Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha azt akarják, hogy a GYED...

Ha azt akarják, hogy a GYED csak a gyerek egy éves koráig járjon, akkor ha el kell mennem dolgozni, akkor hova rakom a gyereket, ha nincs bölcsi?

Figyelt kérdés

Ezzel a döntéssel azt akarják, hogy csak annak legyen gyereke, akinek a férje el tudja tartani a családot, amíg a gyerek oviba nem megy?


A gyereke kicsi százalékának jut hely állami bölcsibe. És a többiek?


Arra nincs pénzünk, hogy magánbölcsibe irassuk. Főleg, hogy a munkahelyemre nem tudok majd visszamenni, nincsennek ott anyukák, a fiatalokat szeretik, mert lehet őket éjjel és hétvégén rendszeresen túlóráztatni kevesebb a bérük is ( pályakezdő) és szerintük az anyák megbízhatatlanok, így a kismamák csak vezetői poziba tudnak visszajönni, kis beosztottkák, mint én nem ( vagy ha igen, megoldják, hogy rövid időn belül felmondjon anyuka...)


Úgy érzem, hogy a engem, mint a középréteg aljához tartozó nőt ezzel nehezebb helyzetbe akarnak hozni és az az üzenet, hogy nincs szüksége az országnak arra, hogy az én rétegemben gyerek szülessen. Mint nő és mint kisgyerekes, így is nehezebb helyzetben vagyok én is és társaim is....így meg mégjobban megnehezül a helyzet, mert a gyedből még csak-csak elvagyunk, de gyesből nem főleg, hogy megnőtt a lakáshitel ( egy vassal se támogatott minket egyikünk szülője sem, így kénytelenek voltunk hitelt felvenni)...ha nincs bölcsi és így nem tudják hova rakni a gyereket, akkor ki fog szülni? A gazdagok? Akkor mégse baj, ha csökken a népesség? Nem értem. Állandóan azt hallom, hogy bezzeg nyugaton, 6 hét-6 hónap a gyed. Igen, csak ott van részmunkaidő, távmunka, nők támogatás a visszatérésre, bölcsi....itthon ezek nemigazán vannak...aha, itt van start kártya, de nemigazán sikeres, mert nem ettől fognak tolongani a munkáltatók, hogy hajlandóak legyen kisgyerekes nőt is felvenni ( túl nagy kockázat)...és van bölcsi is kint vagy elérhetőbb áron bébiszitter...nálunk a fizetésem hány %a menne el bébszitterre, ha 9óra munka+4óra utazás idejére felvenném? és akkor ő nevelné a gyerekem?


Mit csináljon az a család, ha bevezetik az 1 évet, ha nincs bölcsi?


2009. márc. 30. 07:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én most várom a 3. babómat és sajna nagyívben tesznek ránk a kedves honatyák.A kismamákat mindenáron megakarják fosztani a gyedtől, hogy menjenek dolgozni, csakhogy a bibi ott kezdődik, hogy nincs hova menni dolgozni, mert munkahelyek nincsenek.Apák, férfiak nem tudnak elhelyezkedni, kisgyermekes anyáktól pedig óckodik az összes munkáltató.Nekem még most is él a munkaviszonyom, jelenleg is a szabadságom töltöm a 3. babó érkezéséig, és nagyon meg leszünk lőve ha csak 1 évig kapjuk a gyedet(ez az én esetemben havi 60.000.-Ft)Havi 28.000-ből nem lehet pelenkázni meg etetni egy gyereket, DE HÁT KIT ÉRDEKEL????Mindig a nyugattal jönnek, csakhogy nézzék már meg, hogy pl. Németországban ha beteg a gyerek rengeteg gyógyszert , de főleg a vitaminokat majdhogynem ingyen adnak, továbbá a gyerek 18 éves koráig akkora összeget kap havonta (majdnem mint nálunk a családi pótlék, csak a miénk sokszorosa)hogy mi arról csak álmodni sem mernénk.Ezeket mindig elfelejtik hozzátenni.Nálunk bezzeg ha beteg lesz a gyerek!!!!Két hónapja nekem megbetegedett a kisebbik első körben 9000.-Ft-ot hagytam a patikában, még kórházba is kerültünk, mire meggyógyúlt 36.000-nél jártunk.Ja és a nagyobbiknak az óvodában a kajáért több, mint 9000.-Ft-ot fizetek havonta.Úgyhogy, ha utána számolunk egy gyeses anyuka a 28.000-es gyeséből, meg a 2 gyerek után járó 26.000-es családi pótlékából "könnyen"megoldhatja ezeket a problémákat.TÉNYLEG NEM FÁJNA HA MÉG EZT IS ELVENNÉK-AHOGYAN MONDTA SZŰCS ERIKA SZOCIÁLIS MINISZTERASSZONYUNK.Ilyenkor tudom, hogy sok szingli felkiált, hogy ott az apuka, tarsa el ő a családot, vagy akkor "Minek vállal gyereket az, aki nem bírja saját erőből felnevelni?"-Erre csak azt tudom mondani, hogy nálunk apuka még pár éve de akár tavaly is egy jólmenő vállalkozó volt, de mostanra olyan kevés a munkája(a válság miatt)hogy kénytelen sorban elküldeni az alkalmazottait és fogalmunk sincs, hogy mi lesz velünk jövőre.És igen ezt még nem gondoltuk volna tavaly, hogy ide jutunk, máskülönben nem vállaltam volna semmiképp a 3. gyerkőcöt.Ez van.Ez az én gondom, rajtam kívűl senki sem foglya ezt megoldani.

