Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy Facebookon...

Miért van az, hogy Facebookon a pártok népszerűségi sorrendje a következő: Jobbik, Fidesz, LMP, MSZP?

Figyelt kérdés

Jobbiknak 28 ezer rajongója van Facebookon.

Fidesznek 26 ezer.

LMP-nek 8 ezer.

MSZP-nek 7 ezer.


Amikor ugyebár mint mindenki tudja, hogy a választásokon a sorrend a következő volt: Fidesz, MSZP, Jobbik, LMP.

Akkor hogy lehet, hogy az MSZP itt mégis az utolsó, a Jobbik az első?


2011. júl. 24. 13:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Az MSZP-re az öregek, a Fideszre meg a nagy többség ("szavazni kéne valamire, ez most menő") szavazott igazán, a Jobbikra meg a fiatalok.

Az öregek és az átlag paraszt annyira nem szokott netezni. A fiatalok annál inkább.

2011. júl. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
A Jobbik a tinik körében a legnépszerűbb, az MSZP pedig a középkorúak és az annál idősebbek körében. Tudjuk, hogy a neten főleg a tinik nyomulnak. Ennyire egyszerű. Nehéz volt rájönni?
2011. júl. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
AZ MSZP az öregek körébe, a Fidesz az van, A jobbik a fiatalok körében, AZ LMP inkább az egyetemisták, főiskolások körében.
2011. júl. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Te tényleg azt gondolod, hogy ez egy reprezentatív "felmérés"? Nem az ország teljes lakossága van fent facebook-on, de még csak nem is az összes választó, ráadásul arányaiban sem egyezik a fb felhasználói összetétele a választókéval. Ezen kívül nem is mindenki lesz "rajongója" a facebook-on az általa kedvelt párnak. Nálam pl. egyik sincs lájkolva, pedig szavaztam.
2011. júl. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Oké, én ezt tudom, de mégis, furcsa, hogy teljesen más a sorrend itt és igazából.
2011. júl. 24. 14:03
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

MSZP + LMP szavazói inkább öregek -> 2 év múlva nagy részük el lesz földelve.


Fideszé szavazói vegyes korosztály.


Jobbik szavazók jelentős része még most lépi át a szavazó korhatárt.


Konklúzió:

A jobbik 2 vagy 6 éven belül kormányon lesz.

2011. júl. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Szóval a fiatalok facebook-olnak, ez a lényeg.
2011. júl. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

Mert ez országos szinten is így van. Írj ki valahol egy szavazást, kérdezd végig a szomszédaid, barátaid, rokonaid, kollégái és rá fogsz jönni a sorrend reális.


És még valamire rá fogsz jönni, a választásoknál valami nagyon nem tiszta. :)

2011. júl. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

"Oké, én ezt tudom, de mégis, furcsa, hogy teljesen más a sorrend itt és igazából."


Igazából sem más. A Jobbik egy görbe szőrszállal előzi meg a fideszt, viszont az LMP és az MSZP egy jó kocsisorral kullog mögöttük.

Majd a barátaid igazolnak, ha most nem hiszel nekem.

2011. júl. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha így megy tovább,nő a munkanélküliség-pillanatnyilag 570.000 -en vannak munka nélkül,nő az államadósság,jelenleg egy év alatt 1200 milliáddal nőt!!!Valaminek történni kell,mert jön az államcsőd.Az MSZP nem jőhet számításba,a FIDESZ folytatjaz ország leépítését,az LMP nem tudom hová tenni,a Jobbiknak lehet esélye,de ebbe a Fidesz fog beleszólni!
2011. júl. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!