Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Maximum 6 ora utazas a kozmunk...

Maximum 6 ora utazas a kozmunkahoz, felette mar adnak szallast. Ez normalis?

Figyelt kérdés
Teljesen ledobbentett, hogy-jobb esetben-havi 40 ezerert, elvarjak, hogy akar napi 6 orat is utazzon egy kozmunkas. Igy az is lehet, hogy maga az utazas tobb, mint a munka, napi 12 ora osszesen, ehberert. Arra mar nem gondolok, hogy az utazas penzbe is kerul. En kaposvari egyetemista vagyok, 190 km, 3 ora oda, 3 vissza. (koleszban vagyok, csak viszonyitas keppen irom) Egyszeruen nem tudom elkepzelni, hogy ki az az eszetlen b.rom aki ezt kitalalta. Csak engem haborit fel?
2011. jún. 27. 20:24
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
20%

"Teljesen ledobbentett, hogy-jobb esetben-havi 40 ezerert, elvarjak, hogy akar napi 6 orat is utazzon egy kozmunkas. "


Engem az döbbent le teljesen, akit ez ledöbbentett..

Az állam elvileg nem jótékonysági intézmény.

Erdélyben az emberek több száz kilométert utaznak, csak hogy legyen miből enni a gyerekeiknek.

nyilván lesz valami kedvezmény az utazásra, de az is lehet ,hogy nem.

2011. jún. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
62%

"ki az az eszetlen b.rom aki ezt kitalalta."


Rendszerváltáskor ez is benne volt a pakliban. (magas munkanélküliség)

Mondjuk tényleg nem ártana felülvizsgálni, hogy hova kellene irányítani a közmunkásokat. Mindenhol lenne tennivaló kb.

2011. jún. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Igen, nem jotekonysagi, csak eroltetik, hogy szuljunk gyereket, de napi 12 ora munkaval-utazassal, te mennyit tudnal a csaladoddal tolteni, mond csak? Szerinted ez komolyan normalis? Hogy egy gyerek, csak napi 10 percre latja az apjat, mert 200 km-re dolgozik. Na, nem am azert, hogy eltartsa, hanem, hogy a napi 3 zsemle meglegyen. Te se lattal meg melyszegenyseget, az biztos. A masodik hsz-t ertem, a kozmunkaval nincs is baj, de szerintem nincs olyan varos, falu ahol nem lenne semmi munka.
2011. jún. 27. 20:34
 4/39 anonim ***** válasza:
73%

nem hat óra, hanem maximum három ("oda-viszza max.3 óra")

valamint az "utazást ingyenesen a munkáltatónak kell biztosítania"

Olvasd már el mielőtt kritizálsz valamit.

2011. jún. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
42%
Nem csak téged háborít fel, hanem még sokakat, akik jól el voltak a segélyből, amit mi fizetünk be minden hónapban adó címén. Van olyan dolgozóm aki 200 km távolságra lakik, mégis jön ,mert ennyi pénzt mint nálam sehol nem fog keresni, ráadásul térítem is a 80 százalékát, ami nem is lenne kötelességem. Ha van közelebb is közmunka, akkor nem fognak senkit hurcilászni 190 km hosszan, ez csak egy újabb ellenzéki maszlag, amit a nép jó szokásához híven ismét bevesz.
2011. jún. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
15%
Nagyon is megértünk Téged - minden tekergő lógóst felháborít, ha vége Víg Andrásnak és el kell menni dolgozni (mint annyian mások).
2011. jún. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
15%

Ez felháborít mindenkit...aki segélyből él!


Na nehogy már az én adófizető pénzemből élősködjenek.

2011. jún. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
20%

Kedves Kérdező,

nézz utána kicsit és gondolkodj! Maximum 3 óráról van szó, másfél oda, másfél vissza. Teljesen normális.

Viszont az nem normális, hogy hangulatot keltesz valótlan állítással. Persze ez is lehet a célod.

2011. jún. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
15%

"Maximum 6 ora utazas a kozmunkahoz, felette mar adnak szallast. Ez normalis?"


Inkább ne adjanak szállást? Vagy mi a bajod?


"Teljesen ledobbentett, hogy-jobb esetben-havi 40 ezerert, elvarjak, hogy akar napi 6 orat is utazzon egy kozmunkas. Igy az is lehet, hogy maga az utazas tobb, mint a munka, napi 12 ora osszesen, ehberert."


Értem, akkor inkább munka nélkül járjon az a pénz.


"Csak engem haborit fel?"


Nem, mindenki mást is felháborít, aki az adófizetők pénzéből szeretett volna munka nélkül megélni "szociális" alapon.

2011. jún. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
79%

Disztingváljunk már, kérem, disztingváljunk!:-)


A kérdező nem azt kifogásolta, hogy a "lógósoknak", akik eddig segélyből, így közvetetten az adófizetők pénzéből éltek, dolgozniuk kell. - Ez alapon szerintem is korrekt dolog, nem támogatom az ingyenélést.


A kérdező problémája az utazással töltött idő, csak félreértette, így neki napi 3 helyett napi 6 jött ki. Az vesse rá az első követ, aki még soha nem tévedett.


Azután már lehet vitatni, hogy ez a napi 3 óra sok vagy nem, de ehhez több összetevőt kell figyelembe venni, úgyhogy szerintem csak egyénileg bírálható el a kérdés, általánosítva nem. Akinek nincs más vagy jobb lehetősége, az kénytelen ezzel élni, akinek meg van, az nem, és pont.


És valóban, remélhetőleg jó szervezéssel nem lesz akkora probléma, mint ahogy most látszik.

2011. jún. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!