Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldaliak mentek azért el...

Baloldaliak mentek azért el szavazni, hogy a Fidesznek ne legyen 2/3-os többsége?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 2. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Azért mennek el szavazni, mert szerintük az elmúlt évek kormányzása jó volt.
2009. ápr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Hát szerintem vannak akik ezért is mennek.Sőt a roma összefogás párt azért is indul az EP választáson, hogy a Jobbik bejutását megakadályozza.Nem tudom ezt hogy kívánják elérni, de úgysem fog menni.
2009. ápr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Én nem tudom, hogy ki kire és miért fog szavazni, azt tudom, hogy se a Fidesznek se az MSZP-nek nem szavazok bizalmat, mindkettő leszerepelt, egyiknek se szeretném, ha meglenne a 2/3-os többsége, úgyhogy én egy ötödikre fogok szavazni, aki nincs bent jelenleg a Parlamentben.
2009. ápr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem úgy gondolták, hogy megcsinálják a Roma összefogás pártot és aki a jobbikra akar szavazni az észbe kap hogy "jajj miért is a Jobbikra szavaznék ha itt a roma párt és húzza az x-et" szánalom.
2009. ápr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Hát szerintem is ez lehet a logika.Ha majd megalakul ez a szánalmas bagázs, akkor majd óriási tömegeket fog átvonzani a Jobbiktól.Ez valóban szánalmas.Más ötletem nekem sincs.Elég nagy IQ-huszárok.Csak röhögni lehet az ilyen embereken meg az ötleteiken.
2009. ápr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Bazz, ti már orvosi esetek vagytok...

A Jobbik bejutását elég könnyen meg lehet akadályozni, még új párt se kell hozzá, csak annyi, hogy magas legyen a részvételi arány, azaz a nagy pártok szavazóinak többsége elmenjen szavazni. Nem kéne biztosra venni a bejutást csak azért mert néhány helyi, béka segge alatti részvétellel lezajlott választásokon elérték az 5%-ot.

Az meg külön poén, hogy egyesek szerint a cigány párt akar a Jobbiktól szavazatokat elvenni.


A baloldali szavazók szerintem csak azért, hogy a Fidesznek ne legyen 2/3-a nem megy szavazni. Jelenleg már csak az igazi baloldali élharcosok tartanak ki az MSZP mellett, ők akkor is elmennének, ha még a parlamentbe jutás se lenne elérhető.

2009. ápr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A cigánypárt nem elvenni akarja a szavazatokat a Jobbiktól, hanem ha mondjuk amúgy a cigányok nem mennének el szavazni, de a cigánypárta elmennek, akkor nagyobb a részvétel, így kisebb a Jobbik aránya, amivel kevésbé van esélye a Jobbiknak bejutni. Mert valljuk be őszintén: A Jobbiknak csak akkor van igazán nagy esélye, ha alacsony a részvétel. Megvan egy szavazóbázisa, ami nagyjából fix számú.
2009. ápr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Úgy látszik hogy nem fogtad fel, amit akartam/akartunk mondani te szegény.Ha egy párt azért (is) indul el hogy a másik ne jusson be, akkor ott milyen emberek vannak?Mégis mit képzelnek magukról?

Te itt most a nagy pártokról beszéltél.De a roma összefogás párt az mióta nagy párt?Neki volt ez a kijelentése hogy meg akarja akadályozni a Jobbik bejutását.Elég sokat elárul a gondolkodásmódjukról.Bár nem is csodálkozom.Két hónapja alakult ez a szedett-vedett társaság, nem tudom hogy mit hisznek magukról.

2009. ápr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A cigányok eddig is magasan képviselték magukat a szavazáson, és eddig se a Jobbikra szavaztak, ezért hülyeség volt emiatt új "pártot" létrehozni.
2009. ápr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pontosan!
2009. ápr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!