Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazságtalan az egész TB, nemde?

Igazságtalan az egész TB, nemde?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy lehetne kicsikét szabályozni, mint egy biztosítónál. Tehát például, aki dohányzik, gyakran iszik alkoholt vagy elhízott (magas a vérnyomása) az fizessen némiképp többet (vagy akinek ilyen problémái nincsenek, az kevesebbet), hisz az ellátásuk többe kerül.

Pontosabban nagyobb a valószínűsége, hogy több pénzt kell költeni a későbbiekben egy dohányosra, mint egy nemdohányosra.

Tudom, vannak olyanok is, akik valami ritka betegségben szenvednek, és havi több millió a kezelésük, és mégis ugyanannyi TB-t fizetnek. Az olyan szinten igazságos, hogy arról nem tehetnek, de arról, hogy elhíztam, vagy dohányzok, arról én tehetek.

Szerintem jó lenne ez a változtatás, mert igazságosabb lenne a rendszer, és talán ösztönözné az embereket egy egészségesebb életmódra való átállásban.


2011. febr. 28. 22:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Mi van azzal,aki dohányzik egész életében,de soha nem kell orvoshoz mennie? Pedig az is fizeti a TB-t? Vagy az,aki nem mozog,csak a TV-előtt ül,közben egészségtelenül étkezik,vedeli a kávét stb.,és emiatt beteg?

Nem lehet bebizonyítani egy betegről sem,hogy a dohányzás miatt lett beteg. Azt szeretik mondani,hogy tüdőrákot okoz. Nekem 4 ismerősöm is van aki rákos,de soha senki nem dohányxoztt a családjukban. Kettő már meghalt,egy halálán van,a negyedik még él,de kezelés alatt áll.

Tehát nem biztos,hogy a dohányzás okozza a tüdőrákot.

Nemrég hallottam egy előadáson,hogy a szmog sokkal nagyobb arányban okoz tüdőrákot,mint a dohányzás.

Ezen az akapon aki olyan helyen él,ahol szennyezett a levegő,fizessen több TB-t?

2011. febr. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Aki egész életében dohányzott, mérgezte a környezetét tehát megérdemli:)
2011. febr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ezért is írtam, hogy nagyobb valószínűséggel.

Persze nem hal meg minden dohányos tüdőrákban, és nem csak olyanok kapnak tüdőrákot, akik dohányosok.

Csak nagyobb a valószínűsége, hogy egy dohányos kap tüdőrákot, minthogy egy nemdohányos-

2011. febr. 28. 23:00
 4/17 anonim ***** válasza:
35%

Jó. De akkor kapjon jobb ellátást az, aki (után) többet fizet(nek) be. Ha már egyszer igazságosságot akarsz.

(Ps: nem dohányzok, nem iszok, nincs krónikus betegségem, 200 bruttó alatt keresek)

2011. febr. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Valószínűbb, hogy baja lesz, így valószínűbb, hogy többet kell rá költeni (mondhatni jobb ellátást fog kapni).

Persze, nem függvényszerű a kapcsolat egyik irányban sem, hanem valószínűségek alapján működik az egész.

Pontosabban működnie kellene, mint egy biztosítótársaságnál.

2011. febr. 28. 23:06
 6/17 anonim ***** válasza:
32%
Én inkább azt tartom igazságtalannak, hogy a társadalom egy része (nem írom le, hogy kik) nem fizetnek egy büdös fillér TB-t se, mégis mindnek van TB-je és még a gyógyszereket is ingyen kapják. Más meg, ha 30 évig fizette a TB-t, de elveszíti a munkáját, akkor a munkanélküli járadék lejárta után fizetheti magának, ha nem akar TB nélkül maradni.
2011. febr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
az egészségügyi biztosítós reform valami ilyet hozott volna be.
2011. febr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
88%
nem, nem igazságtalan, mivel a cigin és az alkoholon rohadt nagy adó van ami szépen befolyik az államnak. tehát többet fizetnek. erről ennyit.
2011. febr. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

84%-os 23.10-esnek igaza van.Itt mindenkinek van TB-je,ha dolgozik,ha nem,ha fizet,ha nem.

Én személy szerint azzal nem vagyok kibékülve,hogy a hajléktalanok teljesen ingyen kapják a gyógyszereket,miközben az én gyerekemnek egy fülgyulladása,ezrekbe kerül a gyógyszertárba.Én fizetem a TB-ét,a gyereket az állam biztositja,akkor miért kell nekem egy antibiotikumra 1700-2300 Ft-ot kifizetnem???Mindeközben más emberek,akiknak van nyugdijjuk(hajléktalanok)semmit sem fizetnek.

2011. febr. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Jogos, hogy az alkoholon és a cigin van plusz adó is.

Ezt így teljesen el is tudom fogadni.

Akkor már csak az a része igazságtalan, hogy a sok elhízott, magas vérnyomású ember is ugyanannyit fizet, mint egy sovány, rendszeresen sportoló ember.

Persze itt is valószínűségekről van szó, az elhízottak nagyobb valószínűséggel kapnak szívrohamot, mint a sovány, sportos emberek.

Bár ha úgy vesszük ez az új hamburgeradós hülyeség megoldja ezt a problémát is.

2011. márc. 1. 02:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!