Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Friss hír egy hírportálról:...

Friss hír egy hírportálról: "Orbán kezdi megszeretni a gyerekek után járó szavazat ötletét. " Vélemények?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 21:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
link?
2011. márc. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
2011. márc. 16. 21:02
 3/15 anonim ***** válasza:
na, ha ő támogatja, akkor benne lesz. f*sza! -.-
2011. márc. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Készül a cigány hatalomátvétel...
2011. márc. 16. 21:22
 5/15 anonim ***** válasza:
47%

"Készül a cigány hatalomátvétel..."

hűűha

a cigányok közül alig mennek el választani

a véleményvezér blog kiszámolta, hogy még ha egy csomóan el is mennének közülük szavazni,akkor sem ők döntenék el a végeredményt! (kb. 3-4%-al befolyásolná)

(gondolom ez a válasz is 0%-on lesz)

2011. márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha Orbánék nem kapják meg a gyerekek után járó plusz voksokat akkor majd jön egy romavédő szervezet elnöke és azt mondja hogy: "Fászizmus-fászizmus-rásszizmus-ántiszemitizmus !"
2011. márc. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

Annyira meg vagyok lepve, hogy le kellett ülnöm egy székre.

Akik meg _ismét_ cigányoznak, azoknak üzenem, kétbites droidból fejlesszék már magukat négybitessé...

2011. márc. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Ennél nagyobb hülyeséget elképzelni is nehéz. A gyereknevelés, bár belátom, nem könnyű, de most teszem azt, több millió forintos üzleteket sem könnyű kötni, vagy katonai kiképzésen keresztülmenni, vagy vegyesboltot fenntartani. Mér pont a gyereknevelés feltételezne szélesebb politikai látókört vagy felelősségtudatot? Hát ilyen a világon nincs!
2011. márc. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha csak a százalékokat nézzük, lehet hogy nem olyan jelentős a változás bár 3-4% adott esetben dönthet egy párt bejutásáról vagy egy koalícióról. Morális szempontból sokkal károsabbak hatásai, ugyanis azzal mindenki tisztában van, hogy melyik népcsoport az, amelyik dolgozni nem nagyon akar de amellett 7-8 kölyköt tartat el az állammal. Ha ezt bevezetik valószínűleg sok elgondolkodnak majd, hogy miért is adózóm én egy olyan államnak, ahol egy ingyenélőnek 2-3x akkor szava van mint nekem? Ez nagyon káros... Pontosan az ilyen baromságokkal mutatják meg a politikusok, hogy fogalmuk nincs, hogy mi van az országban. Egyébként meg jó lenne ha a Fidesz is összekapná magát egy kicsit, eltelt 1 év és gyakorlatilag semmi értékelhető nem történt azonkívül, hogy minden egy kicsit drágább lett. És ahogy az eddig kőfideszes ismerőseim körében is észreveszem már, a türelem fogy...
2011. márc. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen képtelen ez az ötlet, legvadabb álmaimban sem hittem volna hogy ilyent kitalálnak.

A gyerek helyett a szülő szavaz. Miért? A gyereknek van szavazati joga, de nem élhet vele? hmm..

Tehát nincs szabad véleménynyilvánítási joga, sérülnek alkotmányos jogai.

Aki választási joggal rendelkezik, az választható is elvileg.


Jelenlegi alkotmány:

"XII.fej. 70. § (1) A Magyar Köztársaság területén lakóhellyel rendelkező minden nagykorú magyar állampolgárt megillet az a jog, hogy az országgyűlési képviselők választásán választó és választható legyen, valamint országos népszavazásban és népi kezdeményezésben részt vegyen."

Nem vagyok jogász de nekem sántít.

2011. márc. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!