Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nem adtam le az igazolás,...

Ha nem adtam le az igazolás, a MÁK-nak, hogy szeretnék maradni a nyugdíjpénztáramban, az attól még életbe lépett?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 14:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, lemaradt a tárgyrag, igazolást:)
2011. júl. 24. 14:18
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ha nem nyilatkoztál, akkor az államiba léptettek át automatikusan.
2011. júl. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nyilatkoztam, de 5 napon belül le kell volna adni az igazolást, ezt felejtettem el.
2011. júl. 24. 14:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem adtad be az olyan mintha nem nyilatkoztál volna. Hiszen hiába van kitöltve ha nincs olyan helyre beadva ahol feldolgozták, regisztrálták a nyilatkozatodat.

Úgyhogy szerintem az államiba kerültél automatikusan.

2011. júl. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 24. 18:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Itt van egy kis kavar: Nyilatkozni a Nyugdíjfolyósítónál lehetett, e nyilatkozat egy másolatát kellett 5 napon belül a munkahelyen leadni.

A MÁK-nak nincs köze a dologhoz.

Akkor most nyilatkoztál személyesen, vagy nem? Ha nem, akkor automatikusan visszakerültél az államiba. Ha nyilatkoztál, de a munkahelyeden nem adtad le a papírt, akkor nem tudom, mi van.

Vagy GYES-en vagy, ezért kellett volna a MÁK-hoz vinni?

2011. júl. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, gyesen vagyok, most lesz három a fiam, és most az én "munkáltatóm" a MÁK.


Személyesen voltam, aláírtam a nyilatkozatot, lepecsételték, hazahoztam, csak nem adtam le. Szerintem egyébként érvényes, csak a MÁK nem értesült róla, így lehet, h kavar lesz a nyugdíjjárulékkal.

2011. júl. 25. 13:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy kapsz gyes-t, hogy van munkahelyed?


Mert nekem van munkahelyem, de már gyesen voltam, amikor nyilatkozni kellett. A munkahelyemen aláírtam a papírt (mert én átléptem), de a MÁK-ot senki nem mondta, hogy intézni valóm lenne. Gondolom automatikusan átléptetnek, ha nem szólsz.

Amúgy egyszerű: telefon.

2011. júl. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem, nincs munkahelyem, kiléptettek a szülés napján:(

Holnap majd felhívom a biztosítómat, és köszi a válaszokat.

2011. júl. 25. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!