Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Olyan sokan, a társadalom...

Olyan sokan, a társadalom iszonyúan nagy százaléka élt vissza a GYED-del, hogy megérdemlik kollektív bűnösként a GYED csökkentését azok is akik évek óta dolgoznak?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 2. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan lehet visszaélni a gyeddel?
2009. ápr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mire gondolsz. Én csak egy évet dolgoztam, nem szándékosan estem teherbe, most GYED-en vagyok, de nem érzem úgy, hogy visszaéltem volna vele. Hiszen két év után megyek is vissza dolgozni.


Nem a visszaélés az oka annak, hogy lecsökkentik a GYED-et, hanem, hogy ezen akarnak megspórolni igen nagy pénzeket, ami hiányzik az állambácsi kasszájából. Igazából tényleg az efféle juttatásokon lehet spórolni (bár én a spórolást a képviselők fizetésével kezdeném).

2009. ápr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ezt nem így kellene bevezetni. Nincs is ennyi bölcsöde és munkahely sem.

2009. ápr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akiket ez a kérdés céloz kicsit... átfoglamzva, nem rendelkeznek internettel, illetve vélhetően nem tudnak írni-olvasni. De mindenesetre funkcionális analfabéták, és csak a jogaikkal vannak tisztában.
2009. ápr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért a társadalomnak nem olyan nagy százaléka él vissza. A KSH adatai szerint GYED-et kb. 93 ezer ember vesz igénybe. Ez kevesebb mint a lakosság 1%-a. Ez már önmagában nem nagy százalék, és ebből sem mindenki él vissza.

Nem hiszem, hogy ennek köze lenne a csökkentéshez.

2009. ápr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem aki gyedet igényel, az nem él vissza vele, ugyanis azok az emberek, akik az ilyen juttatásokkal visszaélnek (kisebbség), azok nem dolgoztak előtte, és utána sem fognak.
2009. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem GYES-t akartál írni? Az jár alanyi jogon. A GYED-del nem lehet manipulálni, ahhoz muszáj valamilyen jogviszony, adó- és járulékfizetés előzi meg.

A megszorítás pedig mindig csak azokat érinti, akik az államtól kapnak valami juttatást (köztisztviselők illetménye, nyugdíj, gyermekekkel kapcsolatos ellátások). Ezek ennyit tudnak. Ezúton is tiszteltetem a szavazóikat.

2009. ápr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A gyeddel úgy lehet visszaélni, hogy bejelenti egy ismerős az emberkét, közben nem is dolgozik....ezt némileg nehezíti majd az, hogy 180-ról 360-ra emelík a szükséges napok számát...


de ettől még szigorítják az idejét és csak egy éves korig jár.... a gyes meg 2 éves korig....csak azt nem tudom, hogy mi lesz a gyerekek 2-3 éves kora között?



a tv-ben volt, hogy az is a baja a kormánynak, hogy a nők visszaélnek és kihasználják a gyedet ( szó szerint mondták),mert szül a nőci 2 gyereket és otthon marad (és nem megy vissza dolgozni a kettő baba között) egyhuzamba mindkettővel 2-2 évet gyeden + gyes is lehet, kinek hogyan alakulnak a hónapok...ez állítólag kijátszásnak számít, bár én nem értem, hogy miért, hogy ha az anyuka már dolgozott mondjuk 8-10 évet....

2009. ápr. 3. 07:10
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A közvetlen környezetemben három kismama van.

1. kismama: nem volt bejelentve, amikor kiderült, hogy állapotos hipp-hopp be lett. A főnöke "rendes" volt, felajánlotta a minimálbéres bejelentést és azt, ha anyuka azt akarja, hogy többel jelentse be, akkor fizesse ki a minimálbéres és a bejelentett összeg utáni munkáltatói(!) járulékok különbözetét. Anyuka akarta, mert így több Gyed-re lesz jogosult, fizetett, mint a katonatiszt. Visszaélés? Szerintem igen.

2. kismama: minimálbéres bejelentéssel dolgozott + zsebbe, amikor kiderül, hogy állapotos a főnökével kiszámolták, hogy mennyivel kéne megemelni a bejelentést, hogy max. Gyed-et kapjon, annyival megemelték és annyival csökkentették a zsebes pénzt. Itt tényleg rendes volt a főnök, a különbözetet ő fizeti, mondván ennyivel járul hozzá a gyerekvállaláshoz. Visszaélés? Szerintem igen.

3. kismama: ez én vagyok, lehúztam 10 évet, bejelentve, az utolsó két évben fizetésemelés helyett zsebes pénzt kaptam. Elmentem szülni, max. Gyed-em van, még nincs 1 éves a gyerkőc megint terhes vagyok. Visszaélés? Szerintem nem. A tévés pacák szerint igen.


Lehet, hogy az országos átlag nem azt mutatja, hogy három kismama közül kettő (a tv-s fickó szerint három) visszaél a rendszerrel, csak leírtam a közvetlen környezetemet.


Szerintem nem kollektív büntetést kéne alkalmazni, hanem azokat az eseteket kellene megnézni, ahol éppen megvan a biztosítási idő és azokat, ahol a minimálbéres bejelentés hipp-hopp jóval megemelkedik. És ha bebizonyosodik, hogy a munkáltató sumákolt, akkora bírságot ráverni, hogy soha többé ne akarja kijátszani a rendszert és ezáltal lehetetlenhez közeli állapotba hozni a gyerekeseket.

2009. ápr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy ezt mondja a jelenlegi hatalom, de ez hülyeség, minden dolgozó nő, akár be van jelentve, akár nincs megérdemli, hogy amíg gyereket szül és nevel, jövedelmet kapjon. Egyrészt azért mert szülés előtt is tisztességesen élt és dolgozott, nem segélylenyúlással finanszírozta életét, másrészt azért, mert ő adja Magyarország jövőjét, gyerekek nélkül már most lehúzhatjuk a rolót, nincs jövőnk-nem beszélve arról, hogy minket, mostani fiatalokat ki fog eltartani ha megöregszünk-nyugdíjunk nem lesz,mert a magánnyugdíjpénztárak csődbe mennek?!!!!! Nem lesznek gyerekeink, akik gondoskodjanak rólunk?!Akik hogyan


Ez egy hülyeség, hogy bárki is visszaélne a gyeddel.


A kisebbség él vissza a segélyekkel, csakhogy mi dolgozók nem tudunk visszaélni azokkal, amiket nekik adnak, mert mi nem vagyunka azokra jogosultak!!! Viszont ők jogosultak arra, hogy mi eltartsuk őket. A saját gyerekeimet meg nem vagyok jogosult GYEDDEL eltartani. Hogy is van ez?! Egyéves gyereket NE hogy már a nem létező bölcsöde nevelje!

Fenébe a leendő kormánnyal. Fletó felesége, aki annyira szakértő ebben a témában, kíváncsi lennék hány napot dolgozott egész életében eddig. Bár jobb nekünk ha nem dolgozik, mert a kedves nagypapája mikor dolgozott, magyarok haltak meg..

2009. ápr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!