Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ennyi antiszemita?

Miért van ennyi antiszemita?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 18:12
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
73%

Könyveket meg lehetne tölteni a témával. A legfontosabb kérdés az, hogy mit nevezünk antiszemitának. Egy bő évtizede az akkori barátnőm a zsidó származású osztálytársával gyászkarszalagot kötött fel trianon-napon, mire a tanáruk lefasisztázta, -nácizta őket. Norman G. Finkelstein könyvéből kirajzolódik a holokauszt-ipar borzalmas gépezete. Aki nem működik együtt az óriási összegeket kizsaroló körökkel, azt megbélyegzik, akkor is, ha az illető történetesen holokauszt-túlélő vagy holokauszt-áldozat leszármazottja. Ugyanígy előjön az antiszemitizmus vádja azok ellen, akik Izrael politikáját kritizálják vagy egyes zsidó politikusokat, gazdasági szereplőket stb. bírálnak. Mindez jól mutatja, hogy mennyire politikai fegyverré vált az antiszemitizmus vádja.


És ezzel egyidejűleg a másik, a valós oldalról is gerjesztik az antiszemitizmust. Elég a Kuruc.infóra gondolni, a Jobbik MTK-s megnyilatkozására vagy épp a Károlyi Mihály-szobor eltávolítását (véleményem szerint jogosan) követelő demonstráció zsidóellenes felhangjaira.


A kérdésre a választ leginkább úgy lehetne megfogalmazni, hogy egyfelől a világpolitikában van rengeteg olyan dolog, amely a zsidó világösszeesküvés elméletét táplálja (például hogy Izraelre miért nem vonatkozik a nemzetközi jog, miért kap Izrael mindig mentő vétót az USA-tól, és miért részesül több támogatásban, mint bárki más), ugyanakkor tagadhatatlanul létezik egy olyan jelenség, hogy a felmerülő kérdésekre logikus, gondolkodást igénylő magyarázatok helyett "a zsidók miatt" típusú választ adják.

2011. júl. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:

ma 23:19


Sajnos már találkoztam fizetett szoci kommetelőkkel itt a gyakorikerdesek.hu-n. Lehet, hogy ő is az. Csak az ellentéteket erősíti. (Amúgy tényleg zsidó vallású vagyok és ezen kérlek ne poénkodjatok!)

2011. júl. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
36%

"Miért van ennyi antiszemita?"


Legalább annyira jólesik zsidózni, mint a reggeli kávé.

2011. júl. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
2011. júl. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:

ma 09:54


A Tórával nem tudom mi a problémád, hiszen az a keresztény ószövetség csak történetek vannak benne, a Talmud pedig kőkemény jogi mű, különböző rabbik jólmegmondó szótára, és nem a "zsidók törvénye".

2011. júl. 30. 12:54
 36/53 A kérdező kommentje:

ma 12:09


Aki nem érti a társadalomkritikát, miért néz South Parkot? Mer' csúnyán beszélnek benne és az jó dolog? Szép dolog...

2011. júl. 30. 12:55
 37/53 A kérdező kommentje:

ma 10:55


Herz Tivadar előtt is voltak egyházi indíttatású vallásüldözések...

2011. júl. 30. 12:56
 38/53 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Legyünk őszinték, nem gondolod komolyan hogy adekvát választ kapsz az antiszemitizmus okaira a gyakorikérdések oldalán.

Nem állok az Agave alkalmazásában, de van egy könyv ami szerintem tetszene a címe: Összeesküvések a szerző Daniel Pipes


Számomra hasznos olvasmány volt.

2011. júl. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:

nandrasnak

"ót röhögnék a sok marhaságon, amit sikerült összehordanod"


nem én hordtam össze, arra próbáltam rávilágítani, hogy miben hisznek, mennyire "értelmesek" az antiszemiták...

értelmezni tudni kell...

2011. júl. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:

"Aki nem működik együtt az óriási összegeket kizsaroló körökkel, azt megbélyegzik, akkor is, ha az illető történetesen holokauszt-túlélő vagy holokauszt-áldozat leszármazottja."


ez nagyon gyenge propaganda...

Ha valaki holotúlélő, akkor miért tenne keresztbe az ú.n "holoiparnak" (amit szintén az antiszemiták találtak ki, hogy igazolhassák magukat.

2011. júl. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!