Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha bekerülnél a nagypolitikába...

Ha bekerülnél a nagypolitikába, mennyiért lennél kisfunkci, nagyfunkci, pártelnök, miniszter, miniszterelnök?

Figyelt kérdés
Ingyen is vállalnád? Mit szólna a feleséged/férjed/unokatesód? Kipótolnád egy-egy állami megrendeléssel, testre szabott tenderrel, szakértői kinevezéssel, telekátminősítéssel, olcsón privatizált céggel, ajándék lakással? Mekkora tényleges jövedelemre mondanád, hogy ennyi elég, ennyiért fellendítem az egész országot?
2009. ápr. 10. 06:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha lenne a politikától függetlenül egy havi 500.000-em, akkor nekem nem lenne arra szükségem, hogy lehúzzam az államot. Miniszterelnöki fizetést lehet, hogy felvennék, de mindent megtennék annak az érdekében, hogy ezek ne legyenek ezek többmilliósak, illetve, hogy ne lehessen ilyen-olyan jogcímen tízmilliókat lenyúlni. Én simán meglépném azt, hogy az államigazgatásban dolgozók maximum fizetése ne lehessen magasabb a mindenkori minimálbér három, vagy négyszeresénél. Így talán csak az menne politikusnak, aki tenni is akar valamit.

Én, hogy ha jómódnak élnék, tuti nem csinálnék ilyen disznóságokat, amiket leírtál.

2009. ápr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úgy mint a mostaniak"kevés fizetés,számla nélküli költségtérítés"sok mutyi.Jövedelem?Az APEH a bevételét átutalná nekem, hogy, az ország a szakértelmemet kellőképp honorálhassa.Talán elég lenne, bár ebbe még bizonytalan vagyok.Ismerős?
2009. ápr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel nekem nincsen nagy fizetésem, bőven elég lenne 500 ezer forint nettó mint miniszterelnöki fizetés, a többi képviselőé pedig a minimálbér háromszorosa.


Megszüntetném azt, hogy mindenféle bizottsági tagságokért külön havi 100-200 ezer forintot vesznek fel a képviselők a hivatalos fizetésük mellett. Tehát megszüntetném a pozíció halmozást.


Költségtérítési rendszert csak akkor engedélyezném, ha minden magyar munkavállaló is kapna költségtérítést a munkahelyétől (persze aki biciklivel jár az nem). És persze csakis számla ellenében kaphatnának költségtérítést.


Én nem rosszalkodnék állami megrendelésekkel stb., pontosan azért mert ezek a dolgok teszik a politikusokat ellenszenvessé és hiteltelenné.


Biztosan sokaknak nehéz lenne megállni, hogy ne lopjanak, én biztos vagyok benne, hogy nem lopnék, mert meg akarnám mutatni a népnek, hogy lehet tisztességesen is politizálni.


Hát ennyi.

2009. ápr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!