Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van esély arra, hogy Magyarors...

Van esély arra, hogy Magyarország Budapest-központúsága csökkenjen és a vidék is fejlődésnek induljon?

Figyelt kérdés
Személyesen tapasztalom, hogy pályakezdő diplomásként a fővároson kívül szinte lehetetlen munkát találni. Ezzel nemcsak én vagyok így, hanem majdhogynem az összes diplomás ismerősöm. Hozzáteszem, a nem diplomások körében is hasonló a helyzet. Elég csak egy álláskereső portál hirdetéseit megtekinteni, az állások 85%-a Budapestet és vonzáskörzetét érinti. És akkor én még szerencsés vagyok, hogy "csak" 60 km-re lakom a fővárostól, de sokan a keleti határvidékről költöznek fel hátrahagyva családjukat, mivel munkahely hiányában nem tudnának megélni. Meddig mehet ez így, nem költözhet mindenki Budapestre?!
2011. júl. 28. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen van, de ehhez a vidék is kellene. Az emberek jó részét ugyan is nem az vezérli, hogy a vidéket fejlesszen, hanem jól megszedje magát rövid távon. Erre is nagyon jó példa, hogy a falu ahol élek (Heves megye), létre hoztak volna egy öregotthont ami hozott volna némi bevételt a falunak, erre jött egy öreg, hogy az ő 1 négyzetméteres mocsarába belelóg a széle, és bontsák le, mert ő neki kell az az egy négyzetméter mocsár. Ez 2008ban történt és azóta nem történt érdemleges megegyezés. Ja de, levették a táblát, hogy itt épül Európa és őrzik az alapokat...

Gratulálok vidék és vidékfejlesztés, sokra vitted.

2011. júl. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos nincs pénz, az embereket meg nem nagyon érdekli a másik magyar, csak a haza nevezetű földterület, amivel lehet úszítani a népet is.

Ha valakinek nincs diplomája, szkmája és semmihez nem ért, úgy nehéz munkát találni. Meg a diplomája semmire sem jó.

Ezért az oktatáson lenne mit fejleszteni.

De mindegy. Értem, hogy miről beszéélsz és csak sajnálni tudom. Nem mehetek be a parlamentbe csak úgy és rendet tenni, mert kidobnak. De remélem egyszer minden rendbe jön és sikerül egy normális országot csinálni, nem pedig erdélyt visszasírni meg a többi.

2011. júl. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valakinek nincs diplomája, szkmája és semmihez nem ért úgy nehéz munkát találni"

- Hát valóban, de tudod az első szakma ingyenes, tessék elvégezni! (Lehet levelezőn is!)


"Meg a diplomája semmire sem jó."

- Azért a "diplomája" elég tág fogalom. Bölcsésszel és jogásszal Dunát lehet rekeszteni műszaki szakiból meg hiány van. Aztán meg megy a sírás a TVben, hogy 2es médiatörténeti diplomával utcát seprek more... És igen, sírás lesz a vége, és nem az oktatás színvonalához köthetően.

2011. júl. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs!!! Kérdezz meg egy pestit van-e élet a "nagyfalun" kívül. Azt fogja mondani nincs. Egy pesti nem tudja felfogni, mi az hogy fél órát várni egy buszra mikor a metró 2 percenként megy.

Ja és a politikusok -legalább is a vezető elit- is a fővárosból kerül ki.

2011. júl. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pesti vagyok és szívesen fejleszteném vidéket, szóval kivtélek vannak. Hagyjuk ezt a pesti meg vidéki bunkós dolgot. Ez a politikusok dolga lenne főleg. Nekem nincs rá tőkém sajnos.
2011. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
A gyárak sokszor szoktak vidékre települni. (sok a szabad terület) Viszont az olyan cégek amik főként szellemi dolgozókat alkalmaznak jobban szeretik a fővárost. Ugyanis ha valahova el kell menni akkor ott a reptér, bármit el kell intézni ilyen cégeknél sok esetben a központi hivatalokban kell menni. Sok másik cég is abban a városban van, amelyek a megrendelőik. Ha jön egy külföldi befektető akkor jobban szeretik ha nem kell egy órát utazni vidéken , míg a gyáraknál ez megszokott.
2011. júl. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8%

A másik meg, hogy a magyar az nem egy elég mobil nép. Itt nem az országok közti településre utalok csak hanem még országon belül is.


Viszont ha valakinek olyan diplomája van ami keresett az talál munkát. Míg pl egy kommunkáción végzett nem biztos. És a tanárok nagy része se fog hamarosan(inkább ez egy folyamat). Egyre kevesebb a diák viszont több a tanár

2011. júl. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
igen van esély, lásd a kecskeméti merci gyárat vagy a szegedi lézer központot. óriási bevételt fognak hozni mindkét városnak, megyének és az egész régiónak.
2012. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van esély rá de tenni is kéne érte

Borsod,Szabolcs,Bács-Kiskun,Baranya,Tolna elveszett,ezek lehet az enyészeté lesznek pedig jó programmal simán lehetséges lenne a fejlesztésük

2020. aug. 1. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!