Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nem kellene ennyi ingyenél...

Ha nem kellene ennyi ingyenélőt eltartani, jobb helyzetben lenne az ország? Megoldás lenne ez a problémára?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 5. 20:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Ma Magyarországon egy tisztességesen dolgozó ember adójából három másikat kell eltartani. Ide tartoznak többek között a segélyeztettek, a rokkant, és idő előtti nyugdíjasok, a gyermekükkel otthon maradó kismamák, a közalkalmazottak... Ezek közül csak utóbbiak fizetnek adót, de mivel fizetésüket is az államtól kapják, gyakorlatilag semmi pluszt nem adnak a közösbe. Ezzel foglakozott a héten a Házon Kívül, érdemes belenézni, és elborzadni ezen a "fantasztikus" magyar rendszeren:

[link]

2009. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne, ha többen dolgoznának, ahhoz viszont munkahelyek is kellenek. Soha sem késő nemzeti vállalkozásokat támogatni, fejleszteni, védeni (pl. bioélelmiszer termelést és feldolgozást, kisgépgyártást, autóbusz- és vonatgyártást, stb.). Jóléti állam saját ipar nélkül nem alakulhat ki, sajnos a mezőgazdaság még a legjobb minőség mellett sem elég jövedelmező.
2009. ápr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Már hogyne lenne jobb az államnak (nekünk). Újra kell vizsgálni a segélyezéseket (és most mindenki tudja kikre gondoltam többségében). Aki nem dolgozik, ne is egyék!

Le lhet pontozni, de mindenki tudja melyik népcsoport leginkább segilykés.

2009. ápr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

"Ha nem kellene ennyi ingyenélőt eltartani, jobb helyzetben lenne az ország? Megoldás lenne ez a problémára?"


- Hülyeség a kérdést egyáltalán feltenni; természetesen igen. Az állam feladata pedig az, hogy ne legyen sok "ingyenélő". (amúgy nem tudom, pontosan kikre gondolsz)

2009. ápr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg jobb lenne, de az a helyzet, hogy sokan akarnak dolgozni, csak nem találnak helyet. Nézz szét az expressz.hu oldalon, mennyi a 40-es korosztálytól fölfelé az álláskereső, meg a kisgyerekes anyukák, aki már bármit elvállalna. És a pályakezdőknek se egyszerű, mert hiányzik az a bizonyos szakmai tapasztalat, amit lehetőség nélkül igencsak nehéz beszerezni. Szóval dolgozzon mindenki, de akkor legyen munkahely is, ahol lehet, és ne zavarjanak el állandóan azzal, hogy "sajnos nem felelt meg" (és tovább az indokok, hogy miért).

Képzeld, volt, hogy aznap meghirdetett állásra jelentkeztem, és azt a választ írták vissza, hogy "már megtalálták a munkára az embert..." - tehát csak azért hirdették meg, mert kötelező, de egyébként már meghirdetés előtt megvolt az emberük, és ilyen is sok van.


Megoldás lenne valóban, ha többen dolgoznának, de az igazi megoldás a megfelelő munkahely megteremtése lenne, tehát lehetőség szerint mindenki végezhesse a tudásának, tanulmányainak megfelelőt és ne valami alacsonyabb szintűt, szóval lehetőleg egy diplomás mérnöknek ne kelljen elmennie a mekibe... :-)

2009. ápr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Az egik megoldás.Az utóbbi pár évben 120 milliárd! forintot költött az állam cigány integrációra és arra volt jó,hogy megtanulják milyen jogaik vannak.Úgy látszik

,kötelezettségeik nincsenek csak jogaik.Nekünk viszont

kötelezettségünk jogkövető mgatartást folytatni amelett,

h helyettük is rommá dolgozzuk magunkat.A megoldást olvasd a Mein Kapf-ban.

2009. ápr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
21 17 vagyok. Hogy levan pontozva aki kimeri mondani az igazságot. nemcsak magara gondoltam.
2009. ápr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Megértelelek 21:17,22:39 vagyok és nem a lepontozásra

gondolok.Üdv.

2009. ápr. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

figyeljetek, sok mindenre lehet fogni a dolgot, de azért kemény egy igazság, hogy a legszerényebb becslések szerint is az állami korrupciós csatornákban egy év alatt jóval több pénz tűnik el, mint amennyi kellene ahhoz, hogy helyre álljunk, de ahhoz mindenképpen, minmt amennyit itt a nagy megszorításokkal akarnak megtartani.


Úgyhogy felháborító innentől kezdve most ez a 13. havi nyugdíj és társai típusú témakör ..........

2009. ápr. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
39%

azért vagy lepontozva, mert hülyeségeket beszélsz. (én nem pontoztalak le)


nem a segély a probléma.


az a probléma, hogy az adóbevétel 90%-át 1,5-2 millió ember állítja elő. rajuk kívűl még kb 2 milló dolgozik összesen. a maradék az ingyenélő. akikre te gondolsz, azok 900 ezren vannak összesen és közülük is van aki dolgozik rendesen.

2009. ápr. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!