2009. márc. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekes. Nálunk most volt szó bölcsőde bővítésről, egy új tagintézmény megnyitása volt a téma, de elvetette az önkormányzat, mert igen sok kiadással jár a városnak... A jelenlegi 50 férőhelyre 120 jelentkező van... Ráadásul a kisgyerekes anyukák nem igazán... kedvelt munkaerő. Szóval - no comment. Ezeknek az embereknek nincsenek megélhetési gondjaik, nem tudják, mi ez. Legfeljebb ha az egyik pénzforrás megszűnik,akkor marad helyette másik három.

És szinte mindig ugyanazokat az embereket érintik ezek a megszorítások. Mi állami cégnél dolgozunk, vagyis állambácsi tart el. AS férjem fizetése igen szép - papíron. Csak épp, a papír felét sem kapja meg. Van két kisgyerekünk, most mentem vissza dolgozni. Csak épp a munkahelyem egy másik településen van. Az utiköltséget nem tudom, meddig fizetik - persze annak is csak a felét. Mintha én tehetnék róla, hogy nem találtam munkát a lakhelyemen. Muszáj kocsival járnom, mert ha megbetegszik valamelyik gyerek, akkor csak én vagyok mozgatható. Szóval... ez már nonszensz. Havi egymillából én is szívesen ugrálnék, és nem érdekelne semmi és senki...

2009. márc. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
Hát a mukaadót is meg lehet érteni, kinek érdeke egy olyan alkalmazottat foglalkoztatni aki bármelyik pillanatban ott kell hagyja a munkát mert beteg a gyerek, rosszul van, otthon kell vele maradni. Addig meg áll a munka, és kiesik a profit, mert ugye nem lehet mindent távmunkával megoldani. Szép is lenne, nem járna senki dolgozni. Mellesleg az, hogy mindenki annyi gyereket tudjon vállalni amennyit eltartani képes az a lehető legrosszabb körülményekre vonatkozik, nem a pillanatnyi állapotra. Ez a felelőtlenség vezetett oda, hogy Magyarországon szinte mindenki devizahitele becsődöl.
2009. márc. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mármint, hogy csak annak legyen gyereke, akinek a szülei vettek egy lakást és így nem kellett devizahitelt felvenniük 30 évesen, hogy legyen egy saját otthonuk, mint nekünk? Nekünk úgy van hitelünk, hogy van 3.5 fél diplománk,azaz nem lusta disznó dögök vagyunk, suli óta folyamatosan dolgozunk és a szülők nem tudtak támogatni, de csak a hitel maradt lehetőségként. Nekünk túl nagy akarás, hogy gyerekünk legyen, mert nem kaptunk lakást? Vagy lakjunk családostúl anyukámnál a kisszobába és akkor nincs hitel? Ha nincs bölcsi, valakinek maradnia kell, nem? Egy egy évest nem lehet egyedül itthon hagyni. Vagy igen? Akkor csak az vállaljon majd gyereket, akit segítenek otthonról vagy olyan pasija van, aki eltartja a családod, míg a gyereket el nem tudják helyezni egy bölcsibe, oviba? És persze ha utána ki nem rúgnak a munkahelyemről....bár ez már megtörtén tizenx év után, mert nekik nem kell anyuka....szegény-szegény munkáltató...vajon hova teszi azt a pénzt, amennyivel kevesebb munkavállalói járulékot kell fizessen? mert nem beosztottra költi ez biztos....
2009. márc. 30. 19:36
 5/15 A kérdező kommentje:
Munkaadói járulékra gondoltam :))
2009. márc. 30. 19:38
 6/15 anonim ***** válasza:
26%
Nézd, három és fél(?) diplomával, lehetne az embernek annyi sütnivalója, hogy nem devizában vesz fel hitelt, hanem legalább forintban, persze most már mindegy eső után köpönyeg, visszaváltatni forintba hülyeség, a legjobb amit tehettek a futamidő hosszabbítás. Ha jól értettem még mindig tanulsz/tok, na most akkor gyerek is van meg dolgozol is és tanulsz is? El kellene dönteni mit akarsz, gyereket nevelni, tanulni, vagy dolgozni. A három nem megy egyszerre amint látod, vagy kompromisszumot kell kötni. Három diplomával meg nehezen hiszem, hogy nem tudsz/tok olyan állás szerezni, amivel nem tudtok élhetőbb körülményeket teremteni magatoknak. Mellesleg a jelen gazdasági helyzetet nézve, ez még csak a jéghegy csúcsa.
2009. márc. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Pontosan a 3 diploma miatt vettünk fel devizahitelt és mert a ft hitelhez nem volt elég az önrészünk se a havi fizetésünk a törlesztésre. Meg lehet nézni, hogy hány %a az embereknek TUDOTT ft hitelt felvenni és hány devizát. Gondolod, hogy a devizások mind dinnyék?

