Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor a most GYED-en lévők...

Akkor a most GYED-en lévők mehetnek vissza dolgozni júl.1-től?

Figyelt kérdés
Nekem a gyerekem most töltötte be az egy évet. Tehát egy évig kaptam a gyedet, most a családi következik vagy mi még kapjuk a gyerek 2 éves koráig a gyedet? Nekem ez nem tiszta.
2009. ápr. 2. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyes és gyed időtartamának 2 évben történő maximálása átmeneti időszak biztosítását követően

-Ez a tervezett szöveg. Majd ha törvénybe kerül derül ki.

Lehet 1 év GYED és 1 év GYES is. Szerintem még ők se tudják pontosan.

2009. ápr. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még be se vezették a törvényt, hogy lecsökkentik a gyed időtartamát, annak azért van átfutási ideje is, meg az sem biztos, hogy elfogadják a parlamentben. Mondták is a tévében, hogy a legtöbb megszorító intézkedést törvényesen csak a következő naptári évtől tudják bevezetni. Amúgy is az ilyesmit felmenő rendszerben szokás csinálni, kizárt, hogy azt is érintse, aki már gyeden van. Szerintem te még biztosan kapni fogod a második évre is a gyedet. Jó babázást, használd ki, hogy a kicsivel lehetsz, amíg lehet!
2009. ápr. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha még be is vezetik, rád valószínűleg nem fog vonatkozni, csak azokra, akik még nem szültek. Ahogy már mondták, lesz átfutási idő.
2009. ápr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is igy gondoltam csak már kezdek beparázni. Egyébként a lányomat már beirattam a bölcsibe, de csak jövöre van hely. Biztos ami biztos alapon, de szerintem januártól muszály lesz visszamenni dolgozni.
2009. ápr. 2. 22:42
 5/7 anonim válasza:
Nekem a kicsi 2 éves volt márciusban,szeretnék még egy babát,nálunk viszont az a gond,és kérdésem az ahol kissebb falukban nincsen bölcsöde a szülő hova teszi a gyermekét?
2009. ápr. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sehova. Felmond és otthon marad.
2009. ápr. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát én is ezért paráztam. Nekem sincs akire bízhatnám a babám kisvárosban lakunk, anyósom dolgozik, ő is örül hogy van még munkája, anyukám sajnos már nem él, apukám nemsokára tölti a 70-net,tehát már ő rá sem lehet számítani egy egész napos felügyelettel, após meg egy alkoholista.

A párom eljár vidékre dolgozni.

Ez van. Csak a bölcsi marad.

A főnökömmel már beszéltem hál istennek ő vár vissza, de nagyon sajnálom a pici lányomat, a szivem szakad meg ha rágondolok, hogy kiadjam a kezemből. szinte összenőttünk, nagyon anyás. Nem beszélve rólla, hogy még szoptatom is és ha közösségbe kerül biztos összeszed minden nyavaját, ami miatt megint otthon kell maradni, és lássuk be ezt a munkaadók nem szivesen veszik. De a törlesztő részletet a lakásra fizetni kell.

Én nem tudok megfizetni egy bébiszittert, ennyire nem állunk jól.

Azért a honatyák is gondolkodhatnának egy kicsit.

2009. ápr. 3. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!