Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » De most komolyan, Orbán mit...

De most komolyan, Orbán mit csinált az elmúlt évben amitől az átlag magyar jobban élhetne ebben az országban? Vagy nem ezért ültette oda a magyarok egy jelentős része?

Figyelt kérdés

Nem érdekel hogy valakinek valamivel jobb lett, mert 500e ret keres és csökkent az szja ja, hiszen nem ez a réreg választotta kizárólag, és az sem hogy nemzetiskedik.

Mind a kettő fontos a maga helyén,és én örülök is neki ha egyre magyarabb a magyar kormány,vagy hogy a társadalom egy része jóljárt.De az átlag, akik azt a rengeteg szavazatot adát Viktornak, azok mit is kaptak eddog, ami miatt az átlag közérzetük jobb lhetne, vagy könnyebb lehetne az életük. De ha valaki elmagyarázá hogy most igaz nem jobb, de mivel ezt csinálták most abból meg az fog következni és úgy lesz majd jobb 100év múlva, azt megköszönném!


2011. jún. 4. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

A szarból nem lehet várat építeni.

Kiemelem azokat az intézkedéseket, amelyek érezhetőek az átlagember számára is:

Megszűnt az öröklési és ajándékozási illeték egyenes ági rokonok között, elindult az Új Széchenyi Kártya Program, bevezették az egyszerűsített foglalkoztatást, és szigorodott a büntető törvénykönyv (Btk.), amely alapján már a kis értékű lopás is büntethető, szabad lett a pálinkafőzés, megnyitottak több, korábban bezárt kispostát, valamint vasúti szárnyvonalat, hatályba lépett a bajba jutott lakáshiteleseket segítő törvénycsomag, minden nő nyugdíjba mehet 40 év munkaviszony után a korától függetlenül, ismét hároméves lesz a gyes, egykulcsos, CSALÁDI adórendszer (szerinted az igazságos, hogy a 3% fizeti ki az SZJA 97%-át?), egyszerűsödött az örökbefogadás, elindult az Új Széchenyi Terv, esküt tett 1.800 új rendőr, kilakoltatási moratórium van érvényben, aláírták a bankszövetséggel a devizahiteles mentőcsomagot. Nagyjából ennyi.

2011. jún. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

""erhnn válasza:



De ezektől mitől jobb az átlag magyarnak?


" az adópolitika meg nem az igazságosságról szól, hanem a fenntarthatóságról" Ez meg így nem fenntartható!

De majd látni is fogja mindenki hogy miért nem.

Akkora munkanélküliség lesz itt jövőre ami példátlan.


Amiket leírtál,meg a lakosság 1% át ha érinti!

2011. jún. 4. 09:35
 3/10 A kérdező kommentje:

""erhnn válasza:



Jahh és még valamit!


Nekem szsz,nem az a bajom a Fidesszel hogy nem élek ma egy évvel a választások után jobban! Hanem hogy a jelét sem látom annak hogy az átlag magyar számára jobb lehet.


A Fidesz az átlag jövedelmel csökkenésével és a szoc az eü, stb megnyírbálásával akar versenyezni.


Na ez az ami nem fog bejönni, és ami miatt nagy nagy baj lesz itt!

2011. jún. 4. 09:39
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Azért az is szánalmas, hogy egy ember arról ítéli meg a másikat, hogy annak tevékenysége mennyi anyagi előnyhöz juttatja őt.
2011. jún. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

"Mit adtak nekünk a rómaiak?"


Első nagyon sok fontos dolgot leírt. Te mint átlagember, ezenek az előnyeiből sokszor részesülsz.

Vagy mégis mire gondoltál? Azonos árak mellett 200%-os béremelés, és akkor onnantól boldog mindenki? Egy ország vezetése nem ilyen egyszerű.

Hogy mondjam: egy autónál is sokkal fontosabb a motor, mint a karosszéria javítása. Pedig kívülről nem látszik.

2011. jún. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Amiket az első felsorolt, azt én, mint kisember nem érzem.

Ellenben az én adómból finanszírozzák, amit viszont észreveszek.


Aki szerint ez a garnitúra jobb, mint az előző, az igen súlyos tévedésben van.

Sajnos, amíg van olyan birka ,aki még 50 év után is beveszi, hogy először jön két év megszorítás, aztán itt a Kánaán, addig igenis úgy lehet szívni a vérünket, ahogy jól esik.

Mert hagyjuk... mert sokan még örülnek is neki, hogy hejj, de jó lesz most nekünk.


Az államadósság pl.

Azt érezzük a bőrünkön, hogy most vissza kell fizetni, mert mi keressük meg az árát.

No és azt éreztük, amikor felvették? Jobb lett nekünk attól, hogy eladósították az államot? A szockorszakban ja, ott volt munka, lakás, ipar, még ha hitelből is, de nekünk lett jobb.