Micsoda dolog tanulás mellett 30-33 évesem gyerekről álmodozni! ó felelőtlen vagyok, ugye!! Csak tudnám, hogy akkor miről szól az élethosszig való tanulás! Nem-nem akarok a babázás ideje alatt dolgozni, dolgoztam már 14 évet ahhoz, hogy megfelelő mennyiségű járulékot fizessek be ahhoz, hogy ne ingyenélő mélyszegényként vagy sose dolgozó királylányként tartsam a markom a nagy büdös semmire. Akkor minek is fizettem a járulékot, adód, hogy ha én kerülök helyzetbe, akkor azt mondják, hogy lófaszt a seggembe és ne akarjam eltartatni magam az adófizető állampolgárokkal ingyenélő bugrisként addig amíg kicsi a gyerekem és az állam jóvoltából nem tud bölcsibe járni, mert az nincs!? Szóval, a kérdésem még mindíg az, hogy ha nagy hiba, hogy tanulok,hogy majd a tanítói(1) és tanári(2), semmit nem éri, nullával egyenlő diplomám mellé, legyen egy jobban használható is és felejtsem el gyorsan az állami szférát és esetleg így nagyobb eséllyel találjak olyan munkát,ahol elég a fizetésem a törlesztőre is,ahova felvesznek egy nőt, akinek az egy éves gyereke mellől 2hetente 2 hétre gyerekápolási táppénzre kell mennie,mert a kicsi beteg lesz...szóval, ha ezt a sulit abbahagyom, mert túlzás, hogy tanulni akarok....és elmegyek dolgozni ahova épp felvesznek ( tesco)...akkor is....hova is rakom a gyerekem amíg dolgozom? ...akkor tudok dolgozni menni? nem! vagyis...az állam kiszolgáltatott helyzetbe hoz, mert bölcsit nem teremt csak elveszi a gyedet....kinek lesz gyereke? a gazdag királylánynak és mélyszegénynek...ez kell magyarországnak

2009. márc. 31. 07:36
 8/15 A kérdező kommentje:

+

Örülnék, hogy ha levezetné nekem valaki, hogy ha én,mint kisember és anya buktam a tandíjam és egy évnyi gyedem + annak hozományát ingyenélőként .....akkor egy 130milliós villában lakó családot hogyan érint a magyar és a világ válság?...a megszorító intézkedések őket hol hozzák a kisgyerekes családokéhoz hasonló mértékű helyzetbe? vagy a közös közteherviselés mást jelent? pld azt h a 20milliós és a több db százmillkás kastély után is kell adót fizetni?

nem látom az arányok és mértékek igazságos leosztását...valaki látja ezt?


Most pedig vegyünk egy sopronit a kezünkbe és üvöltsük: MAGYARORSZÁG! ÉN ÍGY SZERETLEK!

2009. márc. 31. 07:48
 9/15 A kérdező kommentje:

Következő kérdés, amit nem értek:


Nőként, nekem az a jó, hogy ha 2 gyereket szeretnék, akkor azt egyben teszem és nem úgy, hogy kettő között visszamegyek dolgozni, mert

1 nincs is hova már, mert nem akarnak anyákkal dolgozni a mh-emen

2 a többszörös megszakítás egy "karrierben" szakmailag nem olyan előnyös, mint az egyszeri ( sztem)

3 nem vagyok már fiatal....


akkor erre a jövőben, hiába dolgoztam már több, mint egy évtizedet nem lesz úgy lehetőségem, hogy mindkét gyerek után kapjak gyedet ingyenélőként, hanem nekem csak a gyes jár?

császárral szültem, 2 éven belül a doki nem javasolja az újra szülést....azaz az, hogy a gyed ideje alatt legyen még egy gyerekem,az nem ok....azaz marad a gyes ideje..de ha már egy éves korától gyesen leszek, akkor akárhogyan is nézem, nem lesz meg a 2 éven belüli egy éves munkaviszonyom a gyedhez ( a gyes nem számít)...vagyis apának vagyis olyan apának lehet így gyereke, aki be tudja vállalni, hogy eltartja családot, lakást,hiteleket 4-5 éven át egy száll maga mert anyuka nem tud dolgozni menni, mert nincs a munka ideje alatt hova rakni a gyereket ( nemcsak magamról beszélek, hanem általánosságba)...az a cél, hogy a gyerekek között nagy korkülönbség legyen? vagy nem értem?

2009. márc. 31. 08:10
 10/15 anonim ***** válasza:
Utolsó kommenthez annyit: Csak akkor nem kapod újra a gyedet, ha megszűnt a munkaviszonyod amikor eljöttél az elsővel T-gyásra.Attól még, hogy gyesen vagy a munkaviszonyod jogilag él(hacsak nem szűnt meg)és a 2. babóval ugyanannyi gyedet kaphatsz mint az elsővel.
2009. márc. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!