit elvisz, annak nincs-e baja. Ennyi. Nem azért, mert szabály van rá. Hanem mert a saját életére vigyáz.


Nehogy már a fogyasztóvédőknek kelljen vigyázni az ember életére saját maguk helyett!

2011. jan. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!