És most?

Tegye fel a kezét, akinek az életszínvonalán lendített, hogy az állam IMF hitelből vette meg a Szur.gas részvényeket!

Hát nem látom a kezeket, pedig nem vagyok Stevie Wonder...

2011. jún. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:00


Azért választott meg mindenki egy-egy képviselőt, hogy az ő érdekeit képviselje.

Márpedig ha azt tapasztalom, hogy nekem egyre rosszabb, míg neki egyre jobb az élete, az én fizetésen csökken, miközben az övék nő, én nem jutok álláshoz sem, miközben nekik az összes komájuk, sógoruk, rokonuk és haveruk kap egy zsíros állást, akkor azért felmerül a gyanú, hogy ők nem engem képviselnek.


A politikus dolga, hogy az országának a lakóit hozza egyre jobb helyzetbe, nem az, hogy az országba települt, a jövedelmet kiszivattyúzó vállalkozók helyzetén javítson, az adófizetők hátrányára.

Mivel nem belőlük él, hanem belőlünk.


Ennek a kölcsönös szimbiózis lenne az értelme: én befizetem az adót, a járulékot, mindent, amit levonnak, cserébe én is megkapom, amire szükségem van: GYES, munkanélküli segély, nyugdíj, orvosi ellátás, közbiztonság, infrastruktúra, javuló életszínvonal, egyszerűbb élet, könnyebb boldogulás.


Ez IS a demokrácia.

Szólj, ha ezt tapasztalod az országban.

2011. jún. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

- lenyúlta a magánnyugdíjpénztári megtakarításainkat

- csökkent a nyugdíjak vásárlóértéke

- felelőtlen, államcsődöt lebegtető retorikájukkal sok milliárdos kárt okoztak az államnak, illetve a hiteleseknek

- a 290 ezer Ft-nál kevesebbet kereső, kiskorú gyermeket nem nevelők fizetése csökkent, miközben csak Orbán egyedül havi félmillióval többet visz haza (amiből egy kanyit sem fizet egy alapítványnak sem)

- folyamatosan és drasztikusan emelkedett a benzin ára (nem ez a legnagyobb baj, hiszen tudjuk, hogy a piac mozgatja, viszont Orbánék ellenzékben folyamatosan üvöltötték, hogy a kormány csökkentse a jövedéki adót, erre ők sem tették meg)

- kiszolgáltatottá tette a közalkalmazottakat

- megszüntette sok ezer dolgozó korkedvezményes nyugdíját

- megalázza a rokkantnyugdíjasokat

- csökkentette a munkanélküli segély folyósításáénak idejét

- drasztikusan lecsökkentette a táppénz mértékét

- csökkentette az Alkotmánybíróság jogkörét

- önhatalmúlag átírta az Alkotmányt, holott erre a kutya sem hatalmazta fel

- sok millió forintot dobtak ki különböző úgynevezett "konzultációkra", amelyeket mély közöny és elutasítás kísért

...


Nem azzal van a legnagyobb gond, hogy Orbánék megszorítanak. Amikor az ország nagy része narancslázban égett 2-3 évvel ezelőtt, már akkor tudtam, tudtuk sokan, hogy ők is pontosan azt fogják csinálni, mint a korábbi kormányok, ha nem még keményebben. Az undorító az, hogy ezt annak ellenére teszik, hogy hatalomra jutásukat, 2/3-os többségüket éppen annak a hangulatnak köszönhetik, amelyet ők keltettek uszítással, megosztással, gyűlöletkeltéssel, az ellen a politika ellen, amelyet most maguk is folytatnak. Hányinger...

2011. jún. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mégegyszer leírom. " bár lehet hogy a kérdést nem jól tettemfel!



Nem az a nagy baj, hogy egy év alat nincs itt az általános jólét. Hanem hogy az intézkedések iránya nem azt mutatja hogy erre törekednének.

Sőt, Ov is azt csinálja amit az elődök, megszorít és az emberej jövedelem csökkenésében és a szoc háló lebontásában keres versenyképességet.

Ez meg a 22 év tükrében csak rosszabb állapoltokat fog hozni.


De akkor mi a fenének űl ott OV a bársonyszékben?

Hogy egy politikai reprikátorral több legyen az élen?

2011. jún. 4. 11:02
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert pár millió hülye/naiv választó megválasztotta. Őszintén nem értem, mi olyan meglepő ezekben az intézkedésekben, számítani lehetett rá, a kampány alatti ígéreteik meg betarthatatlanok voltak, aki egy kicsit gondolkozik, hamar rájön.

Sajnos a demokrácia szívás ilyen esetben.

2011. jún. